Наталія Веселова про дискримінацію переселенців і мешканців прифронтової зони

3283
коментарі відсутні

Наталія Веселова про дискримінацію переселенців і мешканців прифронтової зони

Народний депутат України, секретар Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Наталія Веселова з самого початку збройного конфлікту опікується проблемами внутрішньо переміщених осіб і жителів прифронтової зони. Нарази вона перебуває з робочою поїздкою в Донецькій області, вже побувала у декількох населених пунктах поблизу лінії зіткнення. Про свої враження та про можливості захисту прав людей Наталія Веселова розповіла на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

“Нещодавно прийнятий закон про реінтеграцію був проголосований без урахування думок і правок депутатів, які добре розуміються в темі, та правозахисних організацій, які вже п’ятий рік поспіль допомагають переселенцям і мешканцям прифронтової зони. Я за нього не голосувала, оскільки закон містить відверто дискримінаційні норми – в цьому я переконалася, перебуваючи в Опитному, Пісках, Травневому”, – наголосила народний депутат.

Селище Піски – гаряча точка на лінії фронту, від житлових будинків там залишились справжні руїни, тому місцеві жителі переселились в сусідні села. Але ж вони хотіли б відвідати свої помешкання, до речи, в яких вони прописані. Однак військові їх не пропускають, не пояснюючи причин. За словами Наталії Веселової, вона як народний депутат буде звертатись до Міноборони, щоб врегулювати це питання.

“В Опитному я зустрілась з людьми, які чотири роки живуть без електроенергії, без води та газу. Весь цей час ані центральна, ані місцева влада не переймається цими проблемами, хоча в селищі живуть 40 мирних мешканців. Їм допомагають тільки міжнародні гуманітарні організації, при тому що деякі програми допомоги поступово згортаються. Держава, якщо вона дійсно переймається долею своїх людей, повинна була за ці роки налагодити в подібних випадках евакуацію та забезпечення тимчасовим житлом, в кінці кінців – організувати надійне постачання води та продуктів харчування. Свого часу я надавала в Верховну Раду свої пропозиції щодо соціального житла, але Кабмін переклав цей обов’язок на органи місцевого самоврядування. Як бачимо, ситуація не рухається з місця”, – розповіла Наталія Веселова.

Життя в нещодавно звільнених Травневому та Чигирях поблизу Горлівки – також суцільних жах. Зруйновані та заміновані дороги, пошкоджені будинки, цілодобово не припиняються обстріли. До цього додаються ще проблеми з отриманням пенсії.

“Українська армія звільнила Травневе у листопаді 2017 року. Попри це населений пункт й досі внесений до списку селищ, де не діють органи державної влади. Тому майже в усіх мешканців є проблеми з виплатами пенсій. Пенсії виплачуються за довідками переселенця, але фактично ці люди не є переселенцями, оскільки проживають на підконтрольній території. Цими питаннями давно повинні були зайнятися профільні міністерства, але люди звертаються до мене як до народного депутата”, – зазначила Наталія Веселова.

Депутат наголосила на тому, що вона готова допомагати, і не тільки мешканцям прифронтових сіл, а й переселенцям, які мають труднощі з отриманням пенсій. Зараз діє норма, згідно якою пенсія жителям непідконтрольної території виплачується за умовою наявності довідки внутрішньо переміщеного особи та реєстрації за новим місцем проживання. На думку Наталії Веселової, це дискримінує права людини, порушує Конституцію України, дає підґрунтя для зловживань і корупції.

“Разом з групою депутатів я розробила законопроект № 6692, який передбачає механізм виплати пенсій, в тому числі, жителям тимчасово непідконтрольною частини Донецької і Луганської областей. Будь-який громадянин (незалежно – чи є він внутрішньо переміщеним особою або продовжує проживати на тимчасово непідконтрольною території) має мати можливість отримувати пенсійні виплати. Нарахована людині пенсія повинна переводитися за місцем його звернення до Пенсійного фонду на підконтрольній українській владі території, і людина зможе отримувати  виплати за місцем свого звернення”, – пояснила депутат.

Наталія Веселова підкреслила, що для отримання соціальних виплат і адресної допомоги необхідно мати довідку внутрішньо переміщеної особи, а для отримання пенсії повинно буди достатнім лише паспорта громадянина України. Також вона додала, що для збалансування фінансового стану Пенсійного фонду необхідно не дискримінувати окремі категорії, а впроваджувати справжню пенсійну реформу – зі запровадженням обов’язкового накопичувального рівня системи.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика