Рятуючи життя: прибічники ДНР з Росії тікають додому через небезпеку життю

6510
коментарі відсутні

Рятуючи життя: прибічники ДНР з Росії тікають додому через небезпеку життю

Все частіше прибічники самопроголошеної Донецької народної республіки тікають з території республіки побоюючись за власне життя чи здоров’я.

Навесні у соціальних мережах прогримів гучний скандал щодо Тетяни Мармазової, екс-викладача Донецького Національного Університету, однієї з найактивніших прибічниць самопроголошеної ДНР. Щоправда згодом у неї виникли проблеми та вона була вимушена задля безпеки виїхати у Росію.

У травні Тетяна Мармазова була затримана співробітниками Міграційної служби РФ та засуджена до примусової депортації через порушення строків перебування на території Росії і мала була б екстрагована у країну громадянкою якої вона є.

Це визвало істерію як самої Тетяни так і її чоловіка, відомого у минулому українського спортивного журналіста Руслана Мармазова, оскільки екстрадиція в Україну означала неминучий арешт, а згодом і суд за сепаратизм. Екстрадиція ж до ДНР, звідки подружжя виїхало через побоювання за власне життя могла б коштувати їм навіть не свободи, а життя. Згодом екстрадиція була відмінена і подружжя лишилося в Росії.

Та, як виявилося, навіть російське громадянство не рятує від небезпеки побувати у казематах «силових структур» самопроголошеної ДНР та лишитися частки здоров’я.

Так, 28 вересня російський журналіст Роман Манекін, що проживав у Донецьку з 2014 року та був відомий як активний прибічник «народної» республіки, був затриманий невідомими та вивезений з власного житла разом із громадянською жінкою, але останню того ж дня відпустили. Протягом 35 днів нічого стосовно Манекіна відомо не було, припускалося що він був затриманий співробітниками так званого «УБОЗу ДНР» та внаслідок катувань отримав важкі травми. Була навіть інформація про вбивство Манекіна, що згодом виявилася фейком.

«Офіційні» органи влади ДНР нічого не повідомляли, наче нічого дивного у зникненні журналіста, що активно критикував «владу ДНР», а напередодні звинуватив у погрозах «міністра закордонних справ ДНР» Олександра Кофмана, та натякнув що йому відомі обставини загибелі польового ватажка ДНР Арсенія Павлова за прізвиськом «Моторолла».

Після 35 днів мовчання Роман Манекін звернувся із відео у якому спростував власне «вбивство», та повідомив що звернувся за допомогою до «компетентних органів» через подібні заяву.

Через декілька днів на власній сторінці у Фейсбуці журналіст визнав, що був затриманий та провів 35 днів за гратами через пост у соцмережі, хоча офіційно його звинуватили «в участі в організованій злочинній групі, яка сприяє терористичної діяльності на території Республіки».

«Мене затримували за пост в ФБ. Через дві фрази. Перша з яких – про Міністра А. Дикого. У зв’язку з передруками цього поста українськими ЗМІ. До яких відношення не маю. І єдине істотне, що цікавило дізнавачів: звідки я отримав інформацію про можливий арешт Дикого. Все! Все інше – вважаю – придумані згодом “схеми”, наприклад про те, що-де згаданий пост з’явився відволікаючим флером для організації теракту щодо одного з польових командирів, який співробітники УБОЗ відважно, таким чином запобігли (якщо виходити з цієї логіки, то шум, піднятий в Мережі з зв’язку з моїм захопленням і триває більше місяця, міг стати прикриттям фізичного знищення всього командного складу діючої армії: від сержанта до головнокомандувача», – написав Манекін. Також він визнав що за час арешту отримав серйозну травму, не уточнюючи яку саме.

13 листопада стало відомо, що керівник так званого гуманітарного батальйону «Ангел», що позиціонує свою діяльність, як «гуманітарну роботу на непідконтрольних українській владі територіях Донбасу», російський громадянин Олексій Смирнов вирішив повернутися до Москви, про що написав у «Вконтакте».

«Скажу відверто, що не бачу сенсу ставати черговим мертвим героєм Донбасу, бо всі передумови до цього є. Я ніколи не ліз у політику і не дискредитував владу. Ніколи не ганьбив людей в мережі. Ми просто показували життя на фронті, яким воно є» – написав він.

Цікаво, що у 2016 році Олексій Смирнов заарештовувався «правоохоронцями» самопроголошеної ДНР за незаконне зберігання зброї та використання підроблених документів. Згодом навіть з’явилося відео на якому він визнавав власну провину та закликав «інших не робити того, що робив він».

Разом зі Смирновим були затримані і його співробітники, через деякий час останніх відпустили і на камеру вони повідомили, що Смирнов «піарився» на стражданнях мешканців Донбасу, привласнював гуманітарну допомогу що присилали, обманював власних співробітників, кидав їх у тяжких та небезпечних обставинах. Нарешті були показані кадри де нібито Смирнов «режисує» записом власного «зізнання» у злочинах що йому інкримінувалися.

Згодом Смирнов був звільнений і продовжив свою справу, щоправда, вже без колишнього пафосу та широкого розголосу та піару.

Вочевидь після зникнення і затримання на протязі 35 діб іншого російського громадянина Романа Манекіна, а також виникнення у останнього серйозних медичних травм вирішив, що краще піти добровільно, допоки ще є здоров’я.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика