Курахівська громада готується до об’єднання та великих звершень

6949
коментарі відсутні

Курахівська громада готується до об’єднання та великих звершень

Місто Курахове має стати адміністративним центром Курахівської міської ОТГ. Питаннями децентралізації та об’єднання в громаду тут займаються вже декілька років поспіль, проте до логічного завершення поки не дійшли.

Близькість до лінії розмежування, введення у Мар’їнському районі військово-цивільної адміністрації та «місто-матрьошка» в складі ОТГ були головними перепонами для об’єднання.

Попри це тут ґрунтовно підходять до об’єднання – уже розробили бренд громади, працюють над розробкою Стратегії соціально-економічного розвитку та приводять до потреб об’єкти інфраструктури.

 

Чому поки не об’єднались

 

Добровільне об’єднання в громаду Курахівська міська рада ініціювала ще у квітні 2015 року, запропонувавши об’єднатись з сусідніми селами Дачне, Новоселидівка та Максимільянівка. З містом пропонувати об’єднати 16 сіл та селищ. Але на той час села не надали відповіді на пропозицію від міста.

Подальші активні процеси розпочались у 2017 році. Курахове – місто районного значення в Мар’їнському районі. Більша частина об’єктів знаходиться у районній власності.

Але у  військово-цивільної адміністрації, як тимчасового органу управління в районі, нема повноважень про передачу об’єктів до власності громади після її створення. Зробити передачу в змозі лише районна рада. Не маючи у власності інфраструктурних об’єктів, громада не буде повноцінно розвиватись, як того передбачає децентралізація.

За Перспективним планом, останні зміни до якого затвердили в травні 2020 року, до складу Курахівської міської ОТГ з центром у місті Курахове мають увійти місто Гірник (нині підпорядковане місту Селидове), а також Дачненська, Курахівська, Новоселидівська, Сонцівська та Успенівська сільські та селищні громади.

Раніше треба було дочекатись, щоб місто Гірник вивели з підпорядкування міста Селидове, то тепер це не є перепоною для створення Курахівської міської ОТГ.

У липні поточного року були сформовані нові райони. Курахівська громада стала частиною великого Покровського району. Через безпекові питання в деяких громадах (Авдіївська, Oчеретинська, Мар’їнська) не призначені вибори. В Курахівській ОТГ вибори восени мають відбутися.

 

Курахівська громада готується до об’єднання та великих звершень - Фото №1

 

Стратегічне бачення Курахівської громади

 

До життя в об’єднаній громаді Курахове почало готуватись заздалегідь, як власними силами, так і за допомогою міжнародних донорів. Дивляться на перспективу. Серед таких заходів – розробка Стратегії соціально-економічного розвитку Курахівської ОТГ на період до 2027 року.

«Розробка стратегії – це важливий крок на шляху до створення успішної громади. Цей документ допоможе раціонально організувати діяльність Курахівської ОТГ в майбутньому, об’єктивно оцінюючи соціально-економічні та ресурсні потенціали території та інвестиційну привабливість нашої об’єднаної громади», – зазначає Курахівський міський голова Роман Падун.

У робочої групи вже є напрацювання, яким буде стратегічне бачення Курахівської громади:

  • Курахівська громада поєднує в собі животворне та невичерпне джерело класичної та народної музики, та водночас є палаючим серцем промислового регіону з транспортним каркасом, що стрімко розвивається та забезпечує максимальну привабливість території.
  • Громада з унікальним басейном просто неба, розвиненим сучасним аграрно-промисловим комплексом розумного, екологічно чистого виробництва, орієнтованого на потреби мешканців громади, з надійною та сучасною інфраструктурою.
  • Перлина Східної України, що ефективно використовує ресурси на основі дотримання цілей сталого розвитку для забезпечення безпеки та високої якості життя активних працьовитих, талановитих та творчих людей.

Курахівській громаді справді є чим пишатись. У селі Сонцівка народився видатний композитор Сергій Прокоф’єв.

