Природоохоронні організації

Нові штрафи за браконьєрство вже діють

Суспільство

Штрафи за браконьєрство сягають від 17 гривень аж до 3 тисяч гривень. У 100, а то й у 200 разів в Україні зросли штрафи за незаконний вилов риби. Рак, що раніше був 25 гривень також обійдеться браконьєрам у понад 3 тисячі гривень.
Такі зміни ...

Байбакам комфортно в донецьких степах. Тепер вони під охороною

Суспільство

З 2014 року на Донеччині діє закон про заборону на полювання. Це призвело до росту популяцій різних тварин. Навіть байбаки стали почувати себе вільно у степу. Вони спокійно дають роздивитися себе людям і навіть не проти фото.
Але, щоб в тих не ...

Зимовий степ та його мешканці

Суспільство

Зимовий степ Донеччини – то окрема казка. Але тут зволікати не можна, бо снігові дні швидкоплинні. Останнім часом, зокрема на теренах РЛП "Клебан-Бик", помітно зросла чисельність диких кабанів та козуль.
Цілі зграї струнких тварин на пагорбах та ...

Краматорська молодь ініціює цивілізоване поводження з відходами

Суспільство

Молодіжна громадська ініціатива «МАВКА» впроваджує екологічний проєкт, спрямований на поширення культури компостування органічних відходів. Про деталі проєкту організатори розповіли на пресконференції в Антикризовому медіа-центрі.
Розв’язувати ...

Мешканці Донеччини виборюють право на чисте повітря – досвід Маріуполя

Суспільство

Жителі промислових міст Донеччини мають можливість відстежувати стан повітря. Лише за останній рік в Краматорську з’явилось кілька нових інструментів моніторингу повітря тільки в громадському секторі.
П’ять станцій були встановлені на домівках та ...

В Краматорську почала роботу Школа ековолонтера

Суспільство

Дослідити свій екологічний слід в природі та на практиці допомогти громадянам свідомо ставитись до природних ресурсів планують в Школі ековолонтера «Екослід»

«Волонтери – це активні люди, які вже розуміють, що від їх дій щось залежить», – так ...

Громадськість Краматорська оперативно стежить за станом повітря

Суспільство

В Краматорську з’явилась мобільна станція для оперативного моніторингу стану повітря. Прибор безкоштовно від чеської неурядової організації Arnika отримала краматорська громадська організація «Фонд розвитку громади» як учасник проєкту «Чисте повітря ...

Чому в заповіднику не можна збирати гриби

Суспільство

Часто люди не звертають уваги на таблички з попередженням про те, що територія охороняється законом та з подивом дізнаються, що їм чогось не можна робити в доступних, здається, місцях: лісах, біля водойм чи в горах.
Господарська діяльність людини ...

Як громадяни можуть охороняти довкілля

Суспільство

Громадяни не завжди задоволені роботою державних установ, а саме – як вони реагують на порушення законодавства. Особливі нарікання часто викликає неповороткість державної системи у сфері охорони навколишнього середовища. Тим часом мало хто знає, а ...

Як прибрати стихійні сміттєзвалища через мапу Мінекології

Суспільство

Міністерство екології та енергетики пропонує позбавитись стихійних сміттєзвалищ за допомогою інтерактивної мапи. Кожен громадянин може сфотографувати сміття та відправити заявку. Місцева влада та комунальні підприємства зобов’язані звітувати про її ...