Комунальні платежі під час війни – за які послуги можна не платити

14016
коментарі відсутні

комунальні платежі

Через активну фазу бойових дій тисячі людей покинули власні домівки та перемістилися в інші регіони чи навіть за кордон. Проте їм все одно нараховують платіжки за комунальні послуги, які вони насправді не отримували.


Чи треба їх оплачувати та чи можна якось зменшити нарахування? Відповіді на ці питання надала заступниця Міністра громад і територій Наталія Хоцянівська в ефірі всеукраїнського телемарафону.

Перед усім варто розуміти, що воєнний стан в Україні не звільняє громадян від сплати житлово-комунальних послуг. Однак, зважаючи на складну фінансову ситуацію, в якій опинилася більшість людей, Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою заборонив нарахування та стягнення штрафів/пені та зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати або сплати не в повному обсязі.

Водночас є певні умови, які дозволяють абонентам не сплачувати комунальні послуги, які вони фактично не споживали.

 

Як можна не сплачувати комунальні платежі?

 

Це стосується тих послуг, обсяг яких вимірюється лічильниками. Для того, щоб постачальник не проводив нараховування, споживач має будь-яким доступним йому засобом передати показники лічильника. Зазвичай це потрібно зробити або у два останні дні поточного місяця, або у два перші наступного.

Якщо родина виїхала з помешкання та не користується комунальними послугами, все одно треба щомісяця передавати показники лічильників. На практиці – повторювати ті самі, що були на момент виїзду. В іншому випадку буде виставлений рахунок «по-середньому», тобто за той обсяг, який в середньому споживало домогосподарство у довоєнний час.

Утім потрібно мати на увазі, що деякі послуги, що обраховуються лічильником, мають абонплату. Це сума, яку постачальник використовує для забезпечення доставлення послуги абоненту. Тож навіть якщо абонент тимчасово не користується водою, газом, опаленням (маючи лічильник), йому все одно будк нарахована абонплата. Виключення – електроенергія, яка сплачується виключно за показниками лічильника. Проте їх також потрібно вчасно передавати постачальнику.

У разі, якщо споживання газу та води відбувається без лічильника, абонент може звернутись до постачальника з заявою про «непроживання». Щоб не сплачувати комунальні платежі свою відсутність у помешканні потрібно підтвердити документом. Це може бути:

  • довідка внутрішньо переміщеної особи,
  • довідка про службу в ЗСУ,
  • довідка про проходження лікування поза місцем проживання.

Також, після подання відповідної заяви та підтвердження відсутності впродовж понад 30 діб, можна звільнитися від сплати за вивіз твердих побутових відходів.

Щодо плати за утримання житлового будинку – якщо житло було зруйноване, то й плата не повинна нараховуватись. Органи місцевого самоврядування проводять обстеження та передають свідчення про руйнування комунальним підприємствам, які повинні припинити нарахування.

 

Читайте також: Зруйноване під час війни житло – як отримати компенсацію

 

Якщо житло збережене, але родина виїхала, то управляюча компанія має право нараховувати оплату, адже виконує роботи, що входять до складу тарифу. Навіть якщо у багатоповерхівці залишилося всього декілька родин, послуги з утримування продовжують надаватись.

Те саме стосується плати за опалення у багатоповерхівках – незважаючи на те, чи перебувала родина у квартирі, чи виїхала, послуга все одно надавалася для всього будинку.

 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика