Поговоримо про дитяче щеплення
Спікери:
Лілія Кісліціна – депутат Краматорської міської ради
Олександр Власенко – головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №1
Стисла довідка: Планується провести зустріч представниць громадської організації «Матусі Краматорська» із зазначеними спікерами для обговорення всіх аспектів вакцинації дітей у місті, адже, спираючись на попередній досвід, проблем та питань із цієї теми у місті доволі багато.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Профілактичні щеплення можна буде робити в аптеках
Нещодавно Кабінет міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики». Вона відкриває доступ для вакцинації в аптеках і дозволяє фармацевтичним працівникам, які пройшли спеціальні навчання, здійснювати профілактичні щеплення.
Таке рішення уряду зробить вакцинацію ще ближчою та доступнішою, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України. У відомстві зазначили, що це усталена практика в країнах ЄС та США.
Читайте також: «Укрпошта» безплатно доставлятиме ліки у 6 областей України
Перед тим, як послуга запрацює в Україні аптекам потрібно отримати ліцензію на медичну практику. Для цього пункт має забезпечити:
- наявність спеціальної аптечки та іншого обладнання;
- проходження фармацевтами навчання щодо безпеки вакцин, правил організації й техніки проведення щеплень, надання домедичної допомоги за невідкладних станів.
Рішення уряду набирає чинності через три місяці після його опублікування.
«За цей час буде змінена нормативна база, щоб забезпечити реалізацію проєкту, проведені консультації та верифікований перелік суб’єктів господарювання, які виявлять бажання отримати ліцензію та проводити вакцинацію фармацевтичними працівниками», – пояснюють у МОЗ.
Також зазначається, що вакцинувати проти сезонного грипу аптеки зможуть уже наступного епідсезону 2024/25 років.
Нагадаємо, що медичний провайдер Helsi запустив сервіс термінових онлайн консультацій у своєму додатку. Завдяки цьому українці можуть отримати консультацію та / або електронний рецепт у лікаря протягом 15 хвилин.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Три кроки до «зеленого» сертифіката. Експеримент
Як після другого щеплення отримати ковід-сертифікат та завантажити його в Дію – ділимося власним досвідом.
Сергій Мирошніченко – оператор АКМЦ. Восени він запланував відпочинок закордоном, тож для цього йому необхідний був зелений ковід-сертифікат. Однак неодноразові спроби підтягнути його в Дію були марними, ба більше – кілька разів йому доводилося переробляти й паперові варіанти через помилки.
«У мене дуже довга історія. Я лише після першого щеплення пішов підписувати декларацію з сімейним лікарем. Потреби раніше не було, бо не хворів. І тут вже почалися складнощі. Аби записатися потрібно було чекати місяць. А за тиждень я вже мав їхати на відпочинок до Італії, для цього, власне, терміново і знадобився «зелений» сертифікат. Я знайшов лікаря за межами Костянтинівки, але, коли ми укладали декларацію, з’ясувалося, що в базі я вже є, ну чи то людина з точно такими даними. Єдина між нами різниця – це прописка. Втім, дива не сталося і жовтий сертифікат не підтягнуло. Після другого щеплення (а я вакцинувався в мобільної бригади з Торецька) вирішив укласти нову угоду з лікарем вже з Торецька аби занести дані у базу заново без помилок. Паралельно я отримував паперові, але там були помилки. Їх було три. Цілий тиждень і лікарі, і медсестри, і я сам намагалися зробити зміни у системі, але аж допоки не втрутився їхній айтішник результату не було», – розповів Сергій Мирошніченко.
І таких історій тоді було чимало. Чи вдалося усунути ці проблеми та наскільки ця процедура є складною нині перевіряю на собі. Я саме записалася на друге щеплення.
Крок №1. Вакцинація
«Записую ПІБ, число, місяць, рік народження, домашню адресу, місце роботи, вакцину, друга доза. Ми ще маємо ось таку згоду з вами заповнити. Наразі здорові. Готові до вакцинації?».
«Можна галочку поставити?»
«Звичайно».
«Країна виробник: Бельгія. Pfizer – ваша вакцина називається. Також можете підкреслити, що я вас ознайомила з вакциною. Якщо будуть якісь ускладнення – повідомляйте свого сімейного лікаря. Тут ставимо підпис. Вакцина у нас зберігається у холодильнику, де є листок реєстрації температури. Двічі на день (зранку і ввечері) відзначаємо. Ось тут в нас є термометри. Вакцина вся позначена, де стоять строки придатності, серія вакцини. Ось, будь ласка, показуємо пацієнту вакцину, щоб він не сумнівався. Так сьогодні руку не мочимо! Все».
«Після вакцинації 15 хвилин обов’язково маєте посидіти, а ми поспостерігати за вами, за вашим станом. Сьогодні може піднятися температура, може боліти рука. Випийте ібупрофен або парацетамол», – додає медсестра Алла Коржова.
Крок №2. Заповнення даних та отримання паперового сертифіката
«Усі помилки йдуть через декларації. Не вірно, як помилки при заключенні декларації були, тож саме тому не підтягуються (дані) в Дію», – каже медсестра Оксана Бочарова.
Крок №3. Завантаження електронного сертифіката в Дію
У мене все пройшло без жодних проблем. Зробила я це у три кроки, витративши менш як годину свого часу. Ба більше, за зелений сертифікат вже отримала і «ковідну тисячу».
Як це можна було зробити ми розповідали тут:
- 1000 гривень за вакцинацію: як отримати, де та коли можна використати
- Де витратити «ковідну» тисячу в Костянтинівці
- Як отримати 1000 гривень вакцинованому українцю (відео)
Протягом трьох діб отримала кошти. І вже почала їх витрачати, зокрема купила квиток на потяг.
Лілія Андрусик, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Де і як зробити бустерну дозу проти COVID-19
- Чи обов’язково робити бустерну дозу проти COVID-19 за місцем проживання чи можна це зробити у будь-якому пункті щеплення країни?
- Чи видаються документи тим, хто зробив бустерну дозу проти COVID-19? Які саме?
Подробиці розповідає Олена Марченко – директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги Селидового.
Читайте також: За кілометр від війни. Як працює лікарня у Світлодарську
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
На Донеччині вирує коронавірусний штам «Дельта», в лікарнях бракує кисню
Майже сто відсотків випадків коронавірусної хвороби в Донецькій області припадає на штам «Дельта» – набагато небезпечнішій, ніж попередній різновид вірусу. Хвороба стрімко поширюється, а у хворих швидко переходить у важку фазу з потребою у кисневій підтримці.
В той же час, в деяких лікарнях регіону вже не вистачає кисню. Детально про ситуацію з захворюваністю розповів заступник начальника управління департаменту охорони здоров’я ДонОДА Олександр Педенко.
«Минулого тижня були двічі відібрані зразки від пацієнтів, які лікуються в ковідних відділеннях області. Майже сто відсотків з них показали ураження саме штамом Дельта. Але й без цього дослідження лікарі бачать, що хвороба переноситься значно важче у порівнянні з весняним загостренням пандемії. Люди, які зараз потрапляють до стаціонарів, швидше потребують кисневої підтримки», – повідомив Олександр Педенко.
Про стрімке поширення хвороби свідчать всі останні показники: щоденний приріст захворілих перевалив за 1000 осіб, ковідні відділення заповнені на 91%, з них ліжка з киснем зайняті важкими хворими на 90%. Окремо зазначено, що більшість серед госпіталізованих – невакциновані особи.
Серед 34-х лікарень, визначених для лікування хворих на COVID-19, більшість має централізовану подачу кисню. Лише шість лікарень працюють виключно з кисневими концентраторами. В департаменті охорони здоров’я вважають, що обладнання для кисневої підтримки хворих в лікарнях області цілком достатньо.
А ось із самим киснем проблема. Два заводи в Україні, що постачали вкрай потрібну речовину, раптово на цілий місяць зупинилися для проведення регламентних робіт. За словами Олександра Педенка, дефіцит кисню частково перекривається за рахунок концентраторів, однак цього замало. Тому шукають альтернативних постачальників.
Так, у Краматорську обидві ковідні лікарні останніми днями відчувають нестачу кисню, споживаючи його «з колес». Кисень у балонах підвозять з місцевих заводів НКМЗ та ЕМСС. Утім потужності кисневих станцій цих підприємств недостатньо для повного забезпечення лікарень. Тож ситуація залишається складною.
Враховуючи, що кількість хворих росте, ковідні лікарні поступово збільшують кількість ліжко-місць за рахунок інших відділень. Наразі під лікування COVID-19 виділено 3776 ліжок. При цьому розгортати мобільний шпиталь не планують. Оскільки в області бракує медичного персоналу, який міг би там працювати.
Утім маємо й гарні новини. Перехід Донецької області до червоної зони та пов’язані з цим обмеження спонукають людей активніше вакцинуватися. У порівнянні з початком жовтня, зараз на щеплення приходять удвічі більше людей. Щоб задовольнити потребу, у містах відкрили додаткові пункти щеплення.
Всього в регіоні функціонують 15 центрів масової вакцинації та 195 пунктів, для щеплення на підприємствах і організаціях залучаються мобільні бригади медиків. Але збільшувати їх кількість також неможливо з причини нестачі лікарів і медсестер.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, всі вакцини, якими щепилися українці, ефективні проти штаму Дельта та попереджають важкий перебіг коронавірусної хвороби.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Торецьк у п’ятірці лідерів по Донецькій області за кількістю щеплених
99% щеплених медиків, понад 80% – педагогів – Торецьк у п’ятірці лідерів по Донецькій області за рівнем вакцинації населення. Натомість загальна картина із захворюваністю на Донеччині далека від оптимістичної.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!