Центр для підприємців будують в Олександрівській громаді


7198
коментарі відсутні

Центр для підприємців будують в Олександрівській громаді

Інформаційно-просвітницький центр для підприємців з’явиться на базі колишнього районного будинку культури у селищі Олександрівка. Фермери та підприємці Олександрівської громади матимуть майданчик для коворкінгу, спілкування та популяризації своїх виробів. Уже розпочата реконструкція будівлі за гроші з державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні з місцевого бюджету.

 

Колишній культурний центр

 

Районний центр культури та дозвілля був збудований у 60-х роках минулого століття. Багато років палац був центром культурного життя селища та усього Олександрівського району. Тут займались творчі колективи – вокальні, хореографічні, хоровий. На концерти у залі з балконом та повноцінною сценою збирались по 350 глядачів. Грали й два оркестри: духовий та народних інструментів, у кінозалі показували кіно для дітей та дорослих, вечорами молодь приходила на танці. У обрядовій кімнаті реєстрували шлюби.

 

Центр для підприємців будують в Олександрівській громаді - Фото №1

 

Будівля без призначення

 

Але так було колись. Бо останнє десятиліття будівля будинку культури була в аварійному стані. З часом її перестали використовувати за призначенням. А останньою краплею стало обвалення стелі в глядацькому залі.

До того моменту, як була створена Олександрівська селищна громада, усі заклади культури, включаючи районний Центр культури та дозвілля, були на балансі райдержадміністрації. У 2019 році Олександрівська селищна рада прийняла їх у комунальну власність громади. Відтоді почали готувати документи для реконструкції будинку культури та шукати на це гроші.

 

Центр для підприємців будують в Олександрівській громаді - Фото №2

 

Центр для підприємців – сучасний простір для ділових людей

 

«Олександрівщина – це громада ділових людей, готових до реалізації різних ідей та проєктів. У нас 248 підприємців, 21 сільське господарство, ще 1200 самозайнятих фермерів обробляють свої паї. Але спільноті нема де збиратись. Тому й вирішили організувати для них такий простір, де можна проводити виставки, збиратись на тренінги, просто спілкуватись або працювати», – розповідає Євгенія Мацейко, головна спеціалістка відділу економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики Олександрівської селищної ради.

 

Центр для підприємців будують в Олександрівській громаді - Фото №3

Проєкт зі створення інформаційно-просвітницького центру в Олександрівській громаді перший, який стосується саме підприємців. Його погодили на фінансування через Державний Фонд регіонального розвитку при співфінансуванні з місцевого бюджету. Загальна вартість реконструкції – понад 35,3 млн грн.

 

Центр для підприємців будують в Олександрівській громаді - Фото №4

 

Для виставок та конференцій

 

Реалізація проєкту розпочалась восени минулого року і розрахована на два роки. Тут утеплять дах, проведуть реконструкцію та перепланування приміщень, надбудують третій поверх, проведуть утеплення та інші роботи. Планують організувати використання сонячної енергії. Усе будівництво відбуватиметься з урахуванням потреб маломобільних категорій громадян.

 

Центр для підприємців будують в Олександрівській громаді - Фото №5

 

На першому поверсі буде обрядова кімната для весіль, глядацька зала на 304 місця та ще 7 місць для людей з інвалідністю на візках, гримерка. На другому поверсі – гуртки та студія звукозапису, на третьому – хореографічна зала та коворкінг. Можна буде приходити попрацювати. Буде можливість орендувати приміщення: глядацьку, виставкову залу, пресцентр тощо.

«Інформаційно-просвітницький центр для підприємців стане універсальним закладом, зручним для проведення різних заходів: концертів, виставок, презентацій, майстер-класів, – каже Людмила Борисевич, голова Олександрівської громади. – Це буде майданчик для ділового спілкування та ділового туризму сімейного та молодіжного відпочинку».

Читайте також: Допомога жінкам. Як Олександрівська громада стає безпечною

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!

 


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі