«Гудбай, Леніне! Прощавай, імперіє!»: «Укрзалізниця» починає масштабну українізацію

24639
коментарі відсутні

«Гудбай, Леніне! Прощавай, імперіє!»: «Укрзалізниця» починає масштабну українізацію

АТ «Укрзалізниця» протягом трьох років планує повністю позбутися імперських та російських назв, позначок, зображень на будь-яких об’єктах залізничного транспорту.

Крім того, заплановано запровадити квитки, які відповідатимуть міжнародним стандартам.

Комплексна програма «Залізна українізація» розрахована на 3 роки — 2023-2025 рр. А в рамках старту масштабної програми «Укрзалізниця» буде обраховувати нульовий кілометр від головного столичного вокзалу станції Київ-Пасажирський.

Відповідну програму представив голова правління товариства Олександр Камишін під час презентації сьогодні, 21 лютого 2023 року.

«Настав час нарешті позбутися радянського та імперського минулого, яке понад 100 років просочувало українську залізницю, викинути на смітник історії все, що зв’язує нас та заважає розвиватися. Настав час повністю українізувати залізницю», — наголосив він.

За його словами, «Укрзалізниця» розпочала процес підготовки до повної українізації ще влітку 2022 року. За цей час було вивчено всі можливі юридичні та технічні аспекти, опрацьовано величезну кількість інформації про об’єкти, що потребують українізації. На основі отриманих даних склали комплексну програму українізації.

«Програма не просто змінює назви та знімає радянські символи чи російські назви, а фундаментально змінює українську залізницю», — додав Камишін.

Протягом трьох років поступово планується українізувати все, що досі повʼязувало залізничну галузь України з росією. Ідеться про назви регіональних філій, позначки кілометражу, сигнальні позначки, радянські барельєфи, назви станцій тощо.

Змінюватися будуть навіть умовні позначки та сигнали з радянської системи до загальноєвропейської.

«Для цього буде змінено не лише візуальний їх вигляд, а й всю технічну та експлуатаційну документацію. Більше не буде, наприклад,  позначок «Ч» на залізничних світлофорах, адже в Україні немає «чьотної» колії, є парна. Інтегруємося у європейський простір на всіх рівнях», – наголошується у програмі.

Заплановано також запровадити квитки, які відповідатимуть міжнародним стандартам. І в них не буде російської мови.

«Скоро ви не побачите на українських залізничних квитках написів російською мовою, як того вимагають застарілі нормативні акти. Вважаємо більш коректним варіантом їх дублювання загальновизнаною міжнародною мовою — англійською. Відповідні документи ми швидко підготуємо для затвердження урядом України».

За словами Олександра Камишіна, це буде дуже великий обсяг роботи, але «Укрзалізниця» до цього вже готова.

«Але ж і ефект від неї однозначно вартий і ціни, і зусиль. І її навіть порівняти не можна з ціною, яку всі ми платимо сьогодні за остаточне «прощавай, росіє», — резюмував Олександр Камишін.

«Починаємо з нуля»

 

У рамках старту масштабної програми дерусифікації та українізації об’єктів залізничного транспорту «Укрзалізниця» буде обраховувати нульовий кілометр від серця України — головного столичного вокзалу станції Київ-Пасажирський.

«Починаємо з нуля. Раніше ми бачили кілометражні позначки на головному вокзалі країни, на яких було зазначено 856/857 км. Чому? Тому що близько сотні років ми мали розрахунок нульового кілометру від росії. Кладемо цьому край. Відтепер нульовий кілометр українських залізниць тут, у Києві, на Центральному вокзалі», — наголосив Олександр Камишін.

Під час презентації він представив уже встановлену символічну нульову позначку на першій платформі Центрального вокзалу станції Київ-Пасажирський. І додав, що протягом 3 років усі кілометрові знаки на залізниці будуть замінені на сучасні світловідбивні.

«Для нас це не лише символічно, а й вирішує питання безпеки та ефективності руху, бо велика частина цих знаків не мінялася з середини минулого сторіччя», – зазначив пан Камишін.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика