Норвезька рада у справах біженців продовжує надавати допомогу населенню

2616
коментарі відсутні

Норвезька рада у справах біженців продовжує надавати допомогу населенню

Норвезька рада у справах біженців (NRC) продовжує надавати допомогу населенню, яке постраждало в результаті збройного конфлікту на Сході України. Протягом травня та червня  2018 року ми надали правову допомогу, а також консультували внутрішньо переміщених осіб і людей, які постраждали від конфлікту, у Луганській області та північних районах Донецької області; доставили матеріали та грошову допомогу на відновлення серйозно пошкодженого або зруйнованого житла; розпочали  проекти грантів для розвитку аграрного та малого бізнеса у Луганській області та північних районах Донецької області;  завершили  курси перекваліфікації з метою покращення можливостей працевлаштування і самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та вразливих сімей у приймаючих громадах.

  • Ми розпочали проект агрогрантів у Попаснянському, Новопсковському, Троїцькому та Білокуракинському районах Луганської області, а також у Бахмутському та Костянтинівському районах Донецької області. 12  родин вже отримали гранти для заняття аграрним бізнесом, який буде приносити їм стабільний дохід. В рамках цього проекту ми прагнемо підтримати найбільш уразливих внутрішньо переміщених осіб і місцевих жителів у відновленні або відкритті малого аграрного бізнесу у вищезазначених  районах шляхом надання грошової та технічної допомоги.
  • Ми розпочали проект бізнес-грантів та провели тренінги з бізнес-планування для 108 осіб у Попаснянському, Новопсковському, Троїцькому та Білокуракинському районах Луганської області, а також у Бахмутському та Костянтинівському районах Донецької області. 50 осіб, які пройшли тренінги та підготовили якісний бізнес-план, отримають гранти для відкриття або відновлення малого бізнесу, пов’язаного з наданням послуг або виробництвом товарів.
  • Ми завершили проект «Продовольство за навчання» у Луганській області. 23 людини пройшли навчання на перукарських курсах і успішно здали кваліфікаційні іспити у Рубіжному. Загалом  з червня 2017 р.  349 осіб скористалися можливістю і пройшли один з 21 професійно-технічних курсів. Після  закінчення курсів учасники отримали дипломи, які значно розширять їх можливості працевлаштування, а також допоможуть їм створити або реалізовувати проекти із самозайнятості.

Житло

 Ми надали будівельні матеріали і грошову допомогу для 13 родин (33 осіб) для ремонту серйозно пошкоджених будинків у  Лисичанську і Станично-Луганському районі.

  • Ми видали будівельні матеріали і грошову допомогу для 27 родин (69 осіб) для повного відновлення зруйнованих будинків у Лисичанську, Попаснянському та Станично-Луганському районах. Проект передбачає будівництво будинків на існуючому фундаменті.

Застосовуючи підхід особистої участі бенефіціарів у ремонті будинків, NRC надає будівельні матеріали і грошові кошти, а бенефіціари самостійно організовують будівельні роботи.

Інформування, консультування та правова допомога

 Ми надали правову інформацію 377 осіб, провели консультування для 1817 осіб та надали правову допомогу 309 осіб у Луганській і північних районах Донецької області. Юридичні послуги надавалися в центрах правової допомоги NRC, за телефоном «гарячої» лінії, а також під час проведення групових інформаційних сесій, виїздів мобільних бригад юристів, відвідування на дому літніх і людей з обмеженими можливостями, на пропускних пунктах в Станиці Луганській та Майорську.

  • Ми продовжили співпрацю зі стратегічним партнером Українською Гельсінською спілкою з прав людини у розв’язанні систематичних проблем внутрішньо переміщених осіб і людей, які постраждали від конфлікту на Сході України.
  • Ми продовжили очолювати технічну робочу групу з питань житлових, земельних та майнових прав і провели два засідання в Києві і Краматорську з метою просування адвокаційних зусиль, спрямованих на будівництво тимчасового/соціального житла для внутрішньо переміщених осіб за допомогою місцевих/регіональних житлових програм; обговорення можливостей антирейдерського аграрного штабу в захисті земельних прав людей, які проживають уздовж лінії зіткнення, щодо землі, забрудненої мінами/ боєприпасами; і нових механізмів компенсації пошкодженого або зруйнованого майна, введених Законом України № 2268.
  • У рамках адвокаційної кампанії спільно з Данською  радою у справах біженців (DRC) та Агентством ООН у справах біженців (UNHCR) ми провели круглий стіл щодо Закону України № 2268 «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях», з метою обговорення основних складнощів, які тягне за собою новий Закон, пов’язаних із зонами безпеки, свободою пересування, особистою документацією, житловими, земельними та майновими проблемами, пенсіями, а також знаходження можливих рішень виявлених проблем на рівні місцевих органів самоврядування або на національному рівні; ми брали участь в консультаційній нараді НУО UNHCR у Женеві та дали детальну презентацію щодо проблеми народження та смерті в Україні, з метою висвітлення масштабу цієї проблеми  та її можливих рішень на національному та міжнародному рівнях ми опублікували нашу інформаційну записку «Реєстрація фактів народження та смерті для жителів непідконтрольної Уряду України території».
  • Ми провели спеціалізовані тренінги з професійних юридичних навичок; судової практики  та нормативно-правової бази для забезпечення доступу до правосуддя внутрішньо переміщених і постраждалих від конфлікту людей для 141 адвоката і юриста з Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Херсонської, Одеської та Вінницької областей.
  • У рамках співпраці з Департаментом економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської державної обласної адміністрації ми організували низку тренінгів для 41 підприємця Луганській області.
  • Спільно з Луганським державним університетом внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка ми провели відкриту олімпіаду з правознавства на тему «Правовий статус внутрішньо переміщених осіб і міжнародні стандарти захисту прав людини». В олімпіаді взяли участь 92 учня шкіл Луганської, Миколаївської, Дніпропетровської, Харківської та Хмельницької областей.

У рамках святкування Міжнародного дня захисту дітей ми організували розважальні заходи та інформаційні сесії з прав дітей для 280 учнів освітніх установ у Лисичанську, Попаснянському та Станично-Луганському районах. Більш того під час заходів наші юристи провели інформаційно-консультаційні сесії для вчителів, вожатих і батьків.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика