Реинтеграция: какой будет дорога домой
ГОЛОСА. Как налаживать мосты, о чем говорить и какие темы табу- команда АКМЦ узнавала у жителей Донбасса по обе стороны линии разграничения.
Жители неподконтрольной территории либо не соглашались участвовать, либо соглашались, но на условиях полной анонимности.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Грошова допомога для ветеранів на спорт доступна у «Дії»
Скористатися програмою можуть учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни. Подати відповідну заявку потрібно до 20 квітня. Про це повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України.
Заявку за програмою «Ветеранський спорт» можна подати через застосунок «Дія». Для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни передбачена грошова допомога на заняття спортом. 1 500 грн можна отримати упродовж другого кварталу 2025 року. Серед того, на що можна витратити допомогу: басейни, спортивні зали та секції.
Щоб отримати допомогу необхідно:
- Відкрити «Дію», зайти у розділи «Сервіси» та «Ветеранський спорт»;
- Відкрити «Дія.Картку» та вибрати її для зарахування коштів;
- Перевірити заявку та натиснути «Надіслати».
Податися на участь у програмі «Ветеранський спорт» потрібно до 20 квітня. Кошти будуть зараховані впродовж шести робочих днів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Здешевіють до 60%: ціни на понад сотню медпрепаратів знизять
Ще понад 100 ліків стануть дешевшими у квітні. У Міністерстві охорони здоров’я України змогли домовитися із українськими виробниками медичних препаратів. Нові ціні почну діяти до кінця квітня. Про це повідомляють у профільному міністерстві.
Середній розмір знижки складе близько 17%. Загалом діапазон знижок коливається від 10 до понад 60%. До списку входять препарати для лікування серцево-судинних хвороб, органів дихання, нервової та ендокринної систем, ГРВІ тощо.
Читайте також: 100 найбільш популярних медпрепаратів коштуватимуть дешевше на 30%
73 препарати зі списку входять до Національного переліку основних лікарських засобів. З них 68 – рецептурні, ще сім відпускають в межах урядової програми «Доступні ліки». Також у Міністерстві охорони здоров’я просять у разі виявлення завищених цін на ліки — звертатися до Держпродспоживслужби для проведення перевірки аптеки.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«Укрпошта» випустить марку із маяком Донеччини
Маяки Чорного та Азовського морів з’являться на марках «Укрпошти». Новий блок презентують четвертого квітня – повідомляють у пресслужбі національний оператор поштового зв’язку.
Четвертий випуск серії «Маяки України» складатиметься з шести марок. На них будуть зображені такі маяки: Ай-Тодорський, Чаудинський, Шаганський, Бердянський, Руський Задній та Білосарайський, який розташований на Донеччині та є найстарішим на Північному Приазов’ї. Поштовий блок випустять тиражом 50 тис. примірників. Офіційне введення в обіг запланували на четверте квітня. Водночас оформити передзамовлення можна у Поштовому маркеті з 31 березня.
Читайте також: «Укрпошта» випустить поштові марки із частинками металу з «Азовсталі»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
У МОН та МВС розказали, як вберегти дитину від вербування російським спецслужбами
Для вербування українських дітей російські спецслужби використовують різноманітні методи, зокрема діють на підлітків через психологічний тиск, маніпуляції та фінансові винагороди. Аби вберегти дітей від такої співпраці із ворогом, у профільних міністерствах розробили рекомендації для батьків та освітян. Про це повідомляють у пресслужбі Кабінету Міністрів України.
Найчастіше російські спецслужби зв’язуються із підлітками через соціальні мережі та месенджери, зокрема телеграм-канали. Ворог пропонує легкий заробіток за виконання простих завдань. Серед того, що просять зробити дитину, зокрема малювання графіті, розклеювання листівок, підпал автомобілів військових, трансформаторних підстанцій та відділень пошти.
Як розпізнати ознаки вербування дитини:
- Фінанси і майно: у дитини з’явилися дорогі речі, гаджети або кошти, походження яких вона не може пояснити.
- Зміни в поведінці: дитина раптово стала замкнутою, проводить більше часу в соціальних мережах, уникає розмов з дорослими про своє онлайн-життя.
- Інтереси: з’являється раптова зацікавленість військовою справою, політикою, критичною інфраструктурою.
- Зв’язки: у дитини з’являються нові знайомі, які можуть підштовхнути її до протиправних дій.
- Розмови про заробіток: підліток починає вірити в «легкі гроші» через інтернет або незнайомих осіб.
Рекомендації батькам:
- Контроль і спостереження: будьте уважними до того, як дитина проводить час в інтернеті, у яких месенджерах та соціальних мережах спілкується, цікавтеся її новими знайомствами, особливо онлайн.
- Відкрите спілкування: підтримуйте довірливі стосунки з дитиною, цікавтеся її захопленнями та колом спілкування, щоб вчасно помітити загрози.
- Фінансова грамотність: пояснюйте, що «легкі гроші» часто є обманом і можуть мати серйозні наслідки. Розповідайте, що участь у протиправній діяльності завжди тягне за собою покарання – позбавлення волі.
- Цифрова безпека: навчайте дитину бути обережною в соціальних мережах, не публікувати особисту інформацію, використовувати налаштування приватності та уникати контактів з незнайомими людьми. Навчайте розпізнавати фейки та маніпуляції.
- Правова обізнаність: розповідайте дітям про відповідальність за злочини, зокрема в умовах воєнного стану. Наголошуйте, що за диверсію передбачено суворе покарання – до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.
- Розпізнавання маніпуляцій: розкажіть дитині про поняття вербування та пов’язані з ним ризики. Пояснюйте, яка інформація є секретною та які наслідки її розголошення можуть бути. Навчайте критично ставитися до пропозицій швидкого збагачення та виконання «простих» завдань.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
На Донеччині заборонять вилов риби
З 1 квітня на рибогосподарських водних об’єктах Донецької області починає діяти весняно-літня нерестова заборона. Про це повідомляють у пресслужбі Слов’янської МВА.
У період нересту діятимуть певні обмеження та заборони для риболовлі. Зокрема вилов не дозволяється у межах нерестовищ, у тому числі з берега, у такі строки:
- у річках та їх кореневих водах – з 1 квітня до 20 травня;
- у водосховищах – з 1 квітня до 10 червня;
- у придаткових системах водних об’єктів – з 1 квітня до 30 червня.
Також забороняється пересування на водоймах всіх транспортних засобів чи моторних суден. Для любительського рибальства на незаборонених ділянках дозволено користуватися лише вудочками з кількістю гачків не більше двох на людину або спінінгом з однією штучною приманкою. Ловити можна тільки з берега. За недотримання цих вимог передбачено покарання у вигляді адміністративної або кримінальної відповідальності.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
[…] Реинтеграция: какой будет дорога домой (видео) […]