Коротко про діяльність та сферу впливу Держкомтелерадіо
Головне завдання Державного комітету телебачення і радіомовлення України – формувати та реалізовувати політику українського Уряду в сфері телебачення і радіомовлення, а також в інформаційній та видавничій сферах.
У сучасному вигляді Комітет був створений на початку 2014 року. Держкомтелерадіо очолює Голова, який призначається на посаду за поданням Прем’єр-міністра України та звільняється з посади Верховною Радою. Сьомий рік поспіль дану посаду обіймає Олег Наливайко, Заслужений журналіст України.
Про реформи у медіасфері
У період з 2014 по 2017 роки Держкомтелерадіо здійснив дві важливі реформи у медіасфері. По-перше, на базі державних телерадіокомпаній було створено Суспільне телерадіомовлення – найбільша незалежна медіакомпанія України. Держкомтелерадіо визначено акціонером Суспільного та здійснює функції з управлінням його майном.
По-друге, під керуванням Комітету відбувалося реформування друкованих державних і комунальних ЗМІ. Роздержавлення мало на меті обмежити вплив держави та місцевих органів влади на пресу, створити рівні умови діяльності для видань різних форм власності та підвищити їх конкурентоспроможність. Всього за три роки було реформовано близько 700 друкованих ЗМІ.
Важливим напрямком діяльності Держкомтелерадіо є охоплення українським телерадіомовленням всієї території України. Зокрема, були реконструйовані телевежі та розвинуті мережі українського мовлення в Донецькій і Луганській областях. Це дозволило збільшити аудиторію в районах, прилеглих до зони проведення операції Об’єднаних сил, та нейтралізувати негативний інформаційний вплив.
Продовжується робота Комітету щодо переходу українського радіо та телебачення на мовлення у цифровому форматі. В порівняні з аналоговою технологією, покращується якість зображення і звуку, забезпечується більш висока технічна якість програм. А жителям маленьких населених пунктів надається можливість приймати з ефіру таку ж кількість телепрограм, як і мешканцям великих міст.
Захист інформаційного простору – в пріоритеті
Також Державний комітет телебачення і радіомовлення забезпечує захист національного інформаційного простору від іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту. Так, протягом 2019 року Держкомтелерадіо не дозволило ввезти в Україну 151 видання з Росії, а це майже 1 мільйон примірників. Крім того, Комітет уповноважений ухвалювати рішення про накладення штрафу за розповсюдження в Україні видавничої продукції антиукраїнського змісту.
Разом з тим, Держкомтелерадіо веде Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. Станом на 1 листопада 2020 року, до Державного реєстру внесено близько 8 тисяч суб’єктів видавничої справи, що ведуть діяльність в Україні.
У підпорядкуванні Державного комітету телебачення та радіомовлення перебуває низка спеціалізованих державних видавництв, таких як «Веселка», «Вища школа», «Здоров’я», «Донбас», «Мистецтво» тощо.
Держкомтелерадіо, відповідно до покладених на нього завдань, має повноваження перевіряти веб-сайти органів виконавчої влади – як центральних, так і місцевих. Для цього проводиться моніторинг інформаційного наповнення сайтів та надаються пропозиції зазначеним органам.
Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!