Новопсковська громада турбується про безбар’єрне середовище
Створення безбар’єрного середовища та забезпечення можливості маломобільним громадянам дістатись будь-яких об’єктів соціального та громадського призначення – такі завдання ставить перед собою Новопсковська громада на Луганщині.
Тут уважно ставляться до потреб мешканців, особливо вразливих категорій, до яких належать люди з вадами опорно-рухового апарату. А таких чимало. На даний час в громаді проживають близько двох тисяч осіб з інвалідністю, 57 пересуваються в інвалідних візках.
«Ми вважаємо, що кожна людина, незалежно від функціональних обмежень та інших особливостей, має право на доступ до освіти, послуг, роботи, охорони здоров’я, соціального та правового захисту, на зручний транспорт та в цілому на комфортне життєве середовище», – наголошує Віталій Слюсарєв, начальник відділу соцзахисту Новопсковської селищної ради.
Задля того, щоб люди з обмеженими фізичними можливостями почувалися вільно та впевнено, мали змогу брати активну участь у житті на своїй території, Новопсковська громада веде послідовну та наполегливу роботу щодо створення безбар’єрного середовища. І вже неабияк просунулася в цьому напрямку.
Але так, як ми бачимо на цих фото, було не завжди. Головною передумовою для запровадження безбар’єрності в громаді був візит у 2019 році керівниці регіонального луганського відділення Національної асамблеї людей з інвалідністю Тетяни Баранцової, яка зараз призначена Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю України.
«Разом з Тетяною ми провели аудит громади на предмет доступності, визначили пріоритетні напрямки та напрацювали план дій. Тепер всі об’єкти нерухомості, що будуються або реконструюються на нашій території, повинні відповідати критеріям безбар’єрного середовища», – розповів Віталій Слюсарєв.
На той момент Новопсковська громада включала сім населених пунктів. Зараз, у зв’язку зі зміною територіального устрою, до громади додалися ще 11 сіл, тож план створення безбар’єрного середовища був переглянутий і розширений.
Заходи цього плану не обмежуються лише державними або комунальними установами – до нього включені й об’єкти приватної власності. У громаді працює комісія, яка проводить моніторинг соціально важливих об’єктів на предмет доступності. За результатами перевірок вона складає протоколи та надає рекомендації підприємцям щодо усунення виявлених недоліків.
«Ми маємо порозуміння з приватним бізнесом, який без супротиву виконує приписи комісії. Адже всі ми, як мешканці нашої громади, маємо поважати одне одного та з повагою ставитися до людей, які потребують особливого захисту та підтримки у цей непростий час», – наголосив Віталій Слюсарєв.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!