Не виходячи з дому:  чи можна виборцю з’ясувати інформацію про свою присутність в списках?

2616
коментарі відсутні

Не виходячи з дому:  чи можна виборцю з’ясувати інформацію про свою присутність в списках?

Багато хто з сумлінних громадян, які вважають за важливе – віддавати свій голос на виборах  – ще пам’ятають папірці в поштових скриньках, що закликали перевірити себе в чергових же папірцях. Тепер вирішити подібне питання  можна завдяки  сайту, а значить – не виходячи з дому.

Цей сайт містить повну інформацію, яка стосується прав виборця та яка допоможе дізнатися йому щось нове. На сайтіє особистий кабінет виборця. 

У ньому будь-який громадянин може засвідчитись у тому, що він є в списках, знайти свою дільницю за адресою або на мапі, побачити усі виборчі кампанії, у яких можна взяти участь. Сайт дозволяє також мати вільний доступ до великого масиву відкритих даних по багатьох питаннях. В особистому кабінеті також можна перевірити дані про всю сім’ю.

Якщо з’ясується, що виборця в списку немає, потрібно звертатись до органів ведення реєстру. Їх перелік є на сайті.

У розділі «Органи реєстру» міститься інформація про всі області України, а також є адреси відділів в містах по областях. Наразі число їх в Донецькій області становить 62 одиниці, з урахування тимчасово окупованих територій.

В Краматорську орган ведення реєстру розташований за адресою: пл.Миру, 2, будівля виконкому, тел. (0626) 48-55-16, (0626) 48-55-67, (06264) 5-31-95. Часи роботи: 08:00-17:00, перерва: 12:00-12:45.

Особливу увагу питанню свого існування в реєстрі треба звернути тим громадянам, хто змінив місце проживання або прізвище, ім’я чи по батькові, а також тим, кому виповнилось 18 років і, хто голосує вперше.

Треба нагадати, що ВПО мають право голосувати за Президента та за депутатів в Верховну Раду. А ось вирішення питання їх участі на місцевих виборах тягнеться вже п’ять років. Ще в березні 2017-го було зареєстровано проект закону №6240, який забезпечує виборчі права переселенців і дає їм можливості повноцінно реалізувати свої політичні права. Але тільки 17 січня 2019-го Комітет з правової політики прийняв рішення винести цей законопроект на голосування в ВР.

До речі,  зробити це з 2017 року можна було 9 (!) разів. Та Комітету заважала відсутність кворуму, бо чомусь не вистачало на засіданні то одних депутатів, то інших.

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика