Переселенці та трудові мігранти мають право голосу на місцевих виборах

3552
коментарі відсутні

Переселенці та трудові мігранти мають право голосу на місцевих виборах

Залишилися лічені дні до 10 вересня, коли закінчується прийом документів, щоб проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня не за місцем реєстрації, а за місцем фактичного проживання. Про процедуру зміни місця виборчої адреси говорили на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

В Україні майже 5,5 млн людей живуть не там, де прописані. За старим законодавством вони не мали змоги голосувати на місцевих виборах. Нарешті новим Виборчим Кодексом таке право їм надане, але за умови зміни виборчої адреси. Тепер внутрішньо переміщені особи, трудові мігранти та виборці без зареєстрованого місця проживання зможуть обрати місцевих голів та депутатів у тих громадах, де зараз проживають.

Для зміни місця голосування потрібно подати заяви до найближчого відділу ведення Державного реєстру виборців. Звернення можна оформити в електронному форматі через кабінет виборця на сайті Державного реєстру виборців або принести самостійно у відділ ведення реєстру виборців. При собі необхідно мати паспорт.

Запит на зміну виборчої адреси розглядатимуть до 15 днів. Відповідь надійде електронною чи звичайною поштою. У разі позитивного рішення, до 20 жовтня слід перевірити себе у виборчих списках та дізнатися номер виборчої дільниці для голосування.

«Виборцям, які хочуть змінити виборчу адресу, навіть не потрібно документально підтверджувати факт оренди житла чи надавати довідку ВПО», – наголосила Анастасія Прокопенко, виконавча директорка громадської організації «Точка доступу», яка виступила партнером проведення цього заходу у Краматорську.

На жаль, в Донецькій області процес йде мляво. Станом на початок вересня лише 771 особа у Донецькій області скористалась відповідним правом зміни виборчої адреси.

«Найбільше громадян звернулися до відділів у Краматорську, Маріуполі та Слов’янську. Тому в ці останні дні запрошую громадян включитися у процес та подбати про зміну виборчої адреси. Термін закінчується 10 вересня, о 23:59», – зазначила Руслана Шевцова, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Донецької облдержадміністрації.

Наталія Боровська, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області, розповіла про ситуацію, що склалась в тих громадах, де вибори не будуть проведені. Є виборці, які вже скористались правом зміни виборчої адреси і зареєструвались у громадах, де Постановою Центральної виборчої комісії встановлено неможливість проведення місцевих виборів. При цьому, за законом, вони вже не зможуть повторно змінити виборчу адресу протягом року. Відповідну процедуру виборець може проходити один раз на рік, не більше.

Юрист БО «БФ «Карітас Краматорськ», член ради ВПО Максим Алєксєєв звернув увагу присутніх на той факт, що спрощена процедура не знімає відповідальності, і за надання неправдивої інформації у заяві про зміну виборчої адреси настає кримінальна відповідальність від двох до десяти років. Це зроблено для того, щоб уникнути зловживань та брудних технологій під час виборів.

 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика