Посилення потенціалу місцевих магазинів через гуманітарне реагування

21748
коментарі відсутні

Посилення потенціалу місцевих магазинів через гуманітарне реагування

Тривалий військовий конфлікт в Україні, а тепер і карантинні обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19, завдали важкого удару по малому і середньому бізнесу. Економічна криза особливо негативно позначилась на умовах життя тих українців, які проживають і працюють вздовж лінії зіткнення. Підприємства, розташовані у віддалених населених пунктах зі зруйнованою системою транспортного сполучення і високим рівнем безробіття, зараз як ніколи потребують підтримки.

Французька міжнародна організація солідарності Triangle Génération Humanitaire (Тріангль) вже протягом п’яти років реалізує в Україні проєкти, спрямовані на підтримку найбільш вразливих категорій населення, які постраждали від військового конфлікту, на сході країни. Підтримка місцевої економіки шляхом співпраці з місцевими магазинами залишається одним з ключових компонентів проєктів Тріангль.

На сьогоднішній день Тріангль співпрацює з більш ніж 100 магазинами-партнерами, які беруть участь в дистрибуції електронних ваучерів на продукти харчування та засоби гігієни.

Довідка: Електронні ваучери – це інноваційний підхід, який працює на основі технологій з використанням мобільного зв’язку, інтернету і веб-грошей. Ваучерна система дозволяє забезпечити швидке і ефективне гуманітарне реагування і досягти найбільш важкодоступні місця вздовж лінії зіткнення.

 

 

Посилення потенціалу місцевих магазинів через гуманітарне реагування - Фото №1

Кожен магазин-партнер Тріангль оснащений простим у використанні веб-інерфейсом для отоварювання електронних ваучерів. Щастя, Луганська область. Березень 2021. @А.Гетьман

 

Співпраця з магазинами-партнерами надає Тріангль можливість забезпечити широке охоплення, і покращений доступ одержувачів до гуманітарної допомоги. Так, завдяки співпраці з місцевими магазинами, бенефіціари проєктів, які проживають в найбільш віддалених населених пунктів, мають можливість отримати таку необхідну допомогу скориставшись адресною доставкою.

Всі магазини-партнери Тріангль використовують сучасний електронний веб-термінал, який працює через систему мобільних грошей, що дозволяє проводити операції в режимі онлайн. В рамках проєкту, магазини проходять навчання з використання веб-терміналу, що не тільки гарантує ефективність здійснення онлайн операцій, але і стає підґрунтям для підвищення професійних компетенцій співробітників магазинів. Залучення працівників магазинів до проєктної діяльності сприяє покращенню їх комунікативних навичок та набуття нових або зміцнення існуючих знань з управління системою електронних ваучерів.

 

Посилення потенціалу місцевих магазинів через гуманітарне реагування - Фото №2

Команда Тріангль проводить тренінг з використання веб-інтерфейсу для магазинів-партнерів.  Магазин «Сережка», Бахмут, Донецька область. Листопад 2020. @А.Гетьман

 

Участь в проєктах Тріангль, надає також магазинам можливість залучити нових покупців і значно збільшити товарообіг. Завдяки участі в проєктах надзвичайного реагування, прибуток магазинів в середньому збільшується від 10 до 60% в період отоварення електронних ваучерів.

Крім цього, проєкти сприяють зміцненню зв’язків між членами спільноти – представниками магазинів і бенефіціарами. 90% магазинів-партнерів відзначають, що участь в проєктах дає можливість отримати новий досвід і покращити навички спілкування всередині спільноти, що особливо важливо для ізольованих населених пунктів, розташованих вздовж лінії розмежування.

На даний момент Тріангль, за підтримки місцевих магазинів, реалізує проєкти в більш ніж в 200 населених пунктів вздовж всієї контактної лінії, охоплюючи більш ніж 480 000 людей. Важливо, що залучення магазинів-партнерів в проєктну діяльність Тріангль сприяє відкриттю нових можливостей для розвитку і підтримки підприємницької діяльності. Магазини, таким чином, стають важливою ланкою у ланцюжку з надання такої необхідної гуманітарної допомоги, вносячи свій вагомий внесок у добру справу, а саме в захист і порятунок людей.

Сім’я Будаєвих, підприємці з Луганська, які вже кілька років є партнерами Тріангль, розповідають про свій нелегкий шлях і співпраці з організацією:

«…Ми мріяли відкрити власний бізнес. Але самим нам було важко реалізувати наші плани, і ми розпочали пошук підтримки. Одна за одною заповнювалися анкети на участь у різних державних програмах та міжнародних організацій щодо матеріальної допомоги на започаткування власного бізнесу. Ми стукали в усі двері – з тих чи інших причин нам відмовляли. Надія згасала.

У червні 2018 року ми змогли орендувати приміщення та власними силами відкрити своє підприємство. Але поворотним моментом для нас стала зустріч з командою Triangle Génération Humanitaire  (Тріангль), яка запропонувала нам партнерство. Тоді ми вперше почули про цей унікальний проєкт, де за допомогою електронних ваучерів на товари підтримують одночасно і вразливі категорії населення (виділяючи засоби на першочергові потреби), і бізнес (надаючи магазинам, уздовж лінії розмежування можливість брати участь в гуманітарних проєктах).

Після укладання договору, ми стали магазином-партнером та навчилися користуватися терміналом для видачі товарів. Завдяки цьому проєкту близько ста нових покупців відвідали наш магазин у найближчі два тижні. На отриманий прибуток ми змогли придбати додаткове обладнання для свого підприємства.

У 2020 році нас запросили взяти участь вже в п‘ятий раз. Цього разу ми видавали товари побутової хімії та гігієни не для домогосподарств, а вже для державних установ – шкіл, дитячих садків, медичних закладів. Це – новий виток в нашому розвитку. Ми щиро дякуємо Тріангль за надану можливість та за отриманий досвід.

Ми хочемо акцентувати увагу, що співпраця з Тріангль – це не тільки про матеріальну підтримку. Це насамперед – про людяність і допомогу. Про великі справи для людей. Велике серце, як океан – ніколи не замерзає.

Завдяки знайомству і співпраці з Тріангль  ми тепер напевно знаємо, що поряд є небайдужі люди, які допомагають вразливим категоріям населення в ці складні часи, особливо зараз, коли до конфлікту на сході, додалася всесвітня пандемія COVID-19.

Цей факт небайдужості і допомоги надихає і нас на добрі вчинки і справи».

 

Посилення потенціалу місцевих магазинів через гуманітарне реагування - Фото №3

Магазин Будаєвих доставляє необхідні засоби гігієни до Станично-Луганської амбулаторії ЗПСМ в рамках проєкту Тріангль щодо запобігання поширенню COVID-19. Щастинський  район, Луганська область. Квітень 2021. @Тріангль

 

Довідка: Triangle Génération Humanitaire (Тріангль) – це міжнародна організація солідарності, заснована в 1994 році в Ліоні, Франція. Організація реалізує програми реагування в надзвичайних ситуаціях, а також у сфері відновлення та розвитку в секторах водопостачання, санітарії та гігієни, цивільного будівництва, продовольчої безпеки, освіти та захисту. Тріангль працює в 10 країнах Африки, Азії, Європи і Близького Сходу.

Тріангль працює в Україні з 2015, реалізуючи проєкти з надання життєво-важливою гуманітарної допомоги населенню Донецької і Луганської областей, яке постраждало від конфлікту.

 

Фото на обкладинці: Магазин «Ромашка» один із 110 магазинів-партнерів, що беруть участь у проєктах Тріангль. Новоселівка, Волноваський район, Донецька область. Березень 2021. @С.Вольський

  Автор: Тріангль

  


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика