Повернення частини коштів за оплату навчання: куди звертатися і як це зробити

17808
коментарі відсутні

Повернення частини коштів за оплату навчання: куди звертатися і як це зробити

Українці можуть повернути частину коштів, витрачених у попередньому році за навчання, скориставшись податковою знижкою. Її розмір становить18% від вартості навчання і враховуються фактичні витрати понесені торік.

Відповідно до підп. 166.3.3 ст. 166 Податкового кодексу України платник податку має право повернути собі частину витрат за навчання, ідеться на порталі «Дія».

Податкова знижка на навчання  — документально підтверджена сума (вартість) витрат, яку платник податків поніс на оплату навчання у дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Відшкодуванню підлягають лише послуги вітчизняних навчальних закладів. При цьому не відшкодовуються додаткові курси чи навчання на військовій кафедрі.

Звернутися за отриманням податкової знижки на навчання можна протягом календарного року, наступного за тим, за який подається декларація про доходи та зазначаються витрати, що враховуються для розрахунку податкової знижки.

Читайте також: «Профтех онлайн»: як знайти потрібний навчальний заклад і що ще мають знати абітурієнти

Хто може оформити податкову знижку на навчання і як це зробити

 

Оформити податкову знижку може сам студент,  якщо має офіційний заробіток з якого сплачує податки. Розраховувати на знижку може також член його сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік).

За отриманням податкової знижки на навчання потрібно звернутися до органу Державної податкової служби за місцем обліку (проживання) із заявою про зарахування сум податку, що підлягає поверненню.

Із собою треба мати наступний пакет документів:

  • заява із зазначенням реквізитів рахунка для перерахування відшкодування;
  • копії сторінок паспорта, які підтверджують паспортні дані;
  • податкова декларація про майновий стан і доходи;
  • довідка про заробітну плату за звітний період, з обов’язковим включенням сум податків, які утримуються із заробітної плати та суми пільги;
  • копія договору з навчальним закладом;
  • копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за навчання;
  • документи, що підтверджують ступінь споріднення. Наприклад, якщо за навчання сплачують батьки – потрібно надати свідоцтво про народження дитини, якщо на податкову знижку претендує чоловік або дружина – свідоцтво про шлюб;
  • копію облікової картки про присвоєння реєстраційного номера платника податків.

Читайте також: Центри допомоги вступникам запрацювали у приймальних комісіях вишів і коледжів


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика