Нова телевежа на Луганщині запустить українське мовлення на окуповану територію
150-метрову ретрансляційну станцію, яка забезпечить мовлення аналогових і цифрових телеканалів та радіостанцій, зведено у селищі Комишуваха що поблизу Попасної. Урочисте завершення будівництва та запуск телевежі приурочено до Дня прапора та до Дня Незалежності України.
Флагшток на вершині цієї вежі став найвищим в Україні. Жовто-блакитний прапор розміром 4 на 6 метрів добре видно з непідконтрольної території.
Потужність нової станції дозволяє подавати сигнал на 50 кілометрів. Це забезпечить українське мовлення як на підконтрольній території, так і на тимчасово окупованій частині Луганщини. Радіосигнал навіть сягатиме кордону з Росією. Про це повідомив голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай у Фейсбуці.
Перш за все, нова телевежа закриває останню прогалину в ефірі Луганської області – Попаснянський і Новоайдарський райони. Загалом якісний теле- та радіосигнал зможуть приймати майже 200 тисяч людей. На будівництво вежі, яке розпочалося восени минулого року, було витрачено близько 45 млн грн.
Наразі відомо, що дозволи на тимчасове мовлення з РТПС «Комишуваха» отримали: ПАТ НСТУ (канали: UA:Перший, UA:Донбас, UA:Культура), державний телеканал «Дом», оператор багатоканальної телевежі ТОВ «Зеонбуд» (32 найбільш рейтингові телеканали), Перший Західний та канал «2+2».
Телеканал «UA:Перший» буде працювати як у цифровому, так і аналоговому форматі.
Крім того, працюватимуть шість радіостанцій: «УР-1», UA:Культура, «Армія-ФМ», радіо «Промінь», місцеві «49- параллель» та «Пульс».
Поширення сигналу українських мовників за лінію розмежування надасть можливість людям, які опинилися на окупованій території, отримати доступ до українського контенту. Первомайськ, Стаханов, Брянка та Алчевськ зможуть слухати українську хвилю та дивитись українськи телеканали. «Ще один крок на шляху до реінтеграції зроблено!», – констатує голова ЛугОДА Сергій Гайдай.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!