Про прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти в Україні не йдеться: роз’яснення МОН

16731
коментарі відсутні

Про прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти в Україні не йдеться: роз’яснення МОН

Перехід на 12-річну систему шкільної освіти в Україні має відбутися у 2027 році згідно з законом «Про освіту».

Експерти продовжують роботу над розробленням державного стандарту про профільну старшу школу. Тож наразі про прискорений перехід не йдеться.

Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти та науки, оприлюдненому у Фейсбуці.

«Згідно із Законом України «Про освіту» перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися у 2027 році — як частина реформи НУШ. Нині експерти тільки працюють над розробленням державного стандарту про профільну старшу школу. Цей документ визначатиме, яким буде навчання у старших класах», – наголосили в МОН.

У міністерстві зазначили, що про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання поки що не йдеться, «оскільки освітній процес повинен бути послідовним і безперервним». Тим більш, що у бюджеті не передбачено значних фінансових ресурсів, які потрібні для такого переходу.

Також у роз’ясненні зазначається, що освітні втрати, спричинені пандемією коронавірусної хвороби, становлять великий виклик для української системи освіти.

«МОН разом із низкою профільних експертів шукає різні варіанти для його подолання, однак прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти нині не розглядається», – наголошується в повідомленні.

Читайте також: Українська освіта потребує термінових змін: про що йдеться та які плани у МОН

22 квітня 2023 року заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко заявив, що МОН вивчає думку експертного середовища, батьків та дітей, аби вже з 2024 року перейти на 12-річну систему навчання.

За його словами, 11-річна система середньої освіти в європейських країнах наразі залишилася лише в Україні (не враховуючи рф і Білорусь). 19 європейських країн мають 12-річну середню школу, 17 – 13-річну, дві – 14-річну, а Ірландія – 15-річну. При цьому в цей термін включають і дошкільну освіту.

Нагадаємо, що новий Закон «Про освіту», який регулює основні засади нової освітньої системи, було ухвалено у вересні 2017 року.

У 2018 році Кабінет Міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. За цим стандартом у той час розпочали навчання першокласники по всій Україні. У 2021 році стартував пілотний проєкт НУШ у базовій школі — участь брали п’яті класи у понад 130 школах з усієї України. А 2022 року старт НУШ відбувся в усіх 5-х класах України.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика