Нове місто – нові рекорди: спортколедж з Бахмута виховує чемпіонів у Полтаві

36434
коментарі відсутні

Нове місто – нові рекорди: спортколедж з Бахмута виховує чемпіонів у Полтаві

Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки через повномасштабну війну евакуювали з Бахмута до Полтави. Менш ніж за рік навчальний заклад поновив діяльність майже в тих обсягах, що й раніше. І навіть евакуація не порушила освітній та тренувальний процес. Адміністрації коледжу вдалося зберегти педагогічний та тренерський склад, вивезти майже все майно, а головне – забезпечити учнів якісним навчанням та спортивною підготовкою.

Вихованці демонструють високі результати в різних видах спорту як на регіональних і національних змаганнях, так і на міжнародних. І звісно, ставлять амбітні цілі на майбутнє. Для цього наполегливо тренуються, адже вони є олімпійським резервом для команд України. Нині 28 учнів входять до українських збірних з різних видів спорту.

 

Тренування та навчання

 

У Полтаві спортивний коледж ім. С. Бубки розміщується на базі факультету фізвиховання Національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. В одному з корпусів на першому поверсі знаходяться кабінети адміністрації та класи, на другому – житлові кімнати для вихованців, поруч – спортивні зали. Учні коледжу здобувають освіту за спеціальною програмою, поєднуючи навчання з тренуваннями завдяки особливому режиму дня: ранкові тренування – навчання у ліцеї чи коледжі – вечірні тренування.

 

Нове місто – нові рекорди: спортколедж з Бахмута виховує чемпіонів у Полтаві - Фото №1

Тренування студента коледжу Сергія з фізпідготовки

 

Сергій приїхав до Полтави з Бахмута, навчається на першому курсі коледжу. Говорить, коли почалася велика війна, не мав можливості тренуватися. Коли ж відновилося навчання, хлопцеві було трохи важко. Однак згодом втягнувся, тепер він у хорошій спортивній формі. Профіль Сергія – вільна боротьба. Його товариш по команді Артем теж з Бахмута. Навчається в коледжі другий рік.  

 

Нове місто – нові рекорди: спортколедж з Бахмута виховує чемпіонів у Полтаві - Фото №2

Тренування 9-класника Артема з фізпідготовки

 

Нове місто – нові рекорди: спортколедж з Бахмута виховує чемпіонів у Полтаві - Фото №3

Студентка 3 курсу Олеся Савинська, її спортивний профіль – важка атлетика

 

Тендітна на першій погляд Олеся Савинська піднімає штангу вагою 75 кг, нині готується до чемпіонату України. Дівчина сама з Краматорська, її батьки зараз у Словаччині. Говорить, що у Полтаві їй подобається, однак дуже сумує за Бахмутом. 

«Коли ми 24 лютого виїжджали з коледжу, то думали, що скоро повернемось. Спочатку я з батьками виїхала за кордон, але коли дізналася, що коледж відновив роботу, одразу приїхала сюди», – розказала Олеся. 

У її подруг, Олександри та Віолети, схожі ситуації. Дівчата живуть у Полтаві окремо від батьків, під пильним наглядом педагогів і тренерів. 

 

Нове місто – нові рекорди: спортколедж з Бахмута виховує чемпіонів у Полтаві - Фото №4

Важкоатлетки Олександра, Олеся та Віолета відпочивають після тренування

 

«Наш спеціалізований навчальний заклад складається з двох рівнів. Один – ліцей спортивного профілю, в якому навчаються підлітки з 7 до 11 класу, здобуваючи середню освіту та тренуючись за своїм видом спорту. Також після 9 класу можна перейти до коледжу, після закінчення якого учні отримують свідоцтво про середню освіту та спортивний фах. Для цього ми створюємо вихованцям всі необхідні умови. Діти забезпечені житлом, чотириразовим харчуванням, одягом, спортивною екіпіровкою. Також учні отримують навчання, тренування та можливість брати участь у зборах, національних та міжнародних змаганнях», – розповів директор коледжу Ігор Анушкевич.

 

Нове місто – нові рекорди: спортколедж з Бахмута виховує чемпіонів у Полтаві - Фото №5

Директор Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю імені Сергія Бубки Ігор Анушкевич

 

Перша евакуація спортивного коледжу 

 

Це зараз життя навчального закладу увійшло у робочий ритм, а рік тому все було зовсім не так райдужно. Взагалі цей навчальний заклад вже двічі переселенець. У 2015 році Донецьке вище училище олімпійського резерву (так тоді називався коледж) було переміщене до Бахмута. Очолити заклад запросили Ігоря Анушкевича, який мав багаторічний досвід педагогічної, адміністративної та тренерської роботи.

Сам Ігор Казимирович родом з Маріуполя, займався дзюдо та самбо. Із сумом згадує свого першого тренера, який торік загинув від бомбардувань міста. У 2014 році, коли почалася російська збройна агресія, Ігор Анушкевич працював у Донецьку. 

«Тоді я без вагань покинув окупований Донецьк, залишивши там все своє майно. Бо неможливо жити у неволі. Родина мене підтримала. Невдовзі мені запропонували очолити евакуйоване училище. Так ми опинилися у Бахмуті», – згадує він.

