У Рунівщанській амбулаторії на Полтавщині переселенців лікують від хвороб і стресів

10041
коментарі відсутні

переселенців лікують

На Полтавщині переселенців лікують від хвороб, стресів та надають всі необхідні медикаменти

 

Невеличка Новоселівська громада Полтавського району прийняла понад 750 внутрішньо переміщених осіб з постраждалих регіонів Харківської, Луганської областей. Частина з них знайшла прихисток у центрах компактного проживання переселенців. Один такий центр облаштований у Рунівщанській амбулаторії Новоселівської територіальної громади.

До цієї амбулаторії раніше було приписано понад 2400 пацієнтів з-поміж місцевих жителів. Після початку війни їх чисельність збільшилася внаслідок прибуття переселенців, які перемісилися до села Рунівщина. Також постійними пацієнтами стали мешканці центру, які здебільшого є людьми похилого віку з хронічними хворобами. За потребою їх консультують, лікують та надають необхідні медикаменти.

 

Замість геріатричного центру – прихисток для ВПО 

 

У цій будівлі в селі Рунівщина колись розміщалася лікарня на 50 ліжок. Коли її закрили, в одній частині зробили амбулаторію, а в другий планували відкрити геріатричний центр. В громаді багато самотніх літніх людей, які потребують стороннього догляду. Втім грошей на реалізацію цього плану не вистачило, тож ремонт затягнувся.

Коли сталася повномасштабна війна, в Рунівщину почали прибувати переселенці. Довелося швидко підготувати декілька кімнат у недоремонтованому приміщенні. В середньому в них перебувають 13-14 осіб. Хтось живе протягом лічених днів або тижнів, а потім знаходить собі більш підходяще житло. А хтось затримується надовго, бо не має грошей на оренду. А тут, у центрі, їх забезпечили належними побутовими умовами, триразовим харчуванням, гуманітарною допомогою та лікуванням.

«Переважна більшість постояльців нашого центру перебування переселенців – це люди похилого віку та люди з інвалідністю, яким потрібний постійний медичний догляд. Тож так сталося, що всі вони стали нашими пацієнтами. Вони звертаються до нас за консультаціями та лікуванням. Ми нікому не відмовляємо, навіть не вимагаємо укладати декларацію з новим лікарем», – зауважила Ніна Губенко, завідувачка Рунівщанської амбулаторії загальної практики та сімейної медицини (на фото знизу).

 

У Рунівщанській амбулаторії на Полтавщині переселенців лікують від хвороб і стресів - Фото №1

 

Три тижні тому до центру прибув поранений чоловік, мешканець Лисичанська. Коли його місто захоплювали російські окупанти, він з родиною виїхав на Донеччину до села Верхньокам’янське. Але там його теж наздогнала війна. Лисичанець підірвався на вибухівці та отримав важке поранення в живіт. (Його історію ми розповідали у попередній публікації).

Після операції та нетривалого лікування у шпиталі, чоловік з дружиною та літньою тещею евакуювався на Полтавщину. Йому пощастило – тимчасовий прихисток розмістився поруч із медзакладом. Тож, окрім даху над головою, він отримав належний медичний догляд, лікування та перев’язки. За таких умов поранений швидко почав одужувати.

 

Переселенців лікують та надають медикаменти від благодійників

 

Час від часу волонтери доставляють в амбулаторію гуманітарну допомогу – ліки, перев’язувальний матеріал, інші медичні засоби. За потребою їх видають вимушеним переселенцям, які проживають у центрі. Звісно, що грошей за це не беруть.

Постояльці центру, які пережили обстріли та стрес, пов’язаний з евакуацією, часто перебувають у нестабільному стані. Навіть ті, хто не має хронічних хвороб, скаржиться на проблеми з серцем, порушення сну та нервування. Тож таких пересенців лікують і для них теж знаходяться необхідні препарати.

 

У Рунівщанській амбулаторії на Полтавщині переселенців лікують від хвороб і стресів - Фото №2

 

«Ми намагаємось якомога більше допомогти нашим переселенцям. Зокрема, залучаємо всі можливі благодійні організації, які забезпечують їх ліками, продуктовими наборами, одягом та іншими необхідними речами. Зараз привезли ліки – сердечні та заспокійливі препарати», – розповіла Тетяна Мишко, директорка комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Новоселівської сільради.

 

У Рунівщанській амбулаторії на Полтавщині переселенців лікують від хвороб і стресів - Фото №3

 

У серпні надання медикаментів та виробів медичного призначення для переселенців Новоселівської громади забезпечила команда ГО Платформа сталого розвитку “Перспектива, яка бере участь у проєкті “Мережа сприяння відновлення доступу до здоров’я”, що реалізується ГО Мережа захисту національних інтересів «А Н Т С» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та CARE Deutsсhland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».

«Ліки передали переміщеним особам, які мають хронічні захворювання, потребують лікування, перебувають у стресі чи мають найбільший ризик отримання травм унаслідок воєнних дій. Частину лікарських засобів роздали в амбулаторіях та центрах проживання ВПО, а частину розвозили по домівках людям з порушеною руховою активністю», – повідомила керівниця ГО «Перспектива» Юлія Попова.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика