Переселенці на Полтавщині оформили грошову допомогу від Карітас

7445
коментарі відсутні

Переселенці на Полтавщині оформили грошову допомогу від Карітас

Понад 6600 гривень можуть отримати від благодійного фонду Карітас Полтава внутрішньо переміщені особи певних вразливих категорій. 7 липня до Новоселівської громади приїхали волонтери організації, щоб прийняти заяви на виплату фінансової допомоги. Кошти виплачуються в рамках проєкту «Багатоцільова грошова виплата для ВПО з Хмельницької та Полтавської області».

Після реєстрації та у разі позитивного висновку гроші будуть зараховані на персональні банківські картки заявників. Впродовж трьох місяців людям виплачуватимуть по 2220 гривень щомісяця. Впродовж дня заяви на грошові виплати написали 137 осіб з-поміж ВПО, які зареєстровані у Новоселівській громаді. Всього тут знайшли прихисток більш ніж 600 людей.

Переселенці на Полтавщині оформили грошову допомогу від Карітас - Фото №1

 

Гроші переселенцям не завадять

 

Лідія Василівна з Торецька що на Донеччині – одна з тих, хто може отримати таку допомогу. Літня жінка втікла від війни 1 червня, коли вже не було сил терпіти постійні обстріли. Загострилися старі хвороби, внаслідок стресу з’явилися нові. Виїжджала організовано, спочатку опинилася у Дніпрі, а потім переїхала до Новоселівської громаді Полтавської області. Поселили у лікарні в селі Рунівщина, разом з іншими переселенцями.

«Я виїхала з Торецька з невеличкою валізкою, майже нічого не взяла з собою. Тепер доводиться багато чого тут купувати, також потрібні гроші на ліки. Ось прийшла сьогодні, напишу заяву та й може від Карітасу отримаю грошову допомогу. Пенсія в мене не велика, тож рахую кожну копійчину», – розповіла Лідія Василівна.

 

Переселенці на Полтавщині оформили грошову допомогу від Карітас - Фото №2

 

Велику кількість людей волонтери Карітасу прийняли доволі швидко. Працювали за п’ятьма столиками, перевіряли документи, що підтверджують критерії надання допомоги, розпитували людей про їх майновий стан та нагальні потреби. Якщо виплату буде погоджено (або ні), то впродовж десяти днів заявник отримає відповідне смс-повідомлення.

 

Карітас дбає про переселенців та про приймаючі громади

 

Під час реєстрації заяв до Новоселівської громади завітав директор благодійного фонду «Карітас Полтава» отець Володимир Раковецький. Разом з ним прибули представники «Карітас України» та міжнародної гуманітарної установи «Католицька служба допомоги CRS». Вони поспілкувалися з отримувачами допомоги, розпитали про їх потреби та побажання.

 

Переселенці на Полтавщині оформили грошову допомогу від Карітас - Фото №3

 

«Одну за одною ми відвідуємо всі громади Полтавщини, в яких живуть вимушено переселені особи. Більшість з цих людей потребує сторонньої допомоги. Ми розуміємо, що гроші їм потрібні для того, щоб придбати речі, одяг, їжу, ліки – те, що необхідно конкретній родині саме в цей час. На жаль, немає можливості виплачувати гроші всім переселенцям. Допомогу отримають тільки вразливі категорії – люди з інвалідністю, віком 60+, багатодітні родини, сім’ї з дітьми до двох років, вагітні жінки, важкохворі», – повідомив отець Володимир Раковецький (на фото знизу).

 

Переселенці на Полтавщині оформили грошову допомогу від Карітас - Фото №4

 

Також представники Карітасу спілкуються з керівництвом приймаючих громад, щоб з’ясувати їхні потреби. Зараз навантаження на місцеві бюджети збільшилося: переселенців треба десь розміщувати, годувати, надавати матеріальну допомогу. Актуальним питанням є підготовка до зими, подальшого розміщення людей, вірогідність збільшення кількості переміщених осіб тощо.

«Карітас Полтава майже щодня робить виїзди до таких громад. Ми моніторимо ситуацію, щоб розуміти, яку ми могли б надати допомогу чи підтримку не тільки переміщеним особам, а й громадам, в яких вони найшли прихисток. Така спільна праця задля того, щоб люди розуміли, що вони не покинуті, що про них пам’ятають та дбають і місцева влада, і різні благодійні організації», – акцентував отець Володимир.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика