Підписано перший на Донеччині договір про міжмуніципальне співробітництво

2605
коментарі відсутні

Підписано перший на Донеччині договір про міжмуніципальне співробітництво

Віднині медичні послуги другого рівня стали доступнішими для мешканців Андріївської об’єднаної територіальної громади. Сьогодні, 26 грудня, укладено угоду між Краматорською міською радою та Андріївською ОТГ щодо можливості лікування мешканців громади у стаціонарах Краматорська.

Договір урочисто підписали міський голова Краматорська Андрій Панков та голова Андріївської ОТГ Микола Діхтенко. У заході також взяли участь Максим Ткач – радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування та Валерія Мельник – начальник краматорського відділу охорони здоров’я.

“Це важлива подія для всієї Донецької області, оскільки ми перші, хто укладає таку угоду. Протягом всього року ми узгоджували позиції щодо співробітництва громад у медичній сфері. Відбувались відповідні обговорення з мешканцями, робоча комісія працювала над текстом договору, який днями був погоджений на сесіях Краматорської міськради та Андріївської сільради. Сьогодні ми підписуємо цей договір, один екземпляр якого передамо до Мінрегіону, як доказ підтримки реформи децентралізації на Донеччині. Сподіваюсь, що він буде не єдиним. Існує багато напрямків, у яких міжмуніципальне співробітництво буде корисним для обох громад-підписантів”, – наголосив Андрій Панков.

Андріївська ОТГ – невеличка за кількістю жителів, її населення складає всього 2400 осіб. Звісно, утримувати медицину другого рівня тут неможливо. Раніше населені пункти, що входять до складу об’єднаної громади, адміністративно підпорядковувались Слов’янському району. Тому й медичні послуги другого рівня сільські мешканці отримували в районній лікарні, яка знаходиться в Миколаївці. Щоб доїхати до неї, треба було долати відстань у 75 кілометрів, ще й робити декілька пересадок – у Краматорську та Слов’янську.

“Завдяки реформі децентралізації ми тепер маємо можливість обирати місто, де будуть лікуватись наші жителі. Сумнівів не було – це буде Краматорськ, що підтвердило обговорення цього питання у громаді. Перехід на обслуговування у краматорських лікарнях значно наблизить медичні послуги до мешканців та покращить їх якість – адже кількість вузьких медичних фахівців у тимчасовому обласному центрі більше, ніж у Миколаївці. Другим приводом налагодити міжмуніципальне співробітництво є фінансова складова. Тут ми також маємо певні плюси”, – зазначив Микола Діхтенко.

Первинну медичну допомогу мешканці Андріївської громади, як і раніше, отримують у місцевій амбулаторії, підписавши декларацію з сімейним лікарем. Після укладання договору про міжмуніципальне співробітництво жителям стали доступні медичні послуги другого рівня у Краматорську.

“При необхідності сімейний лікар видаватиме відповідне направлення на лікування у стаціонарі, або на консультацію у вузького фахівця. У разі виклику екстреної допомоги “швидка” відвезе хворого не до Миколаївської лікарні, а в Краматорськ. Також у нас мешканці Андріївської ОТГ зможуть проходити профілактичні огляди та медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Тобто все, що стосується другого рівня медичного обслуговування, тепер безперешкодно можна отримати у Краматорську”, – пояснила Валерія Мельник.

За словами Андрія Панкова, краматорська медицина розвивається, вкладаються великі кошти у капітальні ремонти та закупівлю сучасного обладнання.

“Останнім часом ми значно просунулися у напрямку покращення матеріально-технічної бази наших лікарень, і продовжуємо рухатись в цьому напрямку. Тому жителі Андріївської громади з кожним роком отримуватимуть все більш якісні медичні послуги. Крім того, наступного року обіцяємо капітально відремонтувати дорогу в напрямку Сергіївки, щоб пацієнти зручно та швидко діставались наших лікарень”, – додав Андрій Панков.

Методичний супровід, експертну та консультативну підтримку під час підготовки та укладання договору про міжмуніципальне співробітництво сторонам надавала команда Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.

“Ми співпрацюємо з усіма об’єднаними територіальними громадами щодо підвищення їх спроможності. Міжмуніципальне співробітництво – це один з напрямків, який дає можливість відчути реальні результати децентралізації. Донині Донеччина залишалася осторонь цього процесу. Нарешті першій договір укладено. Впевнений, що приклад співпраці маленької Андріївської ОТГ і великого міста Краматорська надихне інші громади на подібні кроки. А ми в цьому допоможемо”, – підкреслив Максим Ткач.

До того ж, Андріївська громада не збирається зупинятись лише на сфері медичних послуг. На даний час йде робота над укладанням договору в освіті. Після проходження всіх процедур і підписання документу вся методична та кадрова складова перейде до управляння освіти Краматорська, а господарчі клопоти залишить собі громада.

До речі, Краматорськ та Андріївську громаду пов’язують не лише спільні межі, а й тісні взаємини. Наприклад, учні з краматорського селища Привілля їздять на навчання у Сергіївську школу. Їх підвозять до неї шкільним автобусом, спеціально придбаним громадою. Також мешканці Привілля підписують декларації з сімейним лікарем Андріївської ОТГ, оскільки ця амбулаторія ближче до них.

Тож, нова форма взаємовідносин – міжмуніципальне співробітництво – є надзвичайно вагомим інструментом забезпечення спроможності територіальних громад. Спільними зусиллями можна значно швидше й ефективніше вирішувати різні соціально-економічні завдання та раціонально використовувати власні ресурси.

Підписано перший на Донеччині договір про міжмуніципальне співробітництво - Фото №1

Підписано перший на Донеччині договір про міжмуніципальне співробітництво - Фото №2

Підписано перший на Донеччині договір про міжмуніципальне співробітництво - Фото №3

Підписано перший на Донеччині договір про міжмуніципальне співробітництво - Фото №4

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика