Росія втомилась від братніх обіймів
Останнім часом все частіше лунає інформація що сигналізує про «втому» Російської Федерації від підтримки самопроголошених Луганської та Донецької народних республік. Втім це нікого вже не дивує, адже за три роки «існування» так званих ЛДНР вони так і не були офіційно визнані Росією. І власне. Не факт що це взагалі відбудеться.
Проте доволі свіжою тенденцією стало коли від «братніх обіймів» страждають жителі так званих республік, що виїхали до Росії, попри заяви офіційної пропаганди ставлення до них як і до усіх іноземців, тобто, як до людей «другого» сорту.
Указ президента Російської Федерації Володимира Путіна від 19 січня 2017 року що частково визнав легітимність документів виданих так званими ЛДНР всупереч заявам так званих «керівництвом» республік жодних переваг мешканцям непідконтрольної частини Донбасу не дав. Скоріш навпаки.
Все частіше жителі почали скаржитися на прискіпливу увагу російських прикордонників, що перевіряють на причетність до «незаконних збройних формувань ЛДНР», ті самі, котрі не так давно у Росії мали назву «ополчення Донбасу». Втім, те що доводиться вислуховувати людям на кордоні дрібниці на фоні проблем що чекають їх вже у близькому майбутньому.
Так, після прирівнювання «документів» мешканців ЛДНР до українських, на їхніх власників як і взагалі на усіх тих, хото прописаний на непідконтрольній частини Донбасу розповсюджується так зване правило «90/180». Сутність цього правила у тому, що негромадянин Російської Федерації має право знаходитися на її території не більше 90 днів у період півроку, або 180 днів на рік. Після проживання у РФ 90 діб негромадянин країни має виїхати за її межі і прожити там 90 днів. За порушення цього правила мігрантам загрожував штраф, а інколи й примусова депортація із забороною на в’їзд до РФ на строк до 10 років.
«Дев’ятого червня прийшов подавати документи на дозвіл для тимчасового проживання в УВМ міста Севастополя. Мені відмовили на підставі того, що не продовжена тимчасова реєстрація (в минулому звичайна справа, люди відбувалися штрафом). Паспорт український, продовжити тимчасову реєстрацію не дозволяють, посилаючись на внутрішній документ МВС, який вийшов “за мотивами”(??!!) указу Президента РФ про визнання документів ЛДНР. Тепер мені потрібно виїжджати на 90 днів, тому що МВС Севастополя тепер трактує документи ЛДНР «як звичайні українські документи» (с). Суки. У мене дружина з онкологією і пропискою в Сівасі. Тобто нікого тут не…. хвилює, на що вона буде знімати квартиру, жити і оплачувати все, що пов’язано з лікуванням. Я був у начальника УВМ, у начальника РВВС і написав листа Путіну. Всім байдуже на долі людей з Донбасу. При цьому в останні тижні чую безліч історій про непродовження патентів та реєстрації для наших. Це пи…ь, товариші. Краще б дядько Вова нічого не підписував про нас», – написав на сторінці у Фейсбуці один з жителів Донбасу що проживає у Криму.
Таких історій як пише автор десятки тисяч, і найбільш резонансної поміж них виявилася історія екс-проректору Донецького Національного Університету, «екс-міністр освіти ДНР» Тетяна Мармазова.
29 травня муж Тетяни, відомий у минулому український спортивний журналіст Руслан Мармазов повідомив, що Тульський суд визнав його дружину виною у незаконному перетині державного кордону Російської Федерації восени 2016 року і засудив її до штрафу у розмірі 2 тисяч рублів та наказав покинути територію РФ. Ще раніше Федеральна міграційна служба відмовила їй у дозволі на тимчасове проживання.
Іронія долі у тому, що гаряча прибічниця «руського миру» та ДНР втекла з самопроголошеної республіки через загрозу життю ще у травні 2016 року і повертатися туди бажанням не палає.
Тетяна Мармазова звернулася до президента РФ Володимира Путіна з проханням надати їй російське громадянство. Прохання було почуте частково – хоча рішення суду було визнане вірним, його дію було призупинено, громадянства РФ Мармазова теж не отримала, тож вона лишається в підвішеному стані.
Так само не знає свого майбутнього і ватажок бойовиків самопроголошеної ДНР Вадим Погодін із позивним «Керч», заарештований у Криму на вимогу українських правоохоронців що звинувачують його у катуваннях та вбивстві 16-річного Степана Чубенко. До 30 липня має вирішитися його доля – чи залишиться він на території Криму, чи буде екстрадований до України.
Як засвідчують ці та багато інших історій Росія вирішила позбутися певного баласту, до котрого втім, окрім терористів на кшталт Погодіна, а також «маврів» подружжя Мармазових що виконали свою справу, виявилися записані й рядові громадяни.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!