У курахівському спорткомплексі «Олімпійський» функціонує унікальний для всієї України басейн, вода в якому підігрівається цілий рік до 28 градусів. Такої споруди більше ніде нема в країні.

Важливу роль у сфері електроенергетики України відіграє Курахівська ТЕС.

 

Курахівська громада готується до об’єднання та великих звершень - Фото №2

Унікальний басейн під відкритим небом

 

Бренд і логотип

 

Цього літа розпочалась робота над створенням бренду Курахівської ОТГ, щоб зробити її більш впізнаваною та цікавою для гостей та інвесторів. З розробкою бренду громаді допомагає команда Brandville за підтримки ПРООН.

«Курахівська громада – територія успішних, відповідальних та люблячих сердець» – таке позиціювання Курахівської ОТГ запропонували під час онлайн-презентації бренду громади.

Любов, натхнення, радість – основні емоції людей, що проживають у Курахівській громаді. У центрі логотипу розмістили букву К, яка стилізовано зображає натхненну людину в стрибку. В громаді живуть у задоволення, радіють життю та надихаються природою.

«Від щирого серця до великих звершень» – такий слоган Курахівської громади.

Міський голова Роман Падун висловив сподівання, що майбутня громада стане для кожного мешканця комфортною територією для проживання, ведення бізнесу та активної громадської діяльності.

 

Курахівська громада готується до об’єднання та великих звершень - Фото №3

 

Адмінпослуги ближче до людей

 

У кожній об’єднаній громаді має бути сучасний Центр надання адміністративних послуг, де люди могли б отримувати усі послуги в одному місці. Саме тому в Кураховому заздалегідь почали працювати над створенням ЦНАПу. Виділили приміщення, виготовили проєкт, взяли участь у різноманітних конкурсах та отримали гранти. Роботи з капітального ремонту ЦНАПу вже на завершальній стадії.

 

Курахівська громада готується до об’єднання та великих звершень - Фото №4

Таким буде ЦНАП у місті Курахове

 

Сам ремонт виконується за гроші місцевого бюджету, а меблі, програмне забезпечення та навчання адміністраторів фінансується у рамках проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» від USAID.

За попереднім переліком, в оновленому ЦНАПі можна буде отримувати 132 адміністративні послуги в комфортних умовах. Людям не доведеться їхати до Мар’їнки та відвідувати декілька інстанцій – різні довідки зможуть оформлювати в одному приміщенні.

За підтримки від ПРООН у Курахівській ОТГ з’явиться ще й мобільний ЦНАП. Спеціальну автівку громада має отримати до кінця 2020 року. Тут буде повністю оснащені технікою два робочих місця для адміністраторів, два мобільних кейcи, відеоспостереження, GPS-навігація, автономна кімната гігієни та мобільний ліфт-пандус для людей з інвалідністю.

 

Курахівська громада готується до об’єднання та великих звершень - Фото №5

Такі мобільні ЦНАПи надає громадам Донеччини ПРООН

 

Вуличні ліхтарі та сортування сміття

 

У Кураховому більше нема жодної вулиці без ліхтарів. Їх планомірно встановлювали кожного року. Минулого року основну приділили увагу приватному сектору, де проблема була найгострішою.

Цього року продовжується додаткове встановлення ліхтарів, щоб зробити місто безпечнішим уночі. За інформацією від міської ради, за останні чотири роки на вулицях Курахового встановили 1910 світильників, в поточному році роботи тривають.

З минулого року місто почало активно сортувати сміття – долучились до всеукраїнської програми з роздільного збору побутових відходів. Розпочали сортувати з пластику, скла та іншого сміття. Для цього придбали спеціальні контейнерні баки для роздільного збору. У планах – перехід на контейнерний збір сміття в приватному секторі.

 

Курахівська громада готується до об’єднання та великих звершень - Фото №6

Контейнери для роздільного збору сміття в місті

 

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика