Краматорський міський суд запровадив європейські підходи до надання послуг
Краматорський міський суд Донецької області запровадив європейські підходи до надання послуг відвідувачам. Інтегрована рецепція поліпшить взаємодію відвідувача з судом та внутрішню організацію роботи.
Відкриття інтегрованої рецепції суду – один з пунктів комплексу прикладних рішень. Інтегрована рецепція була розроблена міжнародними та національними експертами Ініціативи «Модельні суди» Проєкту ЄС «Право-Justice» для покращення функціонування суду.
У 2018 році в Україні було відібрано 6 судів в усієї України в межах Ініціативи «Модельні суди». Це Краматорський міський суд Донецької обл., Лозівський міськрайонний суд Харківської обл., Вишгородський районний суд Київської обл., Ковельський міськрайонний суд Волинської обл., Галицький районний суд м. Львова, Корольовський районний суд міста Житомира.
У співпраці з європейськими на національними експертами така ініціатива спрямована на:
- втілення нових практик в управлінні судом (ефективна комунікація та полегшення взаємодії відвідувача з судом);
- підвищення клієнтоорієнтованості (надання широкого спектру судових послуг);
- безпеку (з’явиться контроль потоку відвідувачів, можна буде вирішувати виклики, пов’язані із забезпеченням безпеки в приміщенні суду. З’явиться можливість обмежити позапроцесуальне спілкування відвідувачів із суддями та працівниками апарату суду).
Ініціатива, спрямована на покращення роботи судів
Інтегрована рецепція поліпшить внутрішню організацію роботи суду, що допоможе підвищити ефективність, якість та комфорт персоналу і відвідувачам.
«Для покращення доступу до правосуддя дуже важливо мати клієнтоорієтовані суди, в яких найбільш вразливим людям можуть допомогти розібратися в складних питаннях відправлення правосуддя. Інтегровані рецепції, де можна вирішити всі питання, – один з найкращих інструментів. Які можуть використовувати суди, щоб правосуддя стало простішим для громадян. Якщо у людей складеться позитивне враження про те, як працівники апарату привіталися та спілкувалися з ними, і якщо люди вважатимуть, що працівники апарату працювали ефективно, довіра громадськості до цього конкретного суду та до судової системи в цілому буде тільки зростати. Інтегровані рецепції – дуже практичний та ефективний спосіб, як вирішити питання довіри та одночасно покращити адміністрування в самому суді», – прокоментував Ремі Дюфло, заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні під час відкриття оновленого клієнтоорієнтованого приміщення Вишгородського районного суду Київської області.
Станом на 2021 всі шість модельних судів помітно змінилися – втілили в свої роботі низку нових клієнтоорієнтованих рішень, HR-стратегій, запровадили волонтерські сервіси, вдосконалили питання безпеки, стали більш інклюзивними в широкому розумінні.
«Є багато українських судів, які прагнуть поліпшити спосіб своєї діяльності, також шляхом впровадження найкращих європейських практик у цій галузі. Клієнтоорієнтований підхід є одним із елементів, що сприяє підвищенню довіри до судової влади. Ініціатива «Модельні суди» дозволяє не лише вчитися на міжнародному досвіді, а й створює простір для обміну хорошими практиками та рішеннями, які впроваджуються українськими судами за власною ініціативою», – повідомила Анна Адамська-Галлант, Міжнародний головний експерт, керівниця компоненту Судова реформа.
У 2021 році ще 70 судів України доєдналися до ініціативи «Модельні суди». Завдяки співпраці органів судової влади, суддів та працівників апарату це стало майданчиком добрих практик. А також унікальною платформою для обміну передовим європейським та українським досвідом.
Довідкова інформація
Ініціатива «Модельні суди» проєкту ЄС «Право-Justice» покликана сприяти покращенню доступу до правосуддя шляхом підвищення клієнтоорієнтованості, безпеки та інклюзивності українських судів.
Модельні рішення для судів, розроблені експертами Ініціативи, – це перелік практичних заходів для застосування у судах. Мета – вирішення низки проблем, з якими щодня стикається українське правосуддя. Рекомендації та рішення розроблялися після численних відвідин українських судів, зустрічей із юристами-практиками, представниками громадських організацій, які працюють із особами з інвалідністю, а також на основі спеціалізованих звітів міжнародних організацій. Всі рішення розроблені з урахуванням очікувань кінцевих користувачів судової системи, тобто представників української судової влади та громадськості. А також спираючись на власний експертний досвід і знання кращих практик, що функціонують у таких західних країнах як Польща, Франція, Нідерланди.
Документи, розроблені експертами для покращення роботу суду: Посібник «Модельний суд»
За додатковою інформацією звертайтеся marineusm@gmail.com або за телефоном +380 50 968 38 17
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!