Громадська організація з Донеччини влаштувала для дітей-переселенців та місцевих свято
Ліпили вироби з глини, робили прикраси, стріляли з лука та їли солодку вату – у селі Гармаки на Вінниччині влаштували свято для малечі. Для дітей розважальну програму підготували представники громадської організації з Донеччини – «Фонд розвитку громади». Торік через повномасштабне вторгнення активісти переїхали з Краматорська до Бара. На новому місці розпочали свою діяльність саме із заходу до Дня захисту дітей. Цьогоріч свято для малечі разом із представниками місцевого самоврядування вирішили організувати не в місті, а у селах – Гармаках та Кузьминцях. Подробиці – дивіться у відео.
Ми коли приїхали в Барську громаду минулого року, перший захід, який ми зробили був 1 червня – день захисту дітей. І з того дня якось місцеві до нас почали звертатися з цим. І ми робили весь літній сезон кілька таких заходів цікавих і для дітей, і для дорослих. Цього року ми теж вирішили зробити, але тепер не в Бару, оскільки це місто, а нас запросили два села: Гармаки та Кузьминці – допомогти зробити. – Олена Костенко – керівниця проєкту ГО «Фонд розвитку громади».
Сьогодні багато дітлахів, які є переселенцями тут з Бара, з Гармак, місцеві мешканці. І у нас тут імпровізована зона майстер-класів. Тут ми робимо таких смішариків і дуже гарні получаються брелочки для дітей. Далі дівчата роблять обручі – прикраси для дітей, декорують їх квітами штучними, фруктами, китицями, чим-небудь, щоб діти отримали задоволення і практичні навички. На вулиці гончарство, плетення косичок, афрокосичок, там спортивні змагання, буде солодка вата, там є батут, різні спортивні заходи. Так, що там дуже весело. – Людмила Сніцаренко – фасилітаторка ГО «Фонд розвитку громади».
Ми майстри відродження барської кераміки. Ми почали відроджувати барську, нашу місцеву кераміку. Вона особлива, неповторна, вона ось така кольорова, біленька, червоненька. (00:31-00:34) Сьогодні ми з дітками будемо виготовляти пташечку-свищика. Вони його будуть і ліпити, і розмальовувати. У нас є глина, з якої вони будуть його самостійно виготовляти, і фарбами кольоровими розписувати. І це залишиться їхній виріб, який вони зможуть забрати з собою. – Тетяна Біньковська – майстриня.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!