Кам’янське готує децентралізацію опалення
В Кам’янському (Дніпропетровська область) триває підготовка до ймовірного переходу правобережної частини міста на електроопалення. Нагадаємо, що в 2016-му році такі процеси відбулись одразу в кількох містах Дніпропетровщни – Нікополі, Покрові та Марганці. Але під час опалювального сезону виникали певні проблеми з мережами електропостачання. Нині уникнути помилок сусідів намагаються в Кам’янському, і вкрай зважено готуються до можливої децентралізації.
Наприкінці березня в місті відбулись консультації муніципальних чиновників та депутатів з енергетиками та теплопостачальниками, щодо можливості такого переходу. 30 березня на 23-й сесії міської ради депутати підтримали рішення про децентралізацію опалення правобережної частини міста.
«У нашому місті тариф на тепло – один з найвищих в області, і така ситуація склалась практично у всіх містах країни, де працюють теплоелектроцентралі, в яких застаріле обладнання і низький коефіцієнт корисної дії. Ми змушені десятки мільйонів гривень витрачати на газ, при цьому борг Кам’янського вже перевищив 1 млрд грн. Через це серед зими наше місто відключали від газопостачання, так само було і минулого року, і позаторік. Тому ми прекрасно розуміємо: може статися так, що рано чи пізно нам просто не дадуть лімітів газу в черговий опалювальний сезон. Саме тому міська влада прийняла рішення перейти на індивідуальне електричне опалення у правобережній частині міста», – зазначив міський голова Андрій Білоусов.
За словами міського голови, перейти на нову систему опалення планується протягом року. Але якщо за певних причин вчасно реалізувати програму не вдасться, міська влада буде готувати місто до опалення через ТЕЦ.
Перед депутатами виступив технічний директор ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» Сергій Березовський. Він повідомив, що для реалізації програми переходу на електроопалення, необхідні значні кошти, яких у компанії немає. Він також звернув увагу депутатів на гостру необхідність розробити детальну схему розвитку теплопостачання міста, чіткий план спільних дій.
«Непідготовлені дії тільки приведуть до катастрофічних наслідків, аварійних відключень та проблем з життєзабезпечення міста в умовах зими, що підтверджує сумний досвід в 2016-му Нікополя та Марганця. Місту необхідно визначити рівень додаткової потужності, зробити відповідне замовлення електрокомпанії та планомірно реалізовувати підготовчі роботи. Ми ж, зі свого боку, гарантуємо максимально сприяти в реалізації модернізації в якнайшвидші терміни. При цьому наголошуємо – роботи неможливо провести вже до наступного опалювального сезону. Вони займуть як мінімум три роки», – заявив Сергій Березовський.
Більшість депутатів критикували таку позицію компанії-монополіста. Депутат Ігор Лісничий запропонував утворити комісію, яка б перевірила, як «ДТЕК» розпорядилась електромережами міста, які їй було передано кілька років тому. З ініціативи депутата Марини Гурської на адресу компанії буде підготовлено звернення щодо здійснення необхідних заходів для переходу міста на індивідуальне опалення.
Проект рішення про децентралізацію опалення підтримали 33 депутати із 40 присутніх. За дорученням міського голови, в усіх районах Кам’янського наразі проходять громадські слухання, де містянам надається детальна інформація про нову систему теплопостачання.
3 квітня вже відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому обговорили питання децентралізації системи теплопостачання. Комісія доручила комунальному підприємству «Тепломережі» та ПрАТ «Дніпровська теплоцентраль» вжити заходів щодо підготовки та проходження опалювального сезону 2018-2019 років; забезпечити збереження та працездатність всіх інженерних мереж теплозабезпечення для початку наступного опалювального сезону. КП «Тепломережі» також доручено виступити замовником та укласти угоди з розробником схеми реконструкції енергозабезпечення міста за рахунок власних коштів.
Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради комісія доручила забезпечити дільниці, де будуть проводитись прийоми громадян з питань встановлення індивідуального опалення, бланками та заявами; укласти угоди з підрядними організаціями на виконання ремонту внутрішньобудинкових електричних мереж та розподільчих щитів.
Комунальному підприємству «Управляюча компанія по обслуговуванню житлового фонду» та ТОВ «Оселя» доручено забезпечити: належний технічний стан внутрішньобудинкових електричних мереж та розподільчих щитів; утеплення внутрішньобудинкових водопровідних та каналізаційних мереж багатоквартирних будинків для запобігання їх перемерзанню в осінньо-зимовий період; збереження робочого стану внутрішньо-будинкових мереж теплопостачання, технічних приміщень, підвалів, горищ та підготовку їх до роботи у наступному опалювальному періоді.
Кам’янському району електричних мереж ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» доручено забезпечити безперебійне функціонування трансформаторних підстанцій у зв’язку зі збільшенням потужності споживання електричної енергії; провести ремонт та модернізацію магістральних, квартальних та будинкових електричних мереж будинків правобережної частини міста; забезпечити протягом осінньо-зимового опалювального періоду 2018-2019 років безперебійне електропостачання багатоквартирних будинків, закладів охорони здоров’я, освіти, установ та організацій державної, обласної та комунальної форми власності, які використовують електричну енергію для опалення.
Кам’янському відділенню ПАТ «Дніпропетровськгаз» доручено забезпечити належний технічний стан газових мереж та газорозподільчих пунктів для можливості проведення децентралізації системи теплопостачання та встановлення газових котелень для опалення; провести модернізацію магістральних, квартальних та внутрішньобудинкових мереж газопостачання для забезпечення можливості встановлення індивідуального опалення та його безперебійної роботи. За заявами, забезпечувати споживачів багатоквартирних будинків правобережної частини міста індивідуальними приладами обліку спожитого природного газу.
Також рішенням комісії міському відділу поліції рекомендовано невідкладно реагувати на всі факти крадіжок ліній теплопостачання та терміново інформувати про це департамент житлово-комунального господарства та будівництва міської ради.
Міськрада має намір залучати інвесторів, які будуватимуть котельні для об’єктів бюджетної сфери, а також візьме на себе установку автономного опалення в квартирах малозабезпечених сімей та заміну електромереж (від щитових до квартир). Для реалізації цієї програми мерія звернулася за допомогою до промислових підприємств міста і народних депутатів. На прохання муніципалітету вже відгукнувся ПАТ «ДМК», народні депутати також пообіцяли допомогти у вирішенні цього питання.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!