Кулінарний фронт Олександрівської громади готує смаколики для військових

5446
коментарі відсутні

Кулінарний фронт Олександрівської громади готує смаколики для військових

Домашні смаколики для бійців ЗСУ, гуманітарна домопога для переселенців та підртимка хлопців з тероборони – ось такі напрямки роботи волонтерського штабу Олександрівської селищної громади.

 

Кулінарний фронт Олександрівської громади готує смаколики для військових - Фото №1

 

Коли з початком війни в Олександрівській громаді чоловіки почали формувати тероборону, жінки стали тилом для них. Вони створили волонтерський штаб для підтримки та організації забезпечення місцевої тероборони.

Але на цьому не зупинились. Жіночки Олександрівщини взяли на себе гуманітарну допомогу переселенцям, які почали їхати до Олександрівської громади. Під опіку волонтерського штабу потрапили й місцеві жителі з вразливих категорій, які потребують допомоги та підтримки. Новим напрямком став кулінарний фронт – тут почали готувати вареники, голубці, млинці та пиріжки для військових ЗСУ.

 

Кулінарний фронт Олександрівської громади готує смаколики для військових - Фото №2

 

Спочатку Олександрівська громада не отримувала гуманітарну допомогу ззовні, від організацій чи структур. Зголосили збір серед місцевих жителів. Принесли багато речей та харчів. Усе зібрали старости та привезли до штабу в Олександрівку, розповідає координаторка волонтерського штабу Оксана.

 

Кулінарний фронт Олександрівської громади готує смаколики для військових - Фото №3

 

«З тих продуктів, що принесли жителі нашої громади, почали пакувати гуманітарку для переселенців. Було багато картоплі, борошна, круп, консервації. Частину продуктів навіть передавали для військових. Згодом самі  вирішили ліпити вареники – усі продукти маємо. А для хлопців домашні смаколики – це як частина власної домівки», – каже Оксана.

Волонтерський штаб розмістили в одній з адміністративних будівель селищної ради. Там є підключення води та світла. Електроплити принесли з дому, а селищна рада забезпечила морозилками. Посуд брали з гуманітарної допомоги, ще принесли свого з дому. Усіх продуктів для смаколиків вистачало з гуманітарки. Так утворили кулінарний фронт Олександрівської громади.

 

Кулінарний фронт Олександрівської громади готує смаколики для військових - Фото №4

 

«На той час до нас почали надсилати організовану гуманітарну допомогу для переселенців, а значить, зібрані в громаді харчі ми могли використовувати для виготовлення смаколиків, – пояснює Оксана. – У нас була олія, борошно, картопля, м’ясо, повидло. Так почали робити голубці, млинці з різними начинками, смажити та випікати пиріжки».

Нещодавно з’явилася ще одна допомога – релігійна громада церкви «Нове покоління» налагодила зв’язок з «Нашою Рябою», яка надає допомогу саме на харчування Української Армії. Всі м’ясні вироби, які заготовляють волонтерки Олександрівської громади, роблять саме з замороженого продукту «Нашої Ряби».

 

Кулінарний фронт Олександрівської громади готує смаколики для військових - Фото №5  Кулінарний фронт Олександрівської громади готує смаколики для військових - Фото №6

 

Усі страви готують у штабі, окрім духових пиріжків – їх господині випікають вдома, бо в штабі немає духовки. За день ліплять понад 500 вареників. Решту навіть рахувати складно. Найбільший попит саме на печені пиріжки. Щоденно працює до 15 жінок. Загалом у групі волонтерського штабу, яку створили в соцмережах для координації діяльності – понад 50 людей. Решта приходить за можливостями, кожен допомагає наскільки має часу та сил.

 

Кулінарний фронт Олександрівської громади готує смаколики для військових - Фото №7

 

«Секрет страв, які готують дівчата – в любові та вірі, які вони вкладають у свою справу. Серед нас немає професійних кулінарок, але господині готують з душею, за кращими традиціями української щирої нації.  В кожному млинці чи варенику є частинка домашнього тепла та турботи, які так необхідні бійцям, що боронять нашу землю», – каже Оксана.

 

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика