Програма роботи із зеленими зонами

3809
коментарі відсутні

Програма роботи із зеленими зонами

12 грудня у Будинку архітекторів в Дніпрі презентували «Зелену програму Дніпра». Вона спрямована на оновлення та упорядкування міських зелених насаджень, покращення екологічної ситуації. Над програмою понад рік працювали провідні архітектори, біологи, ботаніки, екологи та географи міста.

 «Це – особливий проект для Дніпра. Програма спрямована на те, щоб повернутися обличчям до зелених насаджень та звернути увагу на їхнє збереження. Рекомендації фахівців максимально адаптовані до екологічних умов і особливостей нашого міста. Це – своєрідний довідник для Дніпра, як у сучасних умовах доглядати за насадженнями, це основа, яка дасть можливість місту при скромних витратах досягти максимального ефекту», – зазначив кандидат біологічних наук Вадим Манюк.

У програмі проаналізовано 31 інфраструктурний об’єкт Дніпра із числа зелених зон. Це – парки, сквери та бульвари. Усі завдання розподілені за пріоритетністю, щоб було зрозуміло де, коли і що робити у першу чергу. Результати звели в загальну інтерактивну мапу, на якій можна побачити та оцінити стан кожного з об’єктів і першочергові завдання, які потрібно вирішувати щодо них.

 «Ми маємо надію, що поява такого продукту, як «Зелена програма Дніпра», стане поштовхом для більш правильного та усвідомленого процесу роботи щодо створення нових зелених зон, догляду за наявними та реконструкції старих, тобто формування повноцінного зеленого міського каркаса», – розповів головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.

Програма складається з трьох основних блоків: біологічного, архітектурного та загального – «Публічне адміністрування».

 «Оскільки ми брали участь у створенні цієї програми, я знаю, що вона буде ухвалена та реалізована. Цей проект дає нам методи роботи із зеленими зонами та допомагає максимально відкрито інформувати людей щодо них. Станом на 2009 рік у місті налічувалася 221 зелена зона, з них тільки три мають документи на землю. Отже, перш ніж впорядкувати хоч одну з них, потрібно прийняти їх на баланс, визначити межі, інвентаризувати зелені насадження. Ми рухатимемося поетапно. Сподіваюся, що у другому півріччі 2019 року ми побачимо зміни у тих зонах, які мають документи. Наше завдання – зробити так, щоб ця програма охоплювала всі зелені зони міста», – підсумував радник міського голови Дніпра, керівник робочої групи з оптимізації скверів і парків міста Максим Музика.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика