Пиріжковий фронт переселенців на Хмельниччині

3994
1 коментар

Пиріжковий фронт переселенців на Хмельниччині

У селі Самчики Старокостянтинівської громади на Хмельниччині переселенці зі сходу долучились до готування смаколиків для військових. Вони підтримали ініціативу місцевих жінок створити пиріжковий фронт і годувати тих, хто боронить Україну.

 

Пиріжковий фронт хмельниччанок

 

Ініціювала «пиріжковий фронт» місцева жителька Валентина Клепач. До неї доєднались інші сільські жінки, а згодом і переселенки зі Слов’янська, Маріуполя, Сєвєродонецька, Миколаєва, Херсона.

Спочатку куховарила на домашній кухні разом з матусею. Коли до справи забажали долучитись інші жінки, вдалось знайти приміщення на місцевому підприємстві, де готують їсти для робітників господарства. Починали готувати з власних продуктів, потім харчі стали приносити жителі села. Перераховували також гроші, аби купити усе необхідне для смаження пиріжків. Олія – найзатратніша складова, її треба дуже багато. 

Щодня жінки смажать 500 пиріжків, розподіляючи обов’язки між собою. Смаколики передають до Старокостянтинова, потім волонтери везуть пиріжки військовим. Частина потрапляє навіть на схід.

 

Пиріжковий фронт переселенців на Хмельниччині - Фото №1

 

Прихисток у селі Самчики

 

Анна Главатських разом з родиною приїхала до села Самчики в березні, рятуючись від обстрілів на Донеччині. До цього села на Хмельниччині потрапили випадково. Просили знайомих ,які знайшли прихисток в одному з сусідніх сіл, підшукати й для них житло. Так знайшовся вільний будинок у селі Самчики, господарі використовували його під дачу. ‘

Коли приїхали до Самчиків, нікого тут не знали, навіть хазяїв хати, які пустили їх пожити. Місцеві жителі тепло зустріли переселенців, допомагали хто чи міг, згадує Анна.

Пиріжковий фронт переселенців на Хмельниччині - Фото №2

 

Посвята в пиріжкове військо

 

Одного дня жінці запропонували відвідати інформаційний захід для переселенців у адмінцентрі Старокостянтинівської громади. Там Анна познайомилась з іншою переселенкою зі свого ж села, Оля приїхала з Миколаєва.

Саме вона й розповіла про смаження пиріжків для військових та можливість долучитись до того «війська». Зустріч була доречною. Анна довго шукала можливість допомагати військовим за повної відсутності матеріальних ресурсів. І ось нарешті вона прийшла допомагати на кухні.

Пиріжковий фронт переселенців на Хмельниччині - Фото №3

 

Спочатку Анні доручили виконувати підсобну роботу, щось чистити, робити начинку. Згодом вона стала до пательні, з тих пір майже два місяці смажить пиріжки.

 

Пиріжковий фронт переселенців на Хмельниччині - Фото №4

 

Про своє залучення до пиріжкової справи Анна Главатських каже так: 

«По-перше це чудовий приклад для інших громад не тільки у тому як допомагати армії, а й у тому, як налагоджувати стосунки з переселенцями. По-друге, це гарний привід всім ВПО вийти в люди, бути корисними, зустріти інших зі спільним горем, просто говорити».

 

Пиріжковий фронт переселенців на Хмельниччині - Фото №5

 

Ппиріжковий фронт готує півтисячі пиріжків щодня

 

«Ми працюємо кожного дня по буднях, з 9-ї до 11-ї ранку, – розповідає Анна.- Найчастіше збирається шість жінок. Моя задача – смажити.  На чотирьох пательнях управляємось удвох, моя колежанка – переселенка з Запорізької області»

Справжнім чаклунством називає Анна забезпечення усіма необхідними продуктами для щоденної роботи волонтерської кухні. Вимішування тіста – то взагалі священне дійство. До цього Анну долучили лише один раз.

 

Пиріжковий фронт переселенців на Хмельниччині - Фото №6

 

«Кажеш: Боже, поможи! та опускаєш руки в тісто» – так вчили Анну досвідчені господарки. 

Щоденно жінки смажать пиріжки з різними начинками: горохом, капустою, яйцем з цибулею, найчастіше військові просять солодкі, тому в асортименті пиріжки з варенням та повидлом.

 

Пиріжковий фронт переселенців на Хмельниччині - Фото №7

 

Під час роботи співають, ведуть розмови, підтримують один одного. Щоденна праця на волонтерській кухні дисциплінує, відволікає від сумів.

«Бачиш очі, що загубились – такі вони в переселенців, намагаєшся розпочати розмову, підтримати словом», – каже Анна. 

 

Пиріжковий фронт переселенців на Хмельниччині - Фото №8

 

Пиріжки для тата

 

Приходить до роботи й інша родина зі Слов’янська. У маленької дівчини Уляни добре виходить ліпити пиріжки. Її батько військовий, дитина вірить, що колись її пиріжки скуштує й батько, за яким дівчинка дуже сумує.

 

Пиріжковий фронт переселенців на Хмельниччині - Фото №9

 

«Організували все місцеві дівчата-енерджайзери. Ніхто не знає, коли вони сплять, і чи взагалі відпочивають. Продукти купують за свої гроші, або приносять односельчани. Від нас тільки руки, – пишається своїми колежанками Анна. –  Поряд із ними неможливо втратити надію чи впасти у відчай. Там така енергія, там така сила духа… хто хто, а вони точно не сумніваються в нашій перемозі! Я всім бажаю зараз зустріти таких людей!

Фото: Анна Главатських

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анна
1 рік тому

Пишаюсь нашими людьми!


Новини

Відео

Аналітика