Проєкт «Помічник ветерана»: хто може взяти участь, як зареєструватись та яким буде розмір зарплати
З 1 липня 2023 року в Україні почав діяти проєкт «Помічник ветерана».
Цей проєкт створений для ветеранів та членів їх родин, які готові допомогти іншими ветеранам легко та гідно пройти шлях переходу від військової служби до цивільного життя, отримати послуги та пільги, які заслужено гарантовані їм державою.
Пілотний проєкт стартував у Миколаївській, Вінницькій, Дніпропетровській та Львівській областях.
З 1 по 14 липня відбувалося приймання заяв на конкурсний відбір кандидатів на посади помічників ветеранів.
Друга хвиля приймання заяв стартувала 15 липня.
«Помічник ветерана» – це…
Проєкт базується на принципі «рівний-рівному». Це означає, що, люди діляться знаннями та своїм власним пережитим досвідом, допомагають та співчувають одне одному, зазначають на платформі е-ветеран.
Підхід відрізняється від інших видів підтримки тим, що джерело підтримки – рівна за статусом людина, яка фундаментально схожа на того, кому вона допомагає, а їхні відносини будуються на принципі рівності.
Рівна людина спроможна надати допомогу чи підтримати тільки тому, що в неї є відповідний досвід: він чи вона пережили теж саме і можуть відчути чи зрозуміти, що переживає людина в схожих обставинах.
Стати помічником ветерана може:
- ветеран війни, член сім’ї ветерана, постраждалий учасник Революції Гідності, член сім’ї загиблого (померлого) ветерана, член сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України та перебуваєте на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни;
- той, хто має ступінь освіти не нижче молодшого бакалавра;
- той, хто має Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- той, хто відчуває в собі сили стати центром ветеранського життя у своїй територіальній громаді.
Робота помічника ветерана оплачуватиметься
Голова підкомітету з питань державної молодіжної політики Ірина Борзова в ефірі телемарафону «Єдині новини» зазначила, помічник ветерана допомагатиме захисникам, які переходять до цивільного життя, з оформленням документів, працевлаштуванням, забезпечення житлом, у психологічній та медичній реабілітації.
«Ця людина повинна проживати та працювати в громадах, де відкриватимуться центри, де працюватимуть люди. Їхня робота спрямована на те, щоб допомагати військовим, які повертаються до цивільного життя, а також членам їхніх родин… Ветерани в громадах мають безліч проблем», – сказала депутатка.
Борзова також підкреслила, що «робота помічника ветерана буде оплачуватися з державного бюджету. На сьогодні це орієнтовно 16 тисяч гривень».
Читайте також: В Україні хочуть збільшити кількість працевлаштованих осіб з інвалідністю та ветеранів
Як подати електронну заяву
Для заповнення заяви на платформі е-ветеран потрібні:
- електронний підпис: файловий ключ, апаратний ключ або Дія.Підпис;
- документ про освіту;
- членам сім’ї ветерана – документ, що підтверджує родинні зв’язки.
Необхідно авторизуватися у кабінеті на eveteran.gov.ua за допомогою електронного підпису, заповнити онлайн-форму заяви та пройти онлайн тестування.
Якщо заяву подає член сім’ї, ветеран має погодити її, наклавши свій електронний підпис.
Подати можна не більше однієї заяви від однієї особи. Відправлену заяву відредагувати не можна.
Кандидати, які успішно пройшли конкурс, будуть скеровані на навчання, підвищення кваліфікації та працевлаштовані в одній з територіальних громад Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській або Миколаївській області.
Якщо виникли питання щодо участі в проєкті або є труднощі зі заповненням форми можна зателефонувати з понеділка до п’ятниці з 9.00 до 18.00 або в суботу та неділю з 10.00 до 14.00 за телефонами:
- Миколаївська область, Валерій 097 441 61 04
- Вінницька область, Інна 063 230 27 58
- Дніпропетровська область, Наталія 063 688 94 10
- Львівська область, Наталія 063 230 25 60
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!