Розширено можливості отримати професійну освіту

11371
коментарі відсутні

Розширено можливості отримати професійну освіту

Велика кількість українців втратила роботу внаслідок війни, розв’язаної росією проти України. Багато хто залишив рідне місто й не може влаштуватися на новому місці. Є люди, які мають професійну освіту, яка сьогодні не є дуже популярною для працевлаштування. Окрім того, через руйнування підприємств українці, навіть попри закінчення бойових дій у рідних містах, не можуть повернутися до роботи й отримувати заробітну плату.

Саме для допомоги таким людям у Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який розширює можливості отримання професійної освіти.

«Запропоновані зміни освіжать систему професійної освіти, дозволять наблизити її до реалій війни та сучасного ринку праці. Ми прогнозуємо, що новації сприятимуть зниженню рівня безробіття та забезпечать швидку перекваліфікацію тих, хто втратив роботу», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Як отримати професійну освіту

 

Згідно із затвердженим законопроєктом, у громадян України з’явилась можливість:

  1. здобути професійну освіту без одночасного здобуття середньої;

 

  1. здобути другу профосвіту безоплатно.

 

При цьому має бути виконано 3 умови:

  • після здобуття першої освіти має пройти не менше ніж 3 роки (за винятком ситуацій, коли людина не може виконувати роботу за отриманою раніше професією чи існує невідкладна потреба держави в підготовці робітників за конкретними професіями);
  • у людини повинен бути підтверджений страховий стаж не менше 2 років;
  • в обраному закладі профосвіти мають бути вільні місця після зарахування студентів, які безоплатно здобуватимуть професійну освіту вперше;

 

  1. здобути профосвіту незалежно від місця проживання;

 

  1. працевлаштування. Відтепер місцеві державні адміністрації матимуть більші повноваження, щоб забезпечити роботою випускників-бюджетників.

 

Зміни також передбачають розподіл державного замовлення на перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників.

У МОН запевнили, що такі нововведення мають допомогти вимушеним переселенцям отримати освіту за державні кошти.

 

Читайте також: Мультитест (НМТ) замість ЗНО: реєстрація абітурієнтів розпочалася


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика