Краматорський «Фонд розвитку громади» став центром активності на Вінниччині

11817
коментарі відсутні

Краматорський «Фонд розвитку громади» став центром активності на Вінниччині

Громадська організація «Фонд розвитку громади» через повномасштабне вторгнення майже у повному складі виїхала з Донеччини до міста Бар Вінницької області. Проте команда не тільки не припинила свою діяльність, а стала працювати ще активніше.

Більш того, організація стала справжнім центром тяжіння у приймаючій громаді.


Як активісти та волонтери з Краматорська допомогли місцевій владі впоратися з напливом переселенців, як організували консультування та дозвілля для переміщених осіб і для місцевих – про роботу на новому місці розповіла керівниця одного з напрямків діяльності ГО «Фонд розвитку громади» Олена Костенко.

 

«Ми приїхали сюди не просто пожити, а працювати та приносити користь громаді»

 

«Спочатку ми допомагали людям, які залишилися у Краматорську. Коли ще курсували евакуаційні потяги, вони йшли на Донеччину порожніми. Ми використовували їх як транспорт для передачі на схід гуманітарної допомоги. Налагодили постачання продуктів харчування, ліків, одягу з-за кордону, сортували, пакували та відправляли. Там вантаж зустрічали Людмила та Володимир Сніцаренкі, які на той час ще залишалися у місті. Вони роздавали гуманітарку переселенцям, котрі переміщувалися до Краматорська з більш небезпечних регіонів», – розповіла Олена Костенко.

Десь у середині березня всі члени організації вирішили виїхати з Краматорська. Для організованого виїзду знадобилося декілька автівок, також максимально забрали обладнання з офісу. Вже на Вінниччині дружня організація – «Фонд громади Барі» – допомогла знайти приміщення для проживання.

 

Читайте також: Релокація бізнесу: як врятувати, вивезти та зберегти підприємство

 

Так вся команда чисельністю близько сорок осіб розмістилася у гуртожитку Барського коледжу транспорту та будівництва. Одразу ж голова організації Станіслав Черногор познайомився з директором коледжу та з мером міста Бар.

«Він сказав їм, що ми приїхали сюди не просто пожити, а працювати. Нам виділили велике приміщення на першому поверсі гуртожитку, яке стало нашим новим офісом. Оскільки наш Фонд з 2014 року працював з переселенцями, то тут ми також продовжили цю справу. Допомогли місцевій адміністрації приймати та реєструвати переміщених осіб. Анкетували кожного, складали окремі списки дітей, людей похилого віку, осіб з інвалідністю, щоб адресно надавати гуманітарну допомогу», – підкреслила Олена.

Також у Барі продовжило роботу консультаційне бюро Фонду розвитку громади. Допомагають людям освоїться на новому місці, знайти необхідні установи, лікарні, центри видачі гуманітарної допомоги тощо.

 

Краматорський «Фонд розвитку громади» став центром активності на Вінниччині - Фото №1

 

Окрім того, Фонд продовжує надавати правову допомогу. Едуард Маліков, юрист ГО «Фонду розвитку громади», безоплатно консультує переселенців з питань соціального забезпечення, оформлення та відновлення документів, сімейного та трудового права тощо. Примітно, що зараз до них звертаються не лише переміщені особи, а й місцеві жителі.

У організації є і спортивний напрямок роботи. Організували группу, яка займається скандинавської ходьбою, разом з досвідченою тренеркою Аллою Омельченко.

Ще один важливий напрямок роботи – доставлення та розподілення гуманітарної допомоги. До міста часто прибувають вантажі з-за кордону. Волонтери з Фонду та з-поміж переселенців сортують одяг, продукти та готують пакунки для інших переселенців, що продовжують прибувати на Вінничину. 

 

Краматорський «Фонд розвитку громади» став центром активності на Вінниччині - Фото №2

 

«Фонд розвитку громади» гуртує переселенців на добрі справи

 

Багато людей з числа переселенців хочуть бути корисними гостинній Барській громаді. Активісти Фонду пропонують їм різні напрямки волонтерської роботи. Наприклад, на День Довкілля людей зо тридцять вийшли на прибирання міського парку, потім гуртом висадили 200 декоративних кущів.

Біля гуртожитку Барського транспортно-будівельного коледжу, де живуть переселенці, зробили барвисту клумбу.

 

Краматорський «Фонд розвитку громади» став центром активності на Вінниччині - Фото №3

 

«Діти активно допомагали дорослим, навчались дбайливо пересаджувати тендітні квіти, бігали по воду. Так, за пару годин наша подяка приймаючій громаді висловилась у вигляді запашної клумби, яка згодом ще більше забуяє барвами та ароматами», – підкреслила Олена Костенко.

 

Діти доглянуті, батьки спокійні

 

У гуртожитку проживає багато переселенців з дітьми, які нудьгують на новому місці. Тому частину приміщення гуртожитку на першому поверсі відділили для дитячої кімнати. ЇЇ назвали «З турботою про батьків», бо таким чином намагалися не тільки розважити дітей, а й дати можливість батькам приділити увагу собі, потурбуватись про відпочинок чи пошукати роботу.

Деяке обладнання для дитячих розваг було привезено з Краматорська, але його не вистачало. Тому дали оголошення у місцеві групи, на яке охоче відгукнулося багато людей. Принесли купу цікавих іграшок, настільних ігор, пазлів. Нещодавно запропонували малечі разом намалювати дерево бажань. Своїми долоньками діти відтворювали листя й дописували свої бажання.

 

Краматорський «Фонд розвитку громади» став центром активності на Вінниччині - Фото №4

 

«Як більшість дітей, наші хочуть подарунків і солодощів, іграшок, подорожей, собачок і котиків. Та війна увірвалась і до дитячих мрій. Тепер вони мріють «щоб не було війни» і щоб «всі були веселими». А, мабуть, найбільша мрія – «щоб всі повернулись додому», в тому числі до своїх улюбленців: котиків і собачок», – зазначила Олена Костенко. 

У дитячій кімнаті працюють студенти – діти членів організації. Їх фантазія не обмежена, щодня займають дітей чимось новим. Вдень граються менші, а вечорами збираються підлітки. Грають у Монополію, дивляться фільми, співають під гітару. Окрім дітей-переселенців, сюди часто навідуються місцеві. Тобто ця кімната стала таким дитячо-молодіжним центром, якого раніше не було у Барі.

Приходять до офісу й дорослі місцеві жителі. Кажуть, що теж хочуть брати участь у різноманітних подіях, що організовують краматорські активісти. Також пропонують свої ідеї, наприклад, провести екскурсії містом та за місто. Фактично «Фонд розвитку громади» на новому місці став центром активності, центром тяжіння у Барській громаді.

Світлана Денисенко

Фото: ГО «Фонд розвитку громади» 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика