Кінцевий строк подання заяви для отримання допомоги вимушеним переселенцям продовжено

8827
коментарі відсутні

Кінцевий строк подання заяви для отримання допомоги вимушеним переселенцям продовжено

Дуже багато внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) вже звернулись за наданням грошової допомоги, яку обіцяють почати виплачувати вже цього місяця. Оскільки зараз до ВПО відносять усіх, хто змінив місце проживання у зв’язку з воєнними діями, йдеться про тисячі людей у різних містах України. Проте до зазначеного раніше терміну – 14 квітня, зареєструватися та оформити заявку встигають далеко не всі.

Тож 9 квітня Уряд ухвалив рішення про продовження терміну до 30 квітня. При цьому грошова допомога виплачуватиметься, починаючи з березня 2022 року.

«Підтримка наших людей — це пріоритет. По всій країні. Тих, хто вимушений був поїхати, і тих, хто залишився у своїх домівках. Підтримка грошима, житлом, їжею, ліками. Будемо робити все, аби ніхто не залишався сам на сам із цієї бідою», — наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами міністерки соціальної політики України Марини Лазебної, для швидкого реєстрування всіх переміщених осіб не вистачає ані технічних, ані людських ресурсів в громадах.

«Через широкомасштабну агресію росії проти України мільйони людей зараз вимушено покинули свої домівки та перемістились в інші регіони України. Незважаючи на те, що ми розширили можливості для того, щоб стати на облік як внутрішньо переміщена особа, ані технічних, ані людських ресурсів в громадах не вистачає на те, щоб швидко зареєструвати всіх переміщених».

Вона зазначила, що черги в багатьох місцях формуються на декілька тижнів. Була надія на те, що зареєструватися та оформити допомогу можна буде онлайн через Портал Дія, проте поки що він не працює.

«Це пов’язано із тим, що інтегрувати в єдину систему різні інформаційні ресурси для того, щоб ідентифікувати людину та підтвердити факт її внутрішнього переміщення, достатньо складно. Зокрема, у випадках, коли людина була зареєстрована в одному місті, а фактично жила, працювала або навчалась в іншому місті. Крім цього, значна частина переселенців мають паперові паспорти, що також створює складнощі для забезпечення повністю автоматизованої інформаційної взаємодії».

Наразі ведеться цілодобова робота з автоматизації, тож найближчим часом все ж таки має відбутися запуск Дії.

Саме через ці складнощі Мінсоцполітики запропонувало, а Уряд ухвалив рішення, яким внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання ВПО.

«Відповідно до цих змін термін звернення за отриманням допомоги на проживання з березня 2022 року продовжено. Якщо раніше було передбачено, що з березня допомогу на проживання отримають переселенці, які звернулись за її отриманням до 14 квітня, то тепер цей строк подовжено до 30 квітня 2022 року включно», – прокоментувала Марина Лазебна.

Станом на 9 квітня найбільша кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб у наступних областях:

  • Вінницькій – 55 тисяч,
  • Львівській – 50,5 тисячі,
  • Хмельницькій – 47,4 тисячі,
  • Полтавській – 46,1 тисячі,
  • Закарпатській – 44 тисячі,
  • Черкаській – 42 тисячі.

Більш детально про те, як оформити статус внутрішньо переміщеної особи, хто має право на допомогу та в яких розмірах можна прочитати тут: По 3 чи 2 тисячі гривень на місяць – Кабмін надає грошову допомогу новим та повторним переселенцям.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика