Патрульний поліцейський не погроза, а друг і захисник дітей

3283
коментарі відсутні

Патрульний поліцейський не погроза, а друг і захисник дітей

Патрульні Краматорська та Слов’янська приєдналась до проекту “Шкільний офіцер поліції”, щоб стати справжніми порадниками для учнів та уберегти їх від необачних вчинків.

Одним з головних напрямків реформи правоохоронних органів є запобігання правопорушенням та створення безпечного середовища. Цілком зрозуміло, що найефективніше цю роботу розпочинати з дитячого віку. Але ж треба зламати стереотипи: не залякувати дітей суворими поліціянтами, а налагодити довірливі відносини між школярами та людьми у формі. Саме так працюватимуть у навчальних закладах Краматорська та Слов’янська шкільні офіцери поліції.

“Ми і раніше співпрацювали зі школами, проводячи заняття з учнями за ініціативою освітян. Однак для цього приходилось знімати екіпажі з патрулювання та спрямовувати їх до навчальних закладів. Тому було прийнято рішення приєднатись до проекту “Шкільний офіцер поліції”. Три наші офіцери пройшли тренінги за канадською методикою та отримали сертифікати. Вони працюватимуть у школах відповідно розкладу, за тематикою, узгодженою з адміністраціями. Уроки включатимуть теоретичні та практичні завдання з використанням інтерактивних методів, ігор, вікторин тощо – в залежності від віку дітей. Звісно, особливу увагу ми приділяємо учням 5-8 класів”, – розповіла Наталя Бокова, лейтенант поліції, старший інспектор Батальйону патрульної поліції Краматорська та Слов’янська.

Вчителі позитивно сприймають зустрічі школярів з поліцейськими, адже для дітей інша стороння особа інколи більш авторитетна, ніж педагог. І звичайно, більш компетентна у деяких питаннях. Крім того, підлітки іноді соромляться зізнатися вчителю про насильство у сім’ї, натомість довірять свій секрет людині у формі, яку добре знають.

“У дітей є багато запитань, як діяти в тій чи іншій ситуації, на які вчителі можуть і не знати відповіді. А поліцейські надають учням детальні алгоритми дій, якщо, наприклад, до них пристають на вулиці або кривдять однолітки. Також цього року ми проводили зустрічі правоохоронців з батьками першачків. Дорослим вони також були цікаві”, – повідомила Наталія Чемерис, директор слов’янської ОШ № 15.

ЇЇ колега, директор ОШ № 8 Світлана Дєлєскє вважає, що співпраця шкіл з поліцією допоможе учням набути необхідні компетенції для життя у правовому просторі, в тому числі – щодо знання своїх власних прав та обов’язків.

Як проходять заняття з дітьми, шкільні офіцери поліції продемонстрували під час презентації проекту. Гості заходу мали змогу подивитися, як на практиці відбувається урок з Правил дорожнього руху. Разом з поліцейськими діти відтворювали ситуації перетину перехресть, вивчали дорожні знаки, відповідали на запитання. Всі були залучені у процесі та проявляли неабияку активність. В якості невеличких презентів учні отримали корисні та цікаві книжки “1000 та 1 поворот”.

“Коли ми спілкуємось з дітьми, а ми це робимо на рівних, діти нам вірять. Під час занять ми відтворюємо різні життєві ситуації, а потім разом розбираємо їх з точки зору правової відповідальності. Наша мета – забезпечити безпеку дітей. Починаючи від дорожнього руху або правил поводження з небезпечними знахідками, і закінчуючи запобіганням вчинень правопорушень. Також ми роз’яснюємо поняття адміністративної та кримінальної відповідальності, говоримо про те, які наслідки може мати їхня погана поведінка, якщо вона стане системою і в дорослому житті. Особливо на школярів справляє враження, що за їхні витівки батьки можуть заплатити штраф”, – поділилися своїм попереднім досвідом шкільні офіцери поліції Ірина та Альона.

Не забувають правоохоронці й про дітей з особливими потребами. Як розповіла засновниця всеукраїнського благодійного фонду “Зірка надії” Світлана Бенера, їх часто відвідують патрульні поліцейські. Вони привозять солодощі та невеличкі подарунки, катають малечу на машинах, дають навички безпекової поведінки на дорогах, у громадських місцях, у побуті. Діти завжди радіють таким зустрічам, тому що довіряють молодим поліцейським – часом більше, ніж комусь іншому.

Патрульний поліцейський не погроза, а друг і захисник дітей - Фото №1

Патрульний поліцейський не погроза, а друг і захисник дітей - Фото №2

Патрульний поліцейський не погроза, а друг і захисник дітей - Фото №3

Патрульний поліцейський не погроза, а друг і захисник дітей - Фото №4

Патрульний поліцейський не погроза, а друг і захисник дітей - Фото №5

Патрульний поліцейський не погроза, а друг і захисник дітей - Фото №6


Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика