«Нова Дружківка» з Донеччини допомагає землякам в евакуації та планує відновлення рідної громади після перемоги

10925
коментарі відсутні

«Нова Дружківка» з Донеччини допомагає землякам в евакуації та планує відновлення рідної громади після перемоги

Навчають молодь відповідальному ставленню до екології та допомагають компактним поселенням переселенців на Кіровоградщині представники громадської організації з Донеччини «Нова Дружківка». Торік частина команди виїхала з громади та продовжила свою діяльність на новому місці. Для релокації громадської організації обрали Кіровоградщину, оскільки туди переїхало багато мешканців Донеччини. 

 

«Школа екоактивізму» для молоді 

 

Частина команди громадської організації «Нова Дружківка» переїхала до Кіровоградщини восени торік. Заздалегідь обрали декілька приймаючих громад, написали листи до місцевих рад з пропозицією партнерства: описали свій досвід, поточні проєкти і чим можуть допомогти.

«Всередині літа 2022 року відбувалася евакуація, назвемо її обов’язковою, як її позиціонувала обласна військова адміністрація. Але першими партнерами в цій евакуації була Кіровоградщина. Ми бачили, що велика кількість людей з Донеччини переїжджає на Кіровоградщину. І подумали, чому б не продовжити працювати зі своєю цільовою аудиторією і вирішили поїхати за нею», – розповів голова ГО «Нова Дружківка» Сергій Пронкін.

 

«Нова Дружківка» з Донеччини допомагає землякам в евакуації та планує відновлення рідної громади після перемоги - Фото №1

 

Коли команда громадської організації релокувала офіс, то почала допомагати чотирьом громадам на Кіровоградщині. Зокрема, закупила техніку для місць компактних поселень та передала гуманітарку від партнерів – благодійного фонду «Восток SOS»

 

«Нова Дружківка» з Донеччини допомагає землякам в евакуації та планує відновлення рідної громади після перемоги - Фото №2

 

На новому місці організація також продовжила працювати в проєктній діяльності. Першою стала «Школа екоактивізму». У такий спосіб хотіли створити екоспільноту серед молоді. Команда працювала зі старшокласниками та студентами перших курсів профтехучилищ  від 14 до 19 років. Під час проєкту провели тренінги з очищення води, створення шоперів з рекламних банерів тощо. На Донеччині «Нова Дружківка» також працювала в екологічному напрямку, зокрема, займалася компостуванням. 

 

«Нова Дружківка» з Донеччини допомагає землякам в евакуації та планує відновлення рідної громади після перемоги - Фото №3

 

«На той момент, тобто минулої осені, ми не бачили сенсу щось робити в напрямку захисту навколишнього середовища на Донеччини. А бажання працювати з екологією було. У цих «Школах екоактивізму» в нас були не лише місцеві, а й діти-переселенці здебільшого з Донеччини, Харківщини та Херсонщини. І це також наш внесок на майбутнє. Ми сподіваємося, віримо, що діти і їхні родини повернуться до своїх громаді і це буде такий довгостроковий ефект екоактивізму», – зазначив Сергій. 

 

Інтеграція та адаптація ВПО у нових громадах

 

Планує команда «Нової Дружківки» й інші проєкти, які будуть пов’язані з інтеграцією та адаптацією ВПО, дослідженнями інструментів локальної демократії. Реалізовувати планують у 3-х громадах Кіровоградщини: Приютівській, Знам’янській та Олександрійській. Під час проєкту збираються зробити контент-аналіз, чи враховані в існуючих положеннях такі категорії, як ВПО, чи можуть інструментами локальної демократії користуватися переселенці. Також хочуть організувати й спеціальні тренінги. 

 

«Нова Дружківка» з Донеччини допомагає землякам в евакуації та планує відновлення рідної громади після перемоги - Фото №4

 

Проєкт мають розпочати у червні. Він стане першим, який «Нова Дружківка» реалізовуватиме разом із партнерами: трьома громадськими організаціями та місцевою владою кожної з громад. 

«Ми в тісній співпраці створюємо проєкти, тобто це не тільки наше бажання. Ми завжди обмінюємося думками (з партнерами-ред.), спілкуємося, розуміємо, що краще, а що, можливо, не зайде», – каже Сергій Пронкін, голова ГО «Нова Дружківка». 

Чекають представники громадської організації з Донеччини на підтвердження ще одного партнерського проєкту, завдяки якому сподіваються провести дослідження потреб і проблем ВПО у кожній з громад, їхні міграційні настрої. Також планують допомогти трьом місцевим громадським організаціям з інституційним розвитком: на базі їхніх офісів створити осередки активності для того, аби у майбутньому вони могли бути більш спроможними та працювали над розвитком громад. Також команда «Нової Дружківки» хоче спитати у мешканців рідної громади про настрої, проблеми, потреби та зробити висновки й презентувати тактичний план на майбутнє, що робити та на що треба звернути увагу. Водночас Сергій Пронкін зазначає, що на Донеччині та Луганщині був трохи вищий рівень громадянської активності. 

«З проблемами деокупованих громад, з проблемою війни, військової агресії ми стикнулися набагато раніше. І саме велика кількість міжнародних партнерів, донорів, яка працювала на Донеччині та Луганщині, допомагала стати більш сильним гравцем на цьому полі розбудови громадянського суспільства. Тут поки що не такий потужний голос громадянськості. У нас було більше ресурсів, тому на Донеччині та Луганщині воно було більш видимим, більш різноманітним. Але бажання щось створювати, розвивати не відрізняється», – каже голова «Нової Дружківки».

 

Не залишають рідне місто осторонь

 

У Дружківці залишилася частина команди громадської організації. Крім цього, у місті діє гуманітарний штаб «Нової Дружківки». Нині активісти намагається точково відповідати на запити комунальних установ, підприємств або військової адміністрації. Останній проєкт – допомога з облаштуванням пунктів незламності. Разом з благодійним фондом «Восток SOS» «Нова Дружківка» передали польову кухню, подушки, генератори, ліхтарі тощо.

 

«Нова Дружківка» з Донеччини допомагає землякам в евакуації та планує відновлення рідної громади після перемоги - Фото №5

 

Крім цього, команда «Нової Дружківки» прагне повернутися і працювати над відбудовою рідної громади. Зараз думають над тим, як у майбутньому Дружківська ТГ могла б бути більш конкурентоспроможною та готовою до відновлення, на які напрямки в першу чергу зробити акцент і з чим працювати: розбудова безпеки, система освіти, охорони здоров’я або захист навколишнього середовища. Наразі планують знайти партнерів, які б профінансували таку роботу, аби у рідну громаду «Нова Дружківка» могла повернутися з вже готовим планом відновлення та розбудови. 

Ірина Мартинова

Джерело фото – ГО «Нова Дружківка»

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика