Миротворцям на Донбасі бути
26 вересня під час виступу на Генасамблеї ООН президент України Петро Порошенко закликав ООН ввести миротворчу місію на Донбас.
«Після того, як ООН не вдалося запобігти агресію Росії проти України ми все ж сподіваємося, що ООН зможе допомогти в цьому питанні, розмістивши міжнародну миротворчу місію на окупованих територіях Донбасу», – заявив Порошенко.
Президент уточнив, що міжнародна місія з широкими й чіткими повноваженнями має загасити цей конфлікт, але не заморозити його.
«Ми сподіваємося, що прогрес у цьому важливому питанні є відповідним темі цієї Генасамблеї, а саме зробити ООН актуальними для всіх людей. Саме така миротворча місія дозволить ООН врятувати багато людських життів і зробити наше життя кращим», – заявив Порошенко.
Також президент зазначив, що хоч Україна й хотіла б захистити кожен сантиметр території проти агресії, але водночас ми розглядаємо всі наявні засоби дипломатичного і політичного впливу для забезпечення територіальної цілісності нашої країни: «Україна віддає перевагу юридичним і дипломатичним методам розв’язання конфліктів».
«Москва відчує силу міжнародного права, ми почали ряд юридичних процесів проти Росії в міжнародних судах, у деяких з них ми отримали позитивні результати», – нагадав президент про розслідування катастрофи малайзійського “Боїнга” рейсу МН17 над Донбасом. Згідно з ним, Нідерланди й Австралія офіційно звинуватили Росію в катастрофі літака рейсу МН17.
Президент резюмував, що за 4 роки після нелегальної окупації Росією Севастополя й Криму, Росія перетворила цю територію на військову базу, яка загрожує безпеці всього регіону. Тому це заслуговує на швидку дію і кришталеву увагу ООН.
Також під час виступу Порошенко закликав реформувати Раду Безпеки ООН, адже він використовує право вето не для забезпечення миру, а заради уникнення відповідальності.
За результатами Асамблеї Україна й ще три країни внесуть резолюцію про введення миротворців на Донбас. Про це на полях Генасамблеї ООН заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, 26 вересня повідомляє прес-служба МЗС.
«Будемо вносити спільну резолюцію щодо миротворців з нашими партнерами. Необхідно продовжувати тиск на Росію», – йдеться в повідомленні.
Дипломат додав, що миротворча місія повинна складатися не тільки з військового контингенту, але й передбачати міжнародну адміністрацію та поліційний компонент.
Також дипломат додав, що Кремль намагається керувати окупованими територіями Донецької та Луганської областей. У Москві прагнуть не тільки федералізації Донбасу, але і всієї України.
Клімкін вважає, що навести порядок на Донбасі можна тільки після повного звільнення під контролем міжнародного співтовариства.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!