Послаблення для бізнесу під час карантину: перелік та строки податкових пільг

8048
коментарі відсутні

Послаблення для бізнесу під час карантину: перелік та строки податкових пільг

Відміна штрафних санкцій, перевірок, компенсація за самоізоляцію та звільнення від сплати деяких видів податків – Верховна Рада України прийняла «противірусні» закони, які вже набрали чинності.

Закон України № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» передбачає цілу низку «карантинних пільг», про які варто знати підприємцям.

 

Штрафи та пеня

 

З 1 березня по 30 квітня 2020 року не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, крім санкцій за:

  • порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
  • відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
  • порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, що застосовуються на загальних підставах;
  • порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку та рентної плати.

Також з 1 березня по 31 травня 2020 року не нараховуються пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

 

Мораторій на перевірки

 

З 18 березня по 31 травня 2020 року встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок. Виключенням є документальні позапланові перевірки з підстав законності декларування заявленого до відшкодування ПДВ та/або від’ємного значення ПДВ більше 100 тис грн.

 

Звільнення від сплати ЄСВ

 

Тимчасово звільняються від обов’язкового нарахування, обчислення та сплати Єдиного соціального внеску (за себе) за березень та квітень 2020 року:

  • фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;
  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;
  • члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах;

Увага! Такі періоди будуть включені до страхового стажу для вказаних осіб та буде вважатись, що страхові внески було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством.

 

Штрафи за прострочку

 

Не застосовуються штрафні санкції та не нараховується пеня за вчиненні у періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року такі порушення:

  • несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності, передбаченої цим законом, до податкових органів.

При тому з 18 березня по 18 травня встановлюється мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску.

 

Декларування відстрочено

 

Строк подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік подовжується до 1 липня 2020 року, строк сплати податкового зобов’язання, зазначеного в декларації, – до 1 жовтня 2020 року.

 

Податок на землю та майно

 

Не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб та використовуються ними в господарській діяльності. Для цього юридичні особи мають право подати уточнюючу податкову декларацію, а фізичних особам перерахунок зробить контролюючий орган.

Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, з 1 березня по 30 квітня 2020 року не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Для цього юридичні особи мають право подати уточнюючу податкову декларацію, а фізичних особам перерахунок зробить контролюючий орган.

 

Застосування касових апаратів

 

Відстрочено до 1 січня 2021 обов’язкове застосування РРО пвдприємцями-платниками єдиного податку 2-4 групи, які надають платні медичні послуги, продають ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів і каменів, займаються бізнесом щодо забезпечення стравами та напоями, продають товари і послуги через Інтернет, торгують уживаними речами в магазинах і автозапчастинами, працюють в сфері тур послуг.

Для інших ФОП-платників єдиного податку 2-4 групи обов’язково застосовувати РРО потрібно буде з 01 квітня 2021 року.

Компенсація за самоізоляцію

 

Передбачається виплата допомоги з тимчасової непрацездатності у розмірі 50% середньої зарплати під час протидії COVID-19 за період перебування у спеціалізованих закладах охорони здоров’я та на самоізоляції під медичним наглядом.

 

Споживчі кредити

 

З 1 березня 2020 року до 30 квітня 2020 року громадяни звільняються від відповідальності за договорами про споживчий кредит.

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика