Мінна небезпека Донбасу чіпляє найменших

5432
коментарі відсутні

Мінна небезпека Донбасу чіпляє найменших

Декілька трагічних випадків трапилися останнім часом на непідконтрольній території Донбасу, наслідком чого стали поранення та навіть загибель дітей.

22 травня приблизно о 15.50 у непідконтрольному Україні Дебальцевому на вулиці Курчатова під час руху відбувся вибух у рейсовому автобусі.

Про це повідомив представник бойовиків ДНР у Спільному центрі з контролю й координації режиму припинення вогню Руслан Якубов. Згодом він додав, що в результаті вибуху загинув один і поранено троє дітей, учнів 8-го класу школи №5 міста Дебальцеве, котрим було від 14 до 16 років.

Діти поверталися зі школи на автобусі. В одного з школярів у рюкзаку була граната. Боєприпаси здетонували, внаслідок чого й стався вибух.

На початку травня стало відомо про вибух гранати в також непідконтрольній Горлівці, внаслідок чого був також поранений підліток. Так, 29 квітня 13-річний Денис Троянов, вихованець Горлівського інтернату для дітей із вадами мови знайшов у районі Короленковських ставків гранату, яку й приніс додому.

30 квітня підліток чомусь спробував її розібрати й у цей момент стався вибух. Мати, що перебувала в цей момент на кухні, не постраждала й викликала швидку.

У ході вибуху підліток отримав мінно-вибухову травму, ЗЧМТ, СГМ, множинні рвані рани обличчя та грудної клітини, сталася ампутація пальців лівої кисті.

Хлопчика негайно доставили в лікарню й провели операцію, в ході якої ампутували руку.

Так вийшло, що наразі Донбас перетворився на смертельний полігон наповнений небезпечними «іграшками».

За даними військових на території Донбасу приблизно 7000 квадратних кілометрів «засіяні» мінами, «розтяжками», боєприпасами, що не розірвалися, тощо. Ситуація ускладнюється тим, що за словами військового експерта Михайла Жирохова, для мінних полів, створених армією та іншими збройними формуваннями у 2014-2018 роках, карт фактично не існує – відбувається постійна ротація підрозділів, документи просто губляться. А говорити про якісь карти мінних полів за літо 2014 року взагалі не доводиться – надто вже швидко змінювалася обстановка. Що вже згадувати про збройні формування «молодих республік», хоча вони й позиціонують себе як справжня армія.

Щодо самодільних «розтяжок», то вони встановлювалися військовослужбовцями обох воюючих сторін хаотично.

Наскільки такі іграшки небезпечні повідомило Міністерство з тимчасово окупованих територій, за даними якого з травня 2014 року по березень 2018 від мін і вибухонебезпечних залишків війни на підконтрольній території України Донбасу загинули щонайменше 355 цивільних осіб, ще 1456 – отримали поранення. За уточненими даними в Донецькій області зафіксовано 178 загиблих і 1,108 тис. поранених цивільних осіб, в Луганській області кількість загиблих досягла 177 осіб, поранених – 348.

За 3 роки з початку антитерористичної операції (АТО) на Донбасі, по стану на квітень 2017 року військові сапери розмінували більше 3 тисяч гектарів територій. Про це повідомив спікер Міністерства оборони України Максим Праута.

«Найбільш вразливими є населені пункти уздовж лінії розмежування, де зоною ризику може бути будь-яке місце по обидві сторони від лінії, — зазначив Праута. — За час проведення АТО групами розмінування інженерних підрозділів Збройних сил України виявлено, вилучено та знищено майже 150 тис. вибухонебезпечних предметів та очищено 3 тис. га території. До кінця цього року від вибухонебезпечних предметів планується очистити ще 94 ділянки в 20 км від лінії зіткнення загальною площею понад 1 тис. га.

Представник міністерства підкреслив, що за оцінками експертів, в даний час на території Донбасу, яка містить мінну небезпеку, становить близько 700 тис. га. Для її повного очищення від вибухонебезпечних предметів знадобиться від 10 до 15 років.

За словами військового експерта Михайла Жирохова на розмінування потрібно щонайменше 10 років, а то й 40, у 2015-2017 роках сапери очистили лише близько 143 000 кв. м місцевості. Всього ж, за офіційними даними, на підконтрольній території Донбасу за чотири роки було перевірено лише 3,7% потенційно небезпечної території (близько 260 кв. км) і знищено понад 340 000 вибухонебезпечних предметів.

Також потрібні величезні кошти, приміром, встановлення однієї міни коштує $0,20–1,20, а її зняття обходиться вже в 1000-5000 доларів.

І хоча за чотири роки на проекти по розмінуванню Донбасу донорські організації протягом чотирьох років виділили 26 млн. дол., поки це лише крапля в морі.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш вважає, що на розмінування всього Донбасу знадобиться понад 800 млн. доларів.

Ну, а поки що мінна небезпека продовжує збирати свою поживу.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика