Рада підтримала спрощення умов погашення кредитів: кого стосуватиметься
Парламент ухвалив у другому читанні урядові законопроєкти, спрямовані на спрощення умов погашення споживчих кредитів для переселенців та осіб, що проживають на уражених війною територіях.
Ідеться про проєкти законів 9051 «Про внесення змін до розділу ІV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про споживче кредитування» щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану» та і 9052 «Про внесення зміни до пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану».
Про це повідомляє Мінреінтеграції.
Законопроєктами пропонується на період воєнного стану і протягом 30 днів після нього запровадити механізм обов’язкової реструктуризації.
Він діятиме за таких умов:
- якщо державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога є єдиним джерелом доходу споживача та членів його сім’ї;
- якщо споживач є батьком чи матір’ю багатодітної сім’ї, які отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг;
- якщо споживач або член його сім’ї є особою з інвалідністю внаслідок війни і сукупний розмір доходу споживача та членів його сім’ї не перевищує двох мінімальних заробітних плат.
Читайте також: Боржники за комуналку не зможуть оформити кредит
При цьому позичальники повинні перебувати на обліку ВПО, постійно проживати або виїхати з території, на якій ведуться (велися) бойові дії чи ТОТ, не мати простроченої заборгованості станом на 24 лютого 2022 року.
«Законопроєкт 9051 також встановлює заборону вимагати прострочену заборгованість кредитору та колекторській компанії на період воєнного стану і протягом 30 днів після його закінчення. А відповідно до законопроєкту 9052, доходи позичальників, отримані внаслідок проведеної реструктуризації, звільняються від оподаткування», – додали в міністерстві.
Деталі дивіться в інфографіці:
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!