«Хочемо зустріти перемогу красивими» – переселенці зі сходу не полишають звичок наводити красу

4169
коментарі відсутні

у перукарні

Переселенці зі сходу навіть в евакуації намагаються зберегти охайний вигляд – відвідують салони краси, роблять зачіски та манікюр. Жінки та чоловіки, які виїхали з-під обстрілів з Донеччини та з Луганщини, кажуть, що традиційні б’юті-процедури повертають їх думки до мирного життя.


Багато переселенців знайшли прихисток у Полтаві. Місцеві майстри кажуть, що останнім часом їх клієнтура суттєво змінилася. Дехто з постійних відвідувачів виїхав, зате з’явилися нові, переселенці. Хтось полишив буремний регіон завчасно, поки було відносно тихо. А хтось пережив бомбардування та у прямому сенсі – тікав від війни.

Зараз вони у безпеці, намагаються облаштуватись на новому місті, та попри матеріальні труднощі продовжують слідкувати за своєю зовнішністю.

 

Майстриня та психологиня

 

Майстриня нігтьового сервісу Світлана не вперше робить манікюр переселенцям зі сходу. Сьогодні її клієнтка – Олена з Рубіжного. Жінка каже, що її сім’я дивом вирвалася з пекла. Оговтатися від пережитого досі не може, тому просить не показувати її обличчя.

 

«Хочемо зустріти перемогу красивими» - переселенці зі сходу не полишають звичок наводити красу - Фото №1

 

«Одразу, коли сюди приїхали, було не до нігтів – раділи тому, що вижили. Але згодом, коли облаштувалися у родичів, згадала, що я все ж таки жінка, а війна не привід мати поганий вигляд. До Світлани мене привела місцева родичка. Я дуже рада, бо вона і майстриня хороша, і співрозмовниця приємна», – говорить Олена.

Світлана каже, що в неї вже декілька клієнток з-поміж переселенців. У кожної своя історія, пов’язана з війною. Жінки поступово розкриваються, розповідають, як лякалися від сирен та вибухів, як спочатку думали пересидіти, але зрештою не витерпіли та виїхали. Протягом того часу-півтора, поки майстриня робить манікюр, їй доводиться бути ще й трішечки психологинею. Адже уважно вислухати людину – теж велика допомога.

«До мене приходять жінки різного віку, іноді цілими сім’ями – бабуся, її донька та онука. Всі вони вірять, що скоро війна закінчиться, тож хочуть зустріти перемогу красивими. Звісно, що намагаються трохи зекономити, покривають нігті нейтральними кольорами, щоб рідше робити корекцію. Але будь-що можна пишатися нашими українками, які навіть у таких обставинах піклуються про свою зовнішність. Для них бути красивою у воєнний час – це значить бути врівноваженою, а від того спокійною для своїх дітей та близьких», – філософськи розмірковує Світлана.

 

Чоловіки переселенці зі сходу теж дбають про себе

 

Олександр теж переселенець, він вже не вперше відвідає перукарню, щоб підправити контур бороди та підстригтися. Каже, що для нього ці звичні процедури дуже важливі, бо є традиційними протягом багатьох років.

 

«Хочемо зустріти перемогу красивими» - переселенці зі сходу не полишають звичок наводити красу - Фото №2

 

«Я вже 48 років ношу бороду. Це частина моєї зовнішності, від якої навіть війна не змусить мене відмовитись. Тут у Полтаві я знаходжуся майже два місяці, і весь цей час регулярно відвідую цю перукарню. Мені пощастило одразу потрапити до гарної майстрині, яка зберігає правильну форму бороди та робить таку зачіску, як я люблю», – радіє Олександр.

Чоловік додає, що Полтава гостинно приймає та сприймає переселенців. Тому люди, які втекли від обстрілів зі сходу, знаходять тут затишний прихисток, що сприяє поверненню до довоєнних звичок.

Читайте також: Художниця з України вчить німців розпису “петриківкою”

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика