На звільнену Харківщину повертаються поліцейські, медики та рятувальники

10937
коментарі відсутні

На звільнену Харківщину повертаються поліцейські, медики та рятувальники

Збройні сили України женуть загарбників з харківської землі – з початку тижня звільнено понад 20 населених пунктів регіону.

У Генштабі ЗСУ контрнаступ на харківському напрямку називають успішним. При цьому  наголошують, що українські військові за 3 дні просунулися там майже на 50 км за за підтримки місцевого населення. А жителі зустрічають своїх захисників обіймами, сльозами та оладками.

 

Вже зараз на деокуповані від російських загарбників території Харківської області повертаються поліцейські, медики та рятувальники.

 

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов зазначив, що найближчим часом на Харківщині розпочнуть аналізувати стан критичної інфраструктури, аби готувати населені пункти до зими.

«На деокупованих територіях у нас попереду дуже багато роботи. Наразі ще триває зачистка, у звільнені населені пункти повертається поліція та інші служби, відновлюється робота органів державної влади, надається допомога населенню. Незабаром розпочнеться відновлення інфраструктури та підготовка до зими», – сказав Синєгубов.

Вчора, 8 вересня міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час візиту до Харкова розповів, що відвідав і деокуповані території.

Головне завдання такої поїздки – координація роботи служб на звільнених територіях для розв’язання першочергових питань місцевих жителів. Потрібно, перш за все підтримати людей та забезпечити гуманітарною допомогою. Окрім того, на ці територіяї вже зараз потрібно повернути правоохоронну систему, щоб забезпечити порядок.

«Ми чітко визначили з органами Національної поліції підрозділи, які повинні одразу після деокупації зайти та забезпечити порядок у цих населених пунктах, підрозділи ДСНС, які повинні забезпечити розмінування. Це умова номер один, аби повернулося життя в ці населені пункти. Забезпечити електроенергію, розмінування об’єктів інфраструктури, щоб можна було готуватися до осінньо-зимового періоду», – сказав Монастирський.

Він також зазначив, що потрібно приділити максимум уваги до того, щоб підготувати звільнені міста та селища до холодів.

«Побувавши у цих містах, я побачив, що ніякої підготовки до осінньо-зимового періоду окупаційною владою не велося. Люди, звичайно, цим дуже переймаються», – зазначив Монастирський.

 

Звільнення Балаклеї

 

Окремо хочеться відзначити те, що відбувалося у деокупованій Балаклеї. Про це 8 вересня офіційно повідомив президент України Володимир Зеленський.

Жителі Балаклії зустріли українських військовослужбовців сльозами, обіймами та… оладками.

Жінки обіймали захисників і розповідали про те, що чекали на них. Українські військовослужбовці, в свою чергу, попереджають, що обстріли ще можливі і просять перечекати їх в укритті.

«Але ми вже тут, уже все добре», – наголошує військовослужбовець, активіст та лідер руху «Гонор» Сергій Філімонов.

Визволення Балаклії відкриває ЗСУ шлях для наступу на Ізюм. Село Шевченкове на північ від Балаклії відкриває ЗСУ шлях на Куп’янськ, що є важливим залізничним вузлом, який росіяни використовували для постачання своїх військ в регіоні та для наступу на Слов’янськ і Краматорськ.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика