Позов до ЄСПЛ: постраждалі внаслідок війни українці можуть отримати компенсацію до 30 тисяч євро

2403
1 коментар

Позов до ЄСПЛ: постраждалі внаслідок війни українці можуть отримати компенсацію до 30 тисяч євро

Подати позов до ЄСПЛ потрібно встигнути протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше 16 січня 2023 року.

 

Через війну Росії проти України постраждало багато українців. Хтось втратив близьку людину, хтось отримав поранення чи зазнав катувань. Багато людей залишилися без власного житла через обстріли та військові дії загарбників.

Неможливо повернути життя, яке було до війни. Проте кожен громадянин України, який так чи інакше постраждав внаслідок російської агресії, може отримати компенсацію від 5000 до 30 000 євро.

 

У яких ситуаціях можна подати позов до ЄСПЛ

 

На платформі можна знайти перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ. Усі поля для заповнення заявки вже містяться в системі, що спрощує подання документу.

Серед них:

  • загибель родича,
  • зруйноване житло,
  • поранення,
  • незаконне позбавлення волі,
  • катування,
  • зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо.

«Вибиті вікна у машині чи квартирі також є приводом для звернення до суду. Ці всі випадки описано у Конвенції про захист прав та основоположних свобод і додаткових протоколах до неї», – повідомляється на платформі.

 

Як подати заявку до Європейського суду з прав людини

 

Щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно зробити 4 кроки:

  • заповнити форму на сайті;
  • завантажити документи;
  • роздрукувати та підписати форму заяви;
  • надіслати заяву в одному з відділень Укрпошти.

Адреса ЄСПЛ формується автоматично під час заповнення заяви. Її потрібно наклеїти на упаковане відправлення у відділенні Укрпошти. Поштові послуги для відправника є безоплатними.

Важливо! У разі, якщо постраждала внаслідок війни людина не може самостійно заповнити заявку, позов до ЄСПЛ можуть подати родичі.

 

Коли можна подати позов до ЄСПЛ

 

Сформувати заяву до ЄСПЛ можна вже сьогодні, 22 червня, однак є обмеження щодо кінцевого терміну. Подати заяву до Європейського суду з прав людини потрібно встигнути протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше 16 січня 2023 року.

 

Як довго розглядатиметься заява

 

Термін розгляду заяви може становити від одного року. Проте варто спробувати й зачекати, адже вірогідність отримання компенсації є високою.

 

Електронну заяву для формування заяви до Європейського суду з прав людини запущено швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Додаткову інформацію та консультацію можна отримати, звернувшись до громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у вашому місті.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ольга
1 рік тому

Гайдукевич


Новини

Відео

Аналітика