Краматорський карате клуб тренує спортсменів в евакуація та реалізує соціальну ініціативу
Карате клуб «Tetsu Ryu» вже майже два роки, як переїхав з Краматорська спершу в Хмельницьку область, а потім – у Київ. Тренують спортсменів як в офлайн, так і онлайн режимі. Долучаються до занять вихованці не лише, які роз’їхались Україною, а й світом.
Проблемним питанням нині залишається наявність зручного для тренувань приміщення. Керівник клубу Ігор Шалаумов каже, що потрібен зал, де спортсмени могли б займатися не за розкладом, а у зручний для себе час без обмежень. До того ж у такому приміщенні могли б безплатно тренувати більше охочих дітей-переселенців. Наразі безкоштовно клуб відвідує близько 10 таких вихованців.
З Краматорська до Києва
Переселенець з Краматорська Ігор Шалаумов з десяти років займається карате. Нині він – заслужений тренер та керівник клубу «Tetsu Ryu». Загалом у спорті майже 30 років. У Краматорську вихованці займалися єдиноборством на базі різних закладів. Крім цього, клуб мав відділення у Дружківці та Слов’янську. Після повномасштабного вторгнення Ігор Шалаумов змушений був переїхали до Хмельницької області, бо там були знайомі. Туди за ним поїхали і деякі дорослі спортсмени.
«Спочатку ми там тренувалися на вулиці, а потім знайшли дуже класний спортивний комплекс у місті Дунаївці. Нас пустили займатися безплатно. Там базується зал дзюдо. Для своїх спортсменів я проводив тренування безплатно. Ми пробули там пів року і поїхали до Києва. Так хотіли бути ближчими додому. Думали, що приїдемо до столиці і через пару місяців поїдемо додому. Але так не сталося», – розповідає Ігор Шалаумов.
За словами тренера, Київ більш зручний для зборів, адже вихованці роз’їхалися по всій Україні. Нині у столиці Ігор тренує 11 дорослих спортсменів. Ті, хто мешкає в інших містах, долучаються до занять онлайн.
«Ми зберегли нашу внутрішню єдність: збираємося онлайн, спілкуємося, тренуємося. У нас людей 40. При чому долучаються не лише з України, а й Канади, Чехії, Польщі, Норвегії тощо», – додає тренер.
Нині спортсменам допомагає обласна та місцева влада. Зокрема в управлінні фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації влаштовують навчально-тренувальні збори, підписують положення щодо чемпіонатів та кубків області, а також надали одному зі спортсменів стипендію. Від Краматорської міської ради деякі вихованці клубу отримують премії.
Зал – важке питання
Спортсмени-переселенці продовжують брати участь в обласних та всеукраїнських змаганнях. Торік боролися за Кубок України в Києві та Полтаві. Тоді вибороли призові місця.
Проблемним питанням для клубу «Tetsu Ryu» залишається тренувальна зала. Попри те, що у Києві знайшли приміщення, воно не дозволяє повноцінно займатися.
«Зал знаходиться, на мою думку, у дуже класному місці, майже у центрі міста, біля однієї зі станцій метро. Але є дуже багато складнощів: з часом, якістю залу, секціями, які паралельно тренуються і заважають повноцінно займатися нам. Зараз шукаю ще один зал для того, аби тренувальний процес був більш якісним, аби було більше часу займатися», – розповідає керівник клубу «Tetsu Ryu» Ігор Шалаумов.
Зокрема, тренер хоче, аби спортсмени могли займатися не за розкладом, а у зручний для себе час без обмежень. У клубі розглядають будь-які варіанти зали. За потребою готові самі обладнати приміщення, оскільки практично все змогли вивезти з Краматорська. Якщо вдасться орендувати залу безкоштовно, то Ігор готовий тренувати дітей-переселенців з будь-яких регіонів безплатно. Нині подібну ініціативу вже реалізують, але у менших масштабах. Тренер розповідає, що зв’язався з хабом «Наш Краматорськ» і сказав, що хоче зробити свій внесок для переселенців та тренувати дітей безплатно. Нині з хабу заняття відвідують близько десяти вихованців від 6 до 10 років.
Читайте також: Чи складно лікарям-переселенцям знайти роботу: медики з Краматорська діляться своїм досвідом
Також з Радою ВПО Київщини впроваджують цю ініціативу в Ірпені. Там знайшли платну, але добре обладнану залу. Зі спортсменами займається інший тренер з організації. Крім цього, планують проводити набір дітей. Для переселенців за тренування хочуть зробити символічну ціну, яка б відшкодовувала орендну плату за зал. Ігор Шалаумов відкритий для пропозицій щодо приміщення у Києві. Зв’язатися із ним можна телефоном 0500654891.
Цього року спортсмени клубу «Tetsu Ryu» планують поїхати на Чемпіонат світу з карате до Японії.
Фото надані Ігорем Шалаумовим
Ірина Мартинова
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!