Розпочати діяльність у Бахмуті було дуже складно, бо втратили майже весь колектив та обладнання. Багато часу пішло на поновлення документації, у короткий термін довелося набирати в штат нових вчителів та тренерів. А головне – треба було завершити навчальний рік, щоб не залишити дітей без атестатів. З усім упоралися, та ще й провели вдалу вступну кампанію.

Всі вісім років у Бахмуті спортколедж ім. Бубки розбудовував власну інфраструктуру. Планувалося, що наприкінці 2022 року буде урочисто відкритий найсучасніший освітньо-спортивний комплекс для навчання та тренування вихованців коледжу. Він був майже завершений, коли почалася велика війна. Нині вже відомо, що російські окупанти повністю зруйнували будівлю.

 

Нове місто – нові рекорди: спортколедж з Бахмута виховує чемпіонів у Полтаві - Фото №6

Проєкт освітньо-спортивного комплексу у Бахмуті

 

Втрати та радісні зустрічі

 

«На початок цієї війни в коледжі в Бахмуті перебувало понад 200 учнів з різних міст Донецької області, більшість з яких – неповнолітні. Перше, що я зробив одразу після 24 лютого – відвіз вихованців до батьків. Було задіяно два автобуси, які курсували визначеними маршрутами. В лічені дні всі були доставлені по домівках», – зазначив Ігор Анушкевич.

Єдине, про що й досі жалкує, що двох вихованців довелося відвезти до Маріуполя. Вже потім директор дізнався, що 14-річна Аліна Перегудова, перспективна важкоатлетка, потрапила під бомбардування та загинула разом зі своєю мамою.

У великій небезпеці був і Дмитро Кудрявцев, якого 25 лютого з Бахмута привезли в Маріуполь. Коли місто захопили, загарбники намагалися вивезти хлопця до Донецька нібито для продовження тренувань. Він не погодився, після чого йому вдалося вирватись з окупації та через росію та Естонію повернутися в Україну. Нині спортсмен продовжує навчання та тренування у рідному коледжі в Полтаві.

 

У Полтаві пустили коріння, щоб отримати паростки

 

Рішення про релокацію навчального закладу приймалося на вищому рівні. Спочатку запропонували перебратися до Львівської області, втім Ігор Анушкевич наполіг на більш близькому до Донеччини регіоні. До Полтави з Бахмута встигли вивезти 8 фур зі спортивним та медичним обладнанням, інвентарем, меблями, побутовою технікою, тож облаштувалися на новому місці доволі швидко.

Дехто докоряв директору, мовляв, невже надовго збираєтесь залишатися у Полтаві. На що Анушкевич відповів: «Якщо я не пущу коріння, в мене не буде паростків. Я маю це зробити заради майбутнього наших дітей». 

Під час цієї евакуації коледж не втратив ані колективу, ані учнів. Понад сто вихованців у перші місяці війни були відправлені за кордон. Вони тренуються в клубах різних європейських країн, а загальноосвітні дисципліни вивчають онлайн. Приїжджають в Україну на спортивні збори та для участі у змаганнях. Решта – знаходяться у Полтаві і, як вже було зазначено, їм забезпечили всі умови для навчання та тренування.

 

Нове місто – нові рекорди: спортколедж з Бахмута виховує чемпіонів у Полтаві - Фото №7

Для тренувань вихованців бахмутського коледжу задіяні спортивні майданчики Полтавського педуніверситету

 

«Торік влітку вже тут, у Полтаві, ми випустили 44 вихованці – влаштували державну атестацію та урочисте вручення свідоцтв. До вересня організували вступну кампанію, навіть був конкурс – 57 заяв при держзамовленні у 50 абітурієнтів. За рік, що ми тут працюємо, спортколедж зміг гучно заявити про себе. Ми провели у Полтаві чемпіонат Донецької області з важкої атлетики та вільної боротьби. Нині ми готуємось до проведення дня відкритих дверей, на якому представимо всі наші види спорту», – розповів Ігор Анушкевич.

 

Досягнення та рекорди

 

Як би не було складно, воєнний 2022 рік став вдалим для спортколеджу імені Бубки: 18 разів на міжнародних змаганнях лунав гімн України і здіймався національний прапор – на честь яскравих перемог учнів і студентів коледжу.

 

Нове місто – нові рекорди: спортколедж з Бахмута виховує чемпіонів у Полтаві - Фото №8

Тренувальний процес відділення боксу

 

«На міжнародному турнірі з боксу, який проходив у Польщі, перемогла учениця 9 класу Єлизавета Безверхня. Зараз боксерка готується до чемпіонату Європи серед юніорів та юніорок, що відбудеться в Румунії. Також ми вболіватимемо за наших спортсменок з вільної боротьби Єлизавету Виноград і Марію Єфремову, які теж проходять тренування до чемпіонату Європи. Ці юні, але перспективні спортсменки – наша олімпійська надія у майбутньому», – поділилася інструктор-методист коледжу Катерина Піскарьова.

 

Нове місто – нові рекорди: спортколедж з Бахмута виховує чемпіонів у Полтаві - Фото №9

Випускниця коледжу Єва Єриш

 

Боксерка Єва Єриш з Костянтинівки п’ять років навчається у фаховому коледжі. Дівчина – двократна чемпіонка України, переможниця низки міжнародних турнірів, призерка чемпіонату Європи. Цього року Єва завершує навчання. Про плани на майбутнє говорить так: «Далі буде кар’єра, сім’я, але спорт залишиться частиною мого життя».

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика