«Порядок денний: деколонізація»: чому на 30-ому році незалежності важливо про це говорити

28032
коментарі відсутні

«Порядок денний: деколонізація»: чому на 30-ому році незалежності важливо про це говорити

Круглий стіл «Порядок денний: деколонізація», що відбувся в Краматорську, є частиною діалогу в різних регіонах України. Серед учасників – члени громадських організацій, експерти, політики та науковці, які хочуть привернути увагу до того, що дії зі звільнення від російської агресії мають бути послідовними та систематичними у всіх сферах.

Круглий стіл «Порядок денний: деколонізація» має представити ініціативи та дії, які звільнять Україну від впливу Росії. Донеччина стала першим регіоном, де розпочалася ця розмова. Згодом з подібним круглим столом завітають і в інші області України. Під час заходів говоритимуть про російську пропаганду в інформаційні сфері: що було і що треба зробити, про культурно-освітній простір, деокупацію та що буде з тими людьми, які співпрацювали з окупаційною владою.

У Краматорську круглий стіл відбувся в Антикризовому медіа-центрі. На думку учасника заходу історика та народного депутата  України Володимира В’ятровича, сам термін «деколонізація» актуальний і нині для всієї території України.

«Незалежність, проголошена у 91-ому році, потребує постійного утвердження. Тут буквально зі зброєю у руках потрібно відстоювати цю незалежність. На решті території України утвердження незалежності потребує в інформаційній сфері тому, що ми прекрасно розуміємо, російська агресія на Донеччині та Луганщині, в Криму розпочалася саме з інформаційної агресії, якій багато років і яка готувалася», – зазначив Володимир В’ятрович.

Про ініціативу «Український Схід», яка покликана сформувати бачення майбутнього деокупованих територій Донеччини та Луганщини, розповів її координатор, журналіст та аналітик Сергій Стуканов.

«Як саме і коли відбудеться деокупація – окреме питання. Але це відбудеться. Українська держава  повинна розуміти, що потрібно робити на тих територіях. Вже має бути готовий план, який буде давати відповіді на ті питання, які сьогодні почасти постають, почасти промовляються, а почасти навіть не проговорені. Передусім це буде стосуватися культурної, інформаційної, політики національної пам’яті, політики із подолання кількох шарів антиукраїнської спадщини», – каже координатор ініціативи «Український Схід» Сергій Стуканов.

Також у круглому столі взяли участь співкоординатор руху «Простір свободи» Тарас Шамайда, начальниця управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Донецької облдержадміністрації Тетяна Тюріна, керівник військово-цивільної адміністрації селища Зайцеве Володимир Весьолкін, співорганізатор ініціативи «Паперовий фронт» зі Слов’янська Дмитро Браславський та депутат Дружківської міської ради Павло Островський.

 

«Порядок денний: деколонізація»: чому на 30-ому році незалежності важливо про це говорити - Фото №1

 

Зокрема говорили про важливість декомунізації, законотворчу діяльність, пов’язану з політикою на тимчасово окупованих територіях, про донесення правдивої інформації до людей тощо.

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика