Громадська організація переселенців з Луганщини допомагає мирним мешканцям і військовим

9313
коментарі відсутні

Громадська організація Міст 3.10

Громадську організацію «Міст 3.10» заснували переселенці з тимчасово окупованих населених пунктів Луганщини у 2017 році. До повномасштабного вторгнення росії в Україну об´єднання діяло у Лисичанську.

Після 24 лютого 2022 року організація не припинила своєї активності. Нині її члени працюють у різних містах України та закордоном над реалізацією проєктів.

 

Не зупинилися ані на день

 

Голова ГО «Міст 3.10» Ірина Сельницька нині мешкає у Кривому Розі. Сюди жінка виїхала з Лисичанська. Ірина розповідає, що не стала очікувати оголошення про евакуацію та розуміла, що повномасштабне вторгнення росії в Україну не закінчиться одним днем. Після переїзду вона почала телефонувати членам організації із закликами допомагати мирним мешканцям та військовим. Так, з початком активних бойових дій у Лисичанську «Міст 3.10» почав вивозити родини бійців ЗСУ та тероборони.

Сама Ірина до Лисичанська переїхала з нині тимчасово окупованого Первомайська, що на Луганщині. Тікати від війни вдруге було дуже важко, зізнається жінка.

«Я розуміла з 2014-ого року, коли лінія розмежування проходила посеред Луганщини та Донеччини, що це не кінець, колись воно вибухне. Десь у думках воно було завжди. Потім коли була напруга, я розуміла, що ось-ось воно почнеться. Я розуміла, що маю збирати ту валізку, але не підіймалась у мене рука. Буквально за три дні до 24 лютого я зібралася», – розповідає Ірина Сельницька.

Нині члени ГО «Міст 3.10» мешкають не лише у різних містах, а й країнах. Попри відстань, вони разом продовжують реалізовувати проєкти. Контактують між собою на онлайн-нарадах, а по Україні за потреби приїжджають одне до одного.

 

Допомога як військовим, так і мирним мешканцям

 

Для тих мешканців, які залишилися у Лисичанську, практично з початку повномасштабного вторгнення члени «Міст 3.10» організували пункти видачі гуманітарної допомоги. Цю ініціативу підтримала чеська неурядова організація «Людина в біді».

 

Громадська організація переселенців з Луганщини допомагає мирним мешканцям і військовим - Фото №1

 

Таким чином змогли допомогти 250 мешканцям, зокрема, людям з інвалідністю, матерям-одиначкам, багатодітним родинам, літнім людям. Роздавали їм продукти, предмети гігієни, генератори, павербанки на сонячних батареях. Зараз мешканцям Лисичанська члени «Міст 3.10» гуманітарну допомогу не возять через небезпеку.

«Востаннє ми там були 7 травня. У нас машина поламалася. Залишатися на ніч було страшно, але нам допомогли військові. Вони нас завжди супроводжують. Ми благополучно дісталися до тоді ще відносно безпечного Бахмута», – каже Ірина Сельницька.

«Міст 3.10» продовжує допомагати військовим частинам, які зараз захищають Луганщину.

 

Громадська організація переселенців з Луганщини допомагає мирним мешканцям і військовим - Фото №2

 

За допомогою організації бійців забезпечили бронежилетами, машинами, тепловізорами та квадрокоптерами. Кошти на це збирають на рахунок організації. Активно допомагають благодійники закордоном, зокрема, з Литви та Німеччини.

 

Громадська організація переселенців з Луганщини допомагає мирним мешканцям і військовим - Фото №3

 

За фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) стартував проєкт, направлений на психологічну допомогу переселенців з Луганщини та інших регіонів, які постраждали від бойових дій та мешкають у Червонограді Львівської області.

Партнерами «Міст 3.10» у реалізації цієї ініціативи є ГО «Діяти» та місцеве самоврядування. Для переселенців заплановані майстер-класи з малювання, плетіння, валяння, гончарства, а також сплави на байдарках. Проєкт розрахований на 2 місяці. Нині у Червонограді мешкають близько 5000 переселенців.

Мають у громадській організації ідеї і на майбутнє. Зокрема, у планах проєкт із соціально-психологічної допомоги переселенцям, військовим та членам їхніх родин.

«Такі кроки будуть зроблені, коли хлопці повертатимуться на ротацію. Є бійці, які поранені і зараз знаходяться у шпиталях, і їм вже потрібна соціально-психологічна допомога. Треба показувати цим хлопцям та дівчатам, що вони не кинуті, що населення мирне пам‘ятає і вдячне», – розповідає голова ГО «Міст 3.10» Ірина Сельницька.

Жінка розуміє, з якими проблемами можуть зіткнутися захисники та їхні родини, адже сама має сина і чоловіка військових.

Ірина Мартинова, «ЗмІнИ. Схід»

Фото – Ірина Сельницька


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика