Місцеві вибори: особливості проведення в умовах адаптивного карантину

3367
коментарі відсутні

Місцеві вибори: особливості проведення в умовах адаптивного карантину

До 31 жовтня в нашій країні діятиме адаптивний карантин. Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив ще у серпні.

А от місцеві вибори цьогоріч відбудуться 25 жовтня. Організовані вони будуть з урахуванням затверджених протиепідемічних заходів.

 

Скринінг, санітайзери та дистанція: що передбачено для виборців

 

Протиепідемічні заходи під час організації та проведення місцевих виборів затвердив Кабмін 14 вересня. Документом передбачено:

  • усі виборці, які заходитимуть до виборчих дільниць, мають пройти температурний скринінг;
  • виборців питатимуть щодо наявності симптомів респіраторних захворювань;
  • на вході до приміщень для голосування будуть стояти антисептики для рук;
  • передбачається централізований збір та утилізація засобів індивідуального захисту;
  • вхід та вихід будуть розділені.

Окрім цього, у приміщеннях зроблять спеціальну розмітку. Таким чином дистанція між людьми становитиме не менше, ніж 1 метр. Згідно із затвердженими рекомендаціями у приміщенні одночасно може перебувати лише три виборці на один стіл для видачі бюлетенів.

Усі, хто збирається проголосувати, мають дотримуватись протиепідемічних заходів, а саме: обробляти руки дезінфекуючими засобами перед входом до виборчої дільниці, перебувати всередині у захисних масках або респіраторах. При цьому слід врахувати й те, що член виборчої комісії може звернутися із проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

У Кабміні також рекомендують користуватися особистою ручкою та не брати із собою дітей.

 

Які карантинні заходи передбачені для членів виборчої комісії

 

Тканина на столах та стільцях потрапила під заборону. Так членам виборчої комісії не дозволяється використовувати поверхні, що важко піддаються санітарній обробці. Крім цього, самі представники комісії мають дотримуватися дистанції, а саме сидіти один від одного на відстані 1 метра. Також між ними можуть бути встановлені прозорі екрани.

Не рідше одного разу на 2 години у приміщеннях має бути організована дезінфекція дверних ручок, поручнів, сидінь тощо. Вологе прибирання проводитиметься один раз на 4 години. Окремі частини виборчих скриньок  також оброблятимуть дезінфекуючими засобами, головне не допустити потрапляння речовини усередину.

Наявність засобів захисту обов’язкова для членів виборчої комісії, офіційних спостерігачів, поліцейських та працівників закладів або установ, де розміщуватимуться кабінки для волевиявлення.

У випадку, якщо COVID-19 буде встановлено в одного із членів виборчої комісії, його ізолюють, а всі інші, за відсутності симптомів захворювання, продовжуватимуть виконувати свої обов’язки. Якщо представник виборчої комісії без маски матиме контакт із хворим, його буде направлено на самоізоляцію.

Прикінцеву дезінфекцію приміщення, де відбувалось голосування, зроблять вже по завершенню підрахунку голосів та передачі протоколів і бюлетенів.

 

Голосування на самоізоляції

 

Виборці на самоізоляції можуть проголосувати за місцем свого перебування. Для цього їм потрібно подати відповідну заяву із довідкою про стан здоров’я. Зробити це вони мають не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів.

У день голосування виборці на самоізоляції мають пред’явити членам виборчої комісії документ, що підтверджує особу. Зробити це потрібно особисто, а сам паспорт передавати в руки не можна.

Члени комісії, які забезпечуватимуть голосування за місцем самоізоляції, обов’язково мають бути в захисних масках, рукавичках та захисному щитку. Ці засоби індивідуального захисту вони повинні утилізувати після кожного відвіданого  виборця.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика