Гуманітарний штаб на Вінниччині – потужний центр допомоги переселенцям, військовим і постраждалим громадам

16900
коментарі відсутні

Гуманітарний штаб на Вінниччині – потужний центр допомоги переселенцям, військовим і постраждалим громадам

На початку повномасштабної війни у Вінницькій області був створений Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб як місце консолідації зусиль волонтерів, місцевої влади, українських та міжнародних благодійних організацій, що спрямовані на підтримку постраждалих від російської агресії.


Також штаб забезпечує координацію з іншими регіонами України, особливо з тими, які потерпають від бойових дій, та з громадами, які приймають у себе переселенців. Для більш ефективної роботи з надання гуманітарної допомоги, штаб здійснює постійний моніторинг потреб та можливостей.

Впродовж ста днів роботи вінницький Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб отримав більш ніж 1000 вантажів з п’ятнадцяти країн, які були розвантажені, відсортовані та відправлені за призначенням.

 

Гуманітарний штаб на Вінниччині – потужний центр допомоги переселенцям, військовим і постраждалим громадам - Фото №1

 

Гуманітарний штаб надає прихисток і підтримує переселенців

 

Від початку війни Вінниччина прихистила на своїй території вже майже 177 тисяч вимушених переселенців. Кожна громада у складі області стала тимчасовим прихистком для людей з «гарячих регіонів, у тому числі – з Донеччини та Луганщини. Тут людей прихистили, розселили та оточили увагою.

Через Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб у всі громади Вінницької області доставляється допомога для переселенців. Громадянам вже надано понад 50 тисяч продуктових наборів.

 

Гуманітарний штаб на Вінниччині – потужний центр допомоги переселенцям, військовим і постраждалим громадам - Фото №2

 

До благодійної справи долучаються й місцеві підприємці. У червні у три громади Вінниччини: Калинівську, Турбівську та Барську було відправлено 10 тонн замороженої курятини від Вінницької птахофабрики. Допомогу розподілили між пунктами розміщення переселенців, медичними закладами та іншими установами відповідно до потреб.

Також завдяки спільним зусиллям з благодійним фондом «Вінниця – комфортне та безпечне місто» більш як 350 соціально незахищених, малозабезпечених та багатодітних вінницьких сімей, а також сімей вимушених переселенців отримали дитячі підгузки та дитяче харчування.

 

Гуманітарний штаб на Вінниччині – потужний центр допомоги переселенцям, військовим і постраждалим громадам - Фото №3

 

Захід та схід разом

 

Як вже було зазначено, діяльність Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу розповсюджується далеко за межі Вінницької області. Штаб забезпечує злагоджену волонтерську роботу між різними областями України як на заході, так і на сході.

«Наше місто, яке знаходиться в центрі України, стало своєрідним перевалочним пунктом. Тут ми довантажували гуманітарну допомогу, яка йшла до Збройних Сил або до міст, які знаходяться у зоні бойових дій. Основні міста, яким ми допомагали: Харків, Чернігів, Миколаїв та Маріуполь, поки це було можливо. Активно допомагали «Азову», хоча й не дуже афішували цю роботу», – повідомив голова Вінницької громади, співзасновник штабу Сергій Моргунов.

Он також розповів, що через штаб продовжує йти допомога військовим. Перед усім, вінницьким – 59-ій окремій мотопіхотній бригаді, 9-ому окремому мотопіхотному батальйону, бійцям Нацгвардії, КОРДу та іншим.

У штабі працює кол-центр за номерами 096-165-02-07 та 096-165-00-70. Оператори консультують переселенців та малозабезпечених громадян щодо отримання допомоги, фіксують та передають волонтерам інформацію про проблеми та потреби людей, приймають заявки громадян, які хочуть долучитись до волонтерства.

Дзвінки надходять не тільки з Вінниччини, а й з інших регіонів України. Звертаються люди, якім потрібна адресна допомога, та органи місцевого самоврядування, які просять допомогти із розв’язанням гуманітарних питань в своїх громадах.

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото: Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика