Кризова кімната у Михайлівці та інші зміни, які творять активні мешканці Олександрівської громади

17237
коментарі відсутні

Кризова кімната, освітлення мостів та ремонт ФАПу – такі проєкти реалізували групи самодопомоги Олександрівської громади. Таких тут діє 10. Підтримали ініціативи активних мешканців Український жіночий фонд та місцева влада.

Марина Гуревич працює психологом в трьох школах Олександрівської громади та надає психологічну допомогу жінкам, які постраждали від домашнього насильства. Для таких випадків у Михайлівському старостинському окрузі створили кризову кімнату. Її облаштували в будівлі колишньої сільської ради. Зробили це за підтримки Українського жіночого фонду та місцевої влади. Кризова кімната – це місце, де не тільки надають консультації, а й проводять тренінги та спільні розмови з батьками, які неналежно виховують дітей.  

«Тут ми проводимо тренінгові заняття для дівчат молодих, для жінок продуктивного віку, яким ми дійсно можемо допомогти, надаючи певні навички, алгоритм дій, якщо ви стали свідком насильства, якщо стали жертвою насильства», – пояснює Карина Гуревич.  

Староста Михайлівського округу Олександр Кононенко підкреслює важливість такої ініціативи.

«На селі є матері-одиначки, які часто можуть або випивати, або недобре доглядати за своїми дітьми. Я, коли бачу ці ситуації, викликаю психолога, поліцейського громади та службу у справах дітей. Кожен із представників висловлює свої шляхи вирішення проблеми, як не допускати до такого». 

У кожному селищі є родини, яким потрібно приділяти більше уваги, каже поліцейський офіцер громади Денис Цуняк. Його дільниця – це 4 старостинські округи. Поліцейський як особисто працює з родинами, де є домашнє насильство, так і долучається до заходів у кризових кімнатах. 

«У мене на дільниці десь приблизно 24 чоловіки, які знаходяться на обліку, як сімейні кривдники. З ними я спілкуюся, проводжу профілактичні бесіди. Я вважаю, що ідемо ми в гарному напрямку, у нас немає таких випадків, що ми відвозили жінок до центрів».

 

Кризова кімната у Михайлівці

 

Кризова кімната у Михайлівці – це проєкт однієї з 10 груп самодопомоги, що діють в Олександрівській громаді. Два роки Український жіночий фонд підтримує тут ініціативи місцевих мешканців щодо прав людини та гендерної рівності. Ще одним із підтриманих проєктів стала кімната, де навчають усіх охочих комп’ютерній грамотності. Ініціатива належить групі самодопомоги з Олександрівки. У селищі облаштували простір, а також купили комп’ютерну техніку та меблі.  

«Приходять з різними питаннями. В першу чергу, це питання – витягнути довідки з реєстрів. Це не всі вміють. Зробити кабінет в Приват 24. Це є дуже важко, якщо не володієш певною сумою знань», – каже лідерка групи самодопомоги «Крок до майбутнього» Анна Дашенко.

За словами мобілізаторки Олександрівської громади Марини Шкарупило, групи допомоги складаються з активних жінок, які хочуть щось змінювати.

«Групи самодопомоги складаються саме з цих жінок, які потребують навчання або першими побачили проблеми у цьому населеному пункті й вирішили щось міняти. Вони проводять бесіди, якісь консультації, навчання для жінок, які до них звертаються». 

За підтримки Українського жіночого фонду та у співфінансуванні з  місцевою владою активні мешканці громади у своїх населених пунктах відремонтували приміщення ФАПу, зробили освітлення мостів тощо. Вартість кожного з проєктів близько ста тисяч гривень.

Читайте також Допомога жінкам. Як Олександрівська громада стає безпечною


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також