Громади Донеччини можуть витратити залишки освітньої субвенції на потреби шкіл
На рахунках місцевих бюджетів на 1 січня 2021 року невикористаними є 219,6 млн грн. Таку інформацію наводять у Донецькому регіональному офісі Програми U-LEAD, посилаючись на дані Державної казначейської служби України. Це – залишки освітньої субвенції, яка щороку з державного бюджету спрямовується на заробітну плату вчителям.
Нині невикористані кошти накопичилися у бюджетах 22 територіальних громад. Крім цього, 2 громади Донеччини залишків освітньої субвенції не мають.
«На рахунках районних бюджетів ліквідованих районів області накопичилося 14,5 млн грн, й відповідно до законодавства, ці кошти спрямовуються до територіальних громад, на територіях яких розташовані відповідні заклади, що фінансуються за рахунок освітньої субвенції», – зазначив радник з питань місцевих фінансів та управління Донецького регіонального офісу Програми U-LEAD Сергій Івахнін.
Залишки субвенції громади Донеччини можуть використати протягом 2021 року на зарплату вчителям, придбання нових книжок, меблів та іншого обладнання для освітніх закладів. На ці гроші, відповідно до рішень Кабміну, також можна закупити захисні маски та щитки, одноразові рукавички, засоби для дезінфекції, інфрачервоні термометри та інше.
Загалом на 2021 рік для територіальних громад Донеччини в Державному бюджеті передбачено 3,7 млрд грн освітньої субвенції.
«Найбільші суми освітньої субвенції отримають бюджети великих міст. Маріуполь – 646,2 млн грн, Краматорськ – 305,5 млн грн, Слов’янськ – 195,7 млн грн. тощо. Найменші суми освітньої субвенції отримують малі громади: Андріївська – 8 млн грн, Шахівська – 8,5 млн грн, Удачненська 9,6 млн грн. Розмір для кожної громади залежить від кількості учнів у школах», – розповів керівник Донецького регіонального офісу Програми U-LEAD Максим Ткач.
Субвенцію не можна використовувати на зарплату для непедагогічних працівників, оплату праці у дитсадках, закупівлю товарів, робіт та послуг. Такі видатки мають спрямовуватися з місцевих бюджетів.
Ірина Мартинова
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!