Концепція змінилася: ЗМІ РФ визнали ДНР бандитським анклавом
Видання «Московський комсомолець» опублікувавши статтю присвячену змінам у «ДНР» після загибелі Захарченка. При цьому статті видання дало назву як «Новий прем’єр-міністр ДНР ліквідує злочинний синдикат Захарченка».
У статті говориться про те, що новий тимчасово виконуючий повноваження голови ДНР Денис Пушилін відмовився від посади прем’єр-міністра самопроголошеної республіки і призначив на цей пост екс-співробітника «Зовнішньоторгсервісу» Олександра Ананченка.
Автор говорить, що тим самим у Донецьку небаченими темпами триває демонтаж спадщини Олександра Захарченка. Одним з наріжних каменів влади покійного глави була її неподільність і абсолютність. Захарченко був і главою, і прем’єром. Не був тільки спікером парламенту, але і там найбільшою фракцією керував його колишній особистий охоронець. Крім того, хороший шматок промисловості був під тандемом Захарченко-Тимофєєв («Ташкент»), що дозволяло фінансувати свою власну невелику армію, яку спостерігачі оцінювали від 5 до 8 тисяч активних багнетів».
«Денису Пушиліну не до жиру, бути б живу. Армії приватної більше немає – вона частково розпущена, частково влилася в сили МВС і армійського корпусу, та й до неї новий в. о. глави ДНР ніякого відношення не мав. Економічні активи один за одним переходять під контроль компанії «Зовнішньоторгсервіс». Останнім під таємничу компанію, що керує, був переведений Докучаєвський флюсодоломітний комбінат. Логічно, що кар’єри з необхідними для металургії вапняками об’єднали з металургійними активами, які вже були під управлінням «Зовнішньоторгсервіса» з березня 2017 року. Раніше люди Захарченка ці вапняки «Зовнішньоторгсервісу» продавали, та ще й контролювали шляхи вивезення продукції, диктуючи ціни на залізничні перевезення. При новому керівництві такої місцевої самодіяльності вже не буде», – пише автор.
Призначення Ананченка, як пише журналіст, має на меті переламати посилення впливу втікачів українських олігархів у ДНР. При Захарченко Москва, яка на 90% забезпечує ДНР всім необхідним, не могла контролювати там кадрову політику.
Як виявилося раніше група «московських ревізорів» із Контрольного управління, Мінекономіки та Мінфіну РФ виявила, що в ДНР було викрадено й привласнено понад 24 мільярди рублів. Грошові активи у валюті й рублях переводилися за офшорними схемами на рахунки різних закордонних банків, а так само відправлялися в готівковому вигляді в Росію та Іспанію.
Водночас у «ДНР» піднялася хвиля арештів: спочатку були заарештовані «директор «ДП «Донецька залізниця» ДНР» Олег Калєватих та колишня «віце-прем’єр» з команди Захарченка Катерина Матющенко. Крім того був затриманий колишній секретар Донецької міської ради Сергій Богачов.
Микита Сініцин
